איך קשורה צרבת לחיידק בקיבה

 

שאלה
אני סובל כבר כמה חודשים מצרבת קשה שבאה והולכת במשך כל היום. בעבר היו לי בעיות בקיבה אבל לא שממש הרגשתי אותם. אבל המצב עכשיו הוא בלתי נסבל ומאוד קשה לי. אני מקבל כרגע אומפרדקס לטיפול בצרבת ויש לי תור לבדיקת נשיפה לגילוי אם יש לי חיידק בקיבה בשם הליקובקטר פילורי. רציתי לשאול על מנת להוריד את המתח שלי איך קשור חיידק בקיבה לצרבת? מה הוא בעצם עושה לקיבה והאם זה מסוכן וצריך לטפל בזה בהקדם? בנוסף ברשותך רציתי לברר האם יש עוד משהו חוץ מאופרדקס לטיפול בצרבת?

 

תשובה

הקשר בין צרבת לחיידק בקיבה הוא כמו הקשר בין דלקת גרון לחיידק בגרון. הליקובקטר פילורי, שמאבחנים את המצאותו על ידי נשיפה כמו שתעשה אתה, הוא חיידק המצוי אצל רבים מאיתנו בקיבה, אולם רבים מאיתנו לא סובלים מתופעות הלוואי שאתה סובל מהם. מדוע אתה כן והשאר שיש להם את החיידק לא? הסיבה היא החלשות של מערכת העיכול ומערכת החיסון אצלך. ברגע שהיכולת החיסונית שלך יורדת ומערכת העיכול יוצאת מאיזון יש אפשרות לחיידק הליקובקטר לשגשג יתר על המידה ולהתחיל בתהליך היוצר דלקת בקיבה. דלקת זו, יחד עם עלייה בחומציות הקיבה גורמים גם להחלשות של שריר הוושט - זהו שריר שתפקידו המרכזי הוא למנוע ממיצי קיבה חזקים לעלות לכיוון הגרון והוושט ולפגוע בריריות העדינות. אולם כאשר אותו שריר נחלש ויחד עם חומציות גבוהה בקיבה נגרם מצב שישנה עלייה קלה ובתדירויות גבוהות מכיוון הקיבה אל הוושט וזו תחושת הצרבת אותה אתה מרגיש. האמת היא שצרבת יכולה להיות מורגשת בכל כך הרבה צורות.. הן מתחושת שריפה בחזה, דרך דקירות, לחץ, תחושת גוש בגרון ועוד. מה אפשר לעשות? לחסל את החיידק ולרפא את הדלקת!


טיפול נטורופתי יעיל ביותר עם אחוזי הצלחה גבוהים בריפוי הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

מאחר ואנחנו יודעים כי התפרצות ושגשוג חיידק ההליקובקטר נובעים בעיקר מחולשה חיסונית, חוסר איזון של מערכת העיכול, ניתן בדרך פשוטה יחסית לחזק את הגוף ולאזן את מערכת העיכול עד למצב של ריפוי מוחלט של הדלקת והפחתת כמות החיידק לרמה שהוא לא מורגש יותר. היריעה רחבה מאוד והמידע רב בהקשר לשאלה מדוע נחלשת מערכת החיסון שלנו ומדוע פתאום כל מערכת העיכול לא מתפקדת כמו שצריך. עיקרי הסיבות לכך הם אורח חיים לקוי הכולל תזונה לא נכונה, מתח, צריכה מועטה של מזונות חשובים ועוד. אבל גם יש הרבה סיבות להיות אופטימי, מאחר וכל הבעיה היא בעיקר תולדה של אורח חיים אזי בהחלט אפשרי לשנות את אורח החיים, לחזק את המערכות בגוף ולהבריא!


צמחי מרפא לקטילת הליקובקטר פילורי

בנוסף לתכנית תזונתית גם לצמחי מרפא יש יכולת מצויינת בקטילת החיידק. לצמחים מוכרים כגון מרווה, קינמון, אכינצאה ועוד - יכולת אנטי חיידקית ישירה המורידה בצורה טבעית את גודל אוכלוסיית החיידק בקיבה. צמחי המרפא מסייעים רבות גם לחיזוק המערכת החיסונית ומסייעים להפחתת רמות החומציות בקיבה. שילוב תזונה וצמחי מרפא הוא שילוב מנצח המניב תוצאות מצויינות בריפוי הליקובקטר, הדלקת בקיבה וכמובן כל הסימפטומים הנלווים כגון הצרבת.


לסיכום, ריפוי טבעי של צרבת, הליקובקטר ודלקת בקיבה כולל:

תזונה: מחזקת חיסונית, מאזנת חומציות בקיבה, מחזקת את שריר הוושט, מסייעת בקטילת החיידק
צמחי מרפא: פעילות אנטי חיידקית ישירה, מחזקים את מערכת החיסון, מאזנים חומציות בקיבה