הרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל - הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אני בת 45, בריאה בדרך כלל, לא לוקחת תרופות אבל תמיד היו לי בעיות במערכת העיכול, עצירות מידי פעם ובחילות. לאחרונה שמתי לב שבנוסף מופיעה הרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל. ההרגשה מופיעה גם אם אני אוכלת ארוחה קטנה - מיד הבטן שלי מתנפחת ונופלת עלי הרגשת כבדות ועייפות. בבדיקת נשיפה גילו הליקובקטר פילורי בקיבה. האם יכול להיות קשר בין החיידק להרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל?


תשובה

כבדות ועייפות אחרי האוכל בהחלט יכולים להיות קשורים להתרבות חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה. זהו חיידק שמשגשג בסביבה חומצית באופן מוגבר. כשריכוזו של החיידק בקיבה גדל הוא עלול להוביל לתסמינים רבים, בין השאר, תחושת כבדות ומלאות, נפיחות במערכת העיכול ועייפות לאחר האוכל.


מטרת הטיפול הנטורופתי הוא לחסל את נוכחות החיידק ולרפא את הדלקת בקיבה, אם התפתחה. שילוב של תזונה נכונה - אנטי דלקתית ואנטי חיידקית, צמחי מרפא והפחתת סטרס מסייעים הן להחלמה מהירה יותר והן למניעה לטווח ארוך. יש חשיבות להתאמה תזונתית שניתן לעמוד בה לאורך חודשים ואף שנים. בגישה זו מאתרים בדיוק את סוגי המזונות ואת הרכיבים שיסייעו מצד אחד להחלמה ומצד שני נוחים כחלק מאורח החיים והשיגרה.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


יעילות צמחי מרפא ותזונה נכונה

לצמחי מרפא פעילות אנטי חיידקית ספציפית כנגד הליקובקטר פילורי. צמחים כגון קופטיס, טימין, קינמון ואכינצאה מכילים חומרים הפועלים לקטילת מזהמים. בנוסף, הצמחים מכילים חומרים בעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לרירית הקיבה ופעילות משקמת ומגנה. הקמומיל, לדוגמא, מכיל רכיבים אנטי דלקתיים המרגיעים את רירית הקיבה ומאפשרים לה להירפא.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב

חומציות גבוהה, חולשה חיסונית, בעיות רקע במערכת העיכול, מתח גבוה או מתמשך - הם מהגורמים המרכזיים לשגשוג הליקובקטר פילורי בקיבה והתפתחות דלקת. הטיפול הנטורופתי משלב תכנית תזונה מותאמת, הפחתת סטרס ושימוש ספציפי בצמחי מרפא במטרה לצמצם את אזורי המחייה של החיידק ובמקביל לטפל בסיבות היסודיות - על ידי איזון מחודש של מיצי העיכול וחומציות הקיבה, חיזוק חיסוני, שיקום רירית הקיבה, חיזוק כללי של מערכת העיכול ועוד.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..