צמחי מרפא להקלה על נפיחות וגזים בבטן

 

נפיחות וגזים בבטן הם תופעה נפוצה ואחת הסימפטומים המרכזיים של בעיות מערכת העיכול. לפניך מספר צמחי מרפא ותבלין המוכרים כטובים להקלה על נפיחות, גזים וכאבי בטן.


צמחי מרפא להקלה על נפיחות וגזים בבטן


צמחי מרפא גזים ונפיחות בבטןצמחי מרפא גזים ונפיחות בבטן


 

קימל

זרעי הקימל ידועים בשימוש עממי עוד מתקופת הרמב"ם. הקימל נחשב ברפואה עממית כתבלין סופח גזים, מחטא, מגביר תיאבון ומרגיע את מערכת העיכול.
שימושים אפשריים:
מעט קימל טחון לפזר מעל האוכל, שתיית מרתח מכפית זרעי קימל אחרי האוכל, לעיסת מספר זרעי קימל אחרי הארוחה


ג'ינג'ר

אחד מצמחי המרפא הנפוצים והמוכרים במיוחד ביכולתו להפחית בחילות והקאות. כמו כן הג'ינג'ר בעל יכולת לספוח גזים ובכך לסייע בהקלה על נפיחות וכאבי בטן.
שימושים אפשריים:
לגרוס חתיכת ג'ינג'ר ולהוסיף כתבלין לאוכל, מרתח גינג'ר או תוספת לתה בטעם אחר.


שומר

זרעי השומר בעלי יכולת טובה לספוח גזים במערכת העיכול. זהו צמח מרפא הנמצא בשימוש כבר אלפי שנים. במסעדות בהודו מחלקים שומר אחרי האוכל להקלת עיכול.
שימושים אפשריים:
מרתח מכפית זרעי שומר אחרי האוכל, לעיסת מספר זרעי שומר אחרי הארוחה


קמומיל

צמח מרפא ידוע ומוכר ביותר במיוחד בצורה העממית שלו לשתייה כתה. טוב להרגעה כללית, נדודי שינה, משחרר גזים, טוב למצבי צרבת ובעיות עיכול שונות.

שימושים אפשריים:
חליטה מכפית פרחי קמומיל אחרי האוכל.


מרתח - להכנת שורשים, זרעים וגבעולים
בצורת הכנה זו מרתיחים את חלקי הצמח הקשים יותר - שורשים, זרעים, גבעולים, יחד עם המים בסיר (כוס מים לכל כף צמחים) למשך כ 10-15 דקות. מקררים מעט, מסננים ושותים..


פרוביוטיקה
עשוייה לסייע גם היא להקלה על גזים, נפיחות וכאבי בטן על ידי איזון ושיקום פלורת המעיים


אזהרות: נשים בהריון, מניקות, ילדים ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה. התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות עם מומחה.