הרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל - הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אני בחורה בת 45, בריאה בדרך כלל, לא לוקחת תרופות אבל תמיד היו לי בעיות במערכת העיכול – עצירות מידי פעם ובחילות. לאחרונה שמתי לב שבנוסף מופיעה הרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל. ההרגשה מופיעה גם אם אני אוכלת ארוחה קטנה - מיד הבטן שלי מתנפחת ונופלת עלי הרגשת כבדות ועייפות. הרופא עשה לי בדיקה וגילה אצלי חיידק שנקרא הליקובקטר פילורי. הוא רשם לי אנטיביוטיקה אבל חברה שלי המליצה לי לנסות לטפל בחיידק בדרך טבעית. האם יכול להיות קשר בין הליקובקטר פילורי להרגשת כבדות ועייפות אחרי האוכל? כיצד אפשר להפטר מהבעיה הזו בלי אנטיביוטיקה?

 

תשובה

כבדות ועייפות אחרי האוכל בהחלט יכולים להיות קשורים להתרבות חיידק ההליקובקטר פילורי בקיבה. חיידק ההליקובקטר לא רק שורד את חומציות הקיבה אלא משגשג בסביבה חומצית באופן מוגבר. כשריכוזו של החיידק במערכת העיכול גדל הוא גורם לתופעות רבות, בניהם תחושת כבדות ומלאות, נפיחות במערכת העיכול ועייפות לאחר האוכל. מצב זה מעיד על חולשה במערכת העיכול ומערכת החיסון המאפשרות מצד אחד לחיידק לשגשג בקיבה ולא מסוגלות לעכל מזון באופן תקין מצד שני.


קטעי וידאו על הטיפול הטבעי בהליקובקטר פילורי

הליקובקטר חוזר מניעה וטיפול
דרכים להפטר מהליקובקטר פילורי
תזונה, גסטריטיס והליקובקטר

תזונה נכונה וצמחי מרפא יעילים ביותר לטיפול בהליקובקטר פילורי

על מנת לפתור את בעיית ההליקובקטר פילורי יש לפעול בשתי רמות : לקטול את החיידק על ידי צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי חיידקית ספציפית, ובמקביל לחזק את מערכת העיכול לעיכול יעיל וטוב יותר, על ידי שימוש בתזונה נכונה וצמחי מרפא. תזונה קלה לעיכול מאוד חשובה בשלב הראשון, על מנת להוריד את העומס ממערכת העיכול ולאפשר לה להתחזק על ידי צמחי המרפא, אנו נשלח לך הנחיות תזונתיות מסודרות לתזונה קלה לעיכול. הקפידי למלא את ההנחיות לצד שימוש בצמחי המרפא על מנת לאזן את מערכת העיכול. לצמחי מרפא פעילות אנטי חיידקית ספציפית כנגד החיידק הליקובקטר פילורי. צמחי מרפא כגון טימין, קינמון ואכינצאה מכילים חומרים פעילים הקוטלים את החיידק. בנוסף, צמחי מרפא מרירים בעלי פעילות ספציפית מחזקת קיבה, מקדמים הפרשה של מיצי עיכול והפרשה תקינה של חומצות הקיבה.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת