שיטת הטיפול


כלי הטיפול, השיטה ודרכי העבודה התפתחו לאורך ניסיון קליני של למעלה מ-20 שנים.  ניסיון זה אפשר בניית מסגרת טיפול מדויקת ומקיפה אשר מספקת מענה מקצועי ואישי לבעיה הרפואית תוך הקניית כלים לטווח הארוך.


התייחסות רחבה לבעיה הרפואית


הגישה הטיפולית היא לנסות ולהבין בצורה רחבה ככל האפשר כל היבט הקשור ומשפיע על הבעיה הרפואית. התייחסות זו מבוססת על הבנה יסודית של מקור הבעיה והקשרים אפשריים הן למערכות אחרות בגוף והן לאורח החיים.


אבחנה נטורופתית


האבחנה כוללת תשאול קליני מקיף ובחינה של בדיקות דם, היסטוריה רפואית, בדיקות מעבדה, היבטים הקשורים לאורח החיים בעיקר הרגלי תזונה, רמות סטרס, תסמינים, תרופות ותוספי תזונה -  אם נלקחים.


תכנית מותאמת


על בסיס נתוני האבחון נבנית תכנית טיפול בהתאמות אישיות בכל היבט הקשור לתהליך ובמיוחד לתכנון התזונתי, התאמת פורמולות צמחים ברקיחה אישית, ניהול מתח, היבטים אחרים באורח החיים ועוד.


תכנית תזונתית מקיפה


התאמת תכנית התזונה היא בסדר חשיבות גבוה. המטרה היא להגיע למסגרת תזונתית אשר תספק הטבה בריאותית מלאה לצד יישום קל ופשוט.


תפריט מותאם
תכנית התזונה כוללת תפריט בהתאמה אישית הכולל עשרות הצעות לארוחות השונות ומתכונים לכל ארוחה.

מיפוי מזונות מותרים
בנוסף לתפריט אנו מבצעים מיפוי של מאות סוגי מזון הכולל המלצות אילו מזונות מותרים בשלב הטיפול הנוכחי ומאילו מזונות יש להמנע.

דגשים תזונתיים
התייחסות לדגשים תזונתיים חשובים, העדפות ואילוצים אישיים על מנת ליצור את מסגרת התזונה המתאימה ביותר לאורח החיים.

שילובי מזון
בהתאם לצורך מותאמות המלצות לשילוב מזון נכונים על מנת למקסם את ההשפעה התזונתית על תהליך הטיפול וההחלמה.

הנחיות צריכה
כיצד להכין ולאכול את סוגי המזון השונים. האם חשוב לבשל וכיצד, לקלף ועוד. מהם צורות הבישול המומלצות ומאילו צורות הכנה יש להמנע.


איזון אישי אופטימלי


מטרת הטיפול כולו היא להגיע לאיזון תזונתי כך שיסייע לשמירה על בריאות שלמה ומצד שני יאפשר ליהנות מאוכל בצורות רבות.

הנאה מאוכל חשובה לא פחות מאשר לאכול נכון ובריא.


התאמת פורמולות צמחי מרפא


בדומה להתאמות התזונה ברמה האישית - אנו מתאימים את פורמולות הצמחים לפי הצרכים הטיפוליים וגורמים אחרים כגון תרופות או תוספי תזונה -אם נלקחים.

השימוש בצמחי מרפא נועד לספק השלמה לתזונה ויכולת טיפולית מעמיקה יותר - ולכן השימוש בהם הוא בעיקר לתקופת ההחלמה.


הפחתת סטרס


היבט שלישי חשוב אותו אנו משלבים בטיפול [במידת הצורך] הוא ניהול והפחתת סטרס. הדגש הוא בעיקר בהקשרים פיזיולוגיים.

הפחתת הסטרס נעשית בכל כלי טיפולי כגון שילוב מזונות התומכים בבלוטת האדרנל ומערכת העצבים כמו חומצות שומן חיוניות וויטמינים חשובים.

בהרכבת פורמולות צמחי המרפא אנו משלבים צמחים לתמיכה ואיזון של רמות המתח ועושים שימוש בטכניקות מעשיות לניהול המתח.


כיצד הטיפול מתנהל?


תהליך הטיפול העיקרי מתרחש ביומיום. לאחר פגישה האורכת שעה ובה מתקבלת תמונה אבחנתית ועל בסיסה נבנית התכנית - אנו עוברים לחלק השוטף של התהליך.

לכל אורך הטיפול אנו נמצאים במעקב וליווי באמצעות מערכת מקוונת על מנת לבחון בצורה יומית את כל ההקשרים המעשיים וההשפעות השונות על התסמינים וההרגשה.

תוכנת המעקבים והליווי מספקת יכולת מקיפה להבין מגמות, לכוון את התכנית התזונתית ברמה יומית ולסייע בהתמקדות מדויקת ומהירה יותר.

הליווי היומי מאפשר להתייחס לכל אתגר בצורה אישית ומהירה: לוחות זמנים צפופים, הרגלי חיים, עבודה וכן אירועים מחוץ לשגרה כגון נסיעות לחו"ל, טיולים, מסעדות וכו'.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..