צרבת עם הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אובחנתי שיש לי חיידק בקיבה והרופא נתן לי אנטיביוטיקה. לפני שאני מתחיל לקחת רציתי לדעת אם אפשר לטפל בהליקובקטר בדרך טבעית? האם חייב שיהיה צרבת כשיש הליקובקטר? התחלתי לשתות חלב בכמות גדולה כי שמעתי שזה עוזר.. זה נכון? אמרו לי גם ששקדים יכולים למנוע צרבות.. בקיצור האם את יכלה להמליץ לי על משהו טבעי לחסל את ההילקובקטר ושגם יעזור לי לטפל בצרבת.


תשובה

חיידק ההליקובקטר פילורי הוא חיידק נפוץ מאוד ומצוי בכ-70% מהאוכלוסייה. החיידק מתרבה על דופן רירית הקיבה ויוצר סביבו תגובה דלקתית הפוגעת בריריות הקיבה ועלולה לגרום לכיב קיבה או אולקוס.


להימצאותו של החיידק בגוף יכולים להיות תסמינים רבים כמו צרבות, ליחה מרובה, כאבים ברום הבטן, נפיחות, חולשה, חוסרים תזונתיים ועוד, אולם החיידק יכול להיות נוכח גם ללא סימפטומים בכלל. כלומר, לא חייבת להופיע צרבת או בחילות כאשר יש הליקובקטר. ישנם כאמור, מקרים בהם החיידק נמצא בקיבה ברמה נמוכה והוא לא מורגש. עם זאת, צרבת על כל סוגיה היא אחת התסמינים הנפוצים ביותר כאשר יש נוכחות גבוהה של הליקובקטר בקיבה.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


חשיבותה של תזונה נכונה לטיפול בחיידק

ישנם מזונות מסויימים העלולים לסייע לשגשוג החיידק ולהגביר את הצרבת. מזון כזה הוא חלב ומוצריו. חלב אולי מרגיש כאילו הוא מרגיע את הצרבת באופן מיידי אולם רק גורם לייצור חומצה מוגברת ולהחמרת הצרבת! מזונות נוספים שיש להימנע מהם הם מזונות מטוגנים, עשירים בשמן, חריפים ועוד. יש להקפיד על תזונה נכונה כדי לחזק את מערכת החיסון ולמנוע את שגשוג החיידק. תזונה כזו עשירה במרכיבי מזון חיוניים המסייעים בצורה ישירה לשיקום רירית הקיבה ולחיזוק חיסוני.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


יעילות צמחי מרפא בטיפול להליקובקטר

בנוסף לתזונה ישנם צמחי מרפא רבים לטיפול בהליקובקטר עצמו וכן לטיפול בסימפטומים שהוא גורם כמו הצרבת. צמחים כאלו הם צמחים אנטי בקטריאליים המחזקים את מערכת החיסון, לדוגמא: קינמון, קלנדולה, אכיניצאה, קורנית ועוד. צמחים לטיפול בצרבת ובנזקים שגורם החיידק הם צמחים מווסתי חומציות המגנים על ריריות מערכת העיכול ומסייעים בשיקום, לדוגמא: קמומיל, פיליפנדולה, אלוורה, אולמוס, שוש קרח ועוד. את הצמחים ניתן לשתות בחליטה או לקחת במיצוי נוזלי. דבר נוסף העלול להוות בעיה הוא סטרס גבוה או מתמשך. במקביל לטיפול התזונתי ונטילת צמחי המרפא יש חשיבות לעבוד על הורדת רמות מתח מאחר והן לכשעצמן עלולות לגרום לעלייה בחומציות הקיבה והחלשה של התגובה החיסונית.


לסיכום, הטיפול הנטורופתי בצרבת עם הליקובקטר פילורי כולל

תזונה: חיזוק מערכת החיסון, הורדת הדלקת המקומית ושיקום ריריות מערכת העיכול.
צמחי מרפא: טיפול בחיידק וחיזוק מערכת החיסון, וויסות רמות חומצת הקיבה, שיקום הריריות והגנה עליהן.
הפחתת סטרס: מניעת ייצור מיצי עיכול ברמה גבוהה, שמירה על תגובה חיסונית תקינה.


עוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדהאודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..