כאבים בחזה עם תחושת שריפה

 

שאלה
אני בן 47, בריא בדרך כלל. לפני כמה ימים נופיעו לי כאבים בחזה עם תחושת שריפה. די נלחצתי כי חשבתי שזה התקף לב, במיון עשו לי המון בדיקות ושללו התקף לב. מאז בכאבים פחתו אבל יש לי עדיין תחושת אי נוחות באזור החזה ותחושת בעירה עמומה. הרופא לא מצא משהו בעייתי ולכן הוא חושב שזה צרבת וריפלוקס ורשם לי אומפרדקס. לפני שאני מתחיל לקחת רציתי לדעת אם באמת אפשר לטפל בצרבת במשהו טבעי.

 

תשובה

בהנחה שאכן נשללו בעיות קרדיו הרי שמאוד יתכן שאתה פשוט סובל מריפלוקס. ריפלוקס הינו חזרה של חומצות קיבה מהקיבה לוושט. לרוב הם מלוות בתחושת שריפה באזור בטן העליונה והחזה, מה שמכונה בשפת העם צרבת, אך לפעמים אין בכלל תחושת בעירה, רק כאב מאוד חזק בחזה, שממש מחכה התקף לב. בגלל שאין את תחושת הבעירה אלא רק כאבים בחזה, רוב האנשים לא מקשרים את המצב הזה לריפלוקס ולמערכת העיכול. טוב שעשית שהלכת למיון לשלול התקף לב – עדיף להיות בטוח מלהצטער. אז מה גורם לריפלוקס ולמה? בריפלוקס אותם מיצי קיבה אשר עולים במעלה הגרון גורמים לצריבה ומגרים את ריריות הגרון. חשוב לדעת שמיצי הקיבה חומציים ביותר ונועדו לפרק את המזון שלנו בקיבה. לקיבה דרכים משלה להגן על עצמה מפני החומציות, אך כשמיצי הקיבה נמצאים במקום אחר, כמו הוושט, הם הורסים את הריריות וזה גורם לכאב חזק ביותר. הפתרון לכאבים בחזה היא לטפל ברפלוקס.


הטיפול הנטורופתי הוא בעל הצלחות רבות בריפוי ריפלוקס וצרבת

הטיפול ברפלוקס נעשה על ידי חיזוק השרירים הטבעתיים המונעים מהאוכל לחזור מהקיבה לוושט. זאת נעשה במסגרת טיפול נטורופתי בשתי רמות – התאמת תפריט תזונתי נטול מזונות אשר מחלישים את השרירים הטבעתיים והורדת מזונות אשר מעודדים עלייה של מיצי קיבה לוושט, והתאמה של צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא הפועלים ישירות על השרירים הטבעתיים בין הוושט לקיבה – מחזקים את השרירים, מאזנים את כמויות ההפרשה של מיצי הקיבה ומונעים את הרפלוקס. בנוסף, כחלק מפורמולת צמחי מרפא ישנם צמחי מרפא אשר עוזרים בריפוי ריריות על ידי פעילות אנטי דלקתית וחומרים פעילים המצפים ומגינים על הריריות, כך שמהר מאוד הכאבים בחזה ייעלמו. צמחי מרפא פועלים כסותרי חומצה טבעיים. הם יוצרים שכבת הגנה אנטי דלקתית מעל הרקמה הפגועה, משככים כאבים ומחזקים את סוגרי הקיבה כדי למנוע יציאת מיצי קיבה לוושט. בנוסף, קח מיצוי אלוורה. האלוורה משקמת ריריות פגועות, יש לה פעילות אנטי דלקתית והיא משככת כאב. תוך ימים ספורים תרגיש הקלה משמעותית בכאבים!

 

לסיכום, הטיפול הטבעי בריפלוקס כולל:

צמחי מרפא: שיקום ריריות, איזון חומציות, אנטי דלקתיים, סותרי חומצה, חיזוק סוגרי קיבה.
תזונה: חיזוק שריר הוושט, הפחתת חומציות, שיפור פעולות עיכול


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת