צרבת עם הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אובחנתי שיש לי חיידק הליקובקטר והרופא נתן לי אנטיביוטיקה. לפני שאני מתחיל לקחת רציתי לדעת אם אפשר לטפל בצרבת והליקובקטר עם צמחי מרפא? האם חייב שיהיה צרבת כשיש הליקובקטר? התחלתי לשתות חלב בכמות גדולה כי שמעתי שזה עוזר לצרבת זה נכון? אמרו לי גם ששקדים יכולים למנוע צרבת.. בקיצור האם את יכלה להמליץ לי על משהו טבעי לחסל את ההילקובקטר ושגם יעזור לי לטפל בצרבת.

 

תשובה

חיידק ההליקובקטר פילורי הוא חיידק נפוץ מאוד ומצוי בכ-70% מהאוכלוסיה. החיידק מתיישב על רירית הקיבה ויוצר סביבו תגובה דלקתית הפוגעת בריריות הקיבה ועלולה לגרום לכיב קיבה או אולקוס. להימצאותו של החיידק בגוף יכולים להיות סימפטומים רבים כמו צרבות, ליחה מרובה, כאבים ברום הבטן, נפיחות, חולשה, חוסרים תזונתיים ועוד, אולם החיידק יכול להיות נוכח גם ללא סימפטומים בכלל. כלומר, לא חייבת להופיע צרבת כאשר יש הליקובקטר אולם זהו תסמין נפוץ מאוד כאשר מדובר בחיידק. ישנם מזונות מסויימים שעלולים לסייע לשגשוג החיידק ולהגביר את הצרבת. מזון כזה הוא חלב ומוצריו. חלב אולי מרגיש כאילו הוא מרגיע את הצרבת באופן מיידי אולם רק גורם לייצור חומצה מוגברת ולהחמרת הצרבת! מזונות נוספים שיש להימנע מהם הם מזונות מטוגנים, עשירים בשמן, חריפים ועוד. יש להקפיד על תזונה טובה גם כדי לחזק את מערכת החיסון ולמנוע את שגשוג החיידק. תזונה כזו עשירה במרכיבי מזון חיוניים ומורכבת מקטניות, דגנים מלאים, ירקות, פירות, אגוזים ודגי ים צפוני. נדאג לשלוח לך במייל הנחיות תזונתיות מפורטות יותר.


הטיפול הטבעי בצרבת

צרבת אחרי ארוחות - כיצד מטפלים?
הטיפול הטבעי בצרבת
<
מהי צרבת בלילה וכיצד מטפלים בה


צמחי מרפא נמצאו יעילים ביותר לטיפול בהליקובקטר פילורי

בנוסף לתזונה ישנם צמחים רבים לטיפול בהליקובקטר עצמו וכן לטיפול בסימפטומים שהוא גורם כמו הצרבת. צמחים כאלו הם צמחים אנטי בקטריאליים המחזקים את מערכת החיסון - קינמון, קלנדולה, אכיניצאה, קורנית ועוד. צמחים לטיפול בצרבת ובנזקים שגורם החיידק הם צמחים מווסתי חומציות המגנים על ריריות מערכת העיכול ומשקמים אותן - קמומיל, פיליפנדולה, אלוורה, אולמוס, שוש קרח ועוד. את הצמחים ניתן לשתות בחליטה או לקחת במיצוי נוזלי. דבר נוסף שמחליש את מערכת החיסון ומסייע לשגשוג ההליקובקטר והצרבת הוא מתח. דרך טובה מאוד להוריד רמות מתח ולשמור על בריאות טובה ועל חיזוק מערכת החיסון באופן כללי היא פעילות גופנית. מצא לך פעילות שאתה אוהב ומתחבר אליה כמו ריצה, הליכה, שחייה, יוגה ועוד והתמד בה.


לסיכום, הטיפול הטבעי בצרבת עם הליקובקטר פילורי כולל

תזונה: חיזוק מערכת החיסון, הורדת הדלקת המקומית ושיקום ריריות מערכת העיכול.
צמחי מרפא: טיפול בחיידק וחיזוק מערכת החיסון, וויסות רמות חומצת הקיבה, שיקום הריריות והגנה עליהן.
פעילות גופנית: חיזוק מערכת החיסון ולהורדת רמות מתח.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת