צרבות בלילה

 

שאלה

אני בן 43 וכבר כמעט חודש אני מרגיש מידי פעם צרבות בלילה. אני לפעמים ממש מתעורר מתחושת בחילה וצרבת כל כך קשה עד שבא לי להקיא. קניתי את הכדורים האלו לצרבות ואני מרגיש שהם עוזרים לי אבל לא פותרים לי את הבעיה.

בדקו לי את הגרון והקיבה ולא מצאו שום דבר מיוחד. בסה"כ אני חושב שאני אוכל בסדר - לא יותר מ-2-3 בשר בשבוע אבל כן הרבה מוצרי חלב, יש לי קצת עודף משקל. מה שמטריד אותי למה אני מרגיש צרבות בלילה ובמשך היום אין לי כלום. קראתי באתר שלכם שיש צמחי מרפא שיכולים לרפא צרבות ואני מאוד רוצה לדעת מה הצמחים האלו ואיך משתמשים בהם והאם הם בטוחים לשימוש מבחינת תופעות לוואי.

 

תשובה

צרבות בלילה, כמו גם צרבות במהלך היום יכולים לנבוע מכמה סיבות. מאחר ולא מצאו שום דבר בבדיקה רפואית הרי שכנראה אתה סובל מחולשה של שרירי הוושט וכן מעודף חומציות בקיבה.

צרבות בכלל נגרמות בעיקר כתוצאה מתזונה לקוייה - עשירה בשומנים רווים וסוכרים. צרבות בלילה הן דווקא תופעה נפוצה בקרב אלו האוהבים לאכול ארוחות כבדות בצמוד לשעת השינה. הצרבות מופיעות בלילה כי כשאתה שוכב במצב אופקי קל מאוד למיצי הקיבה לנוע חזרה לכיוון הוושט וליצירת תחושת השירפה הקשה שהרגשת.

הכדורים שאתה לוקח הם סותרי חומצה בבסיסם ולכן אתה מרגיש הקלה אבל הם לא ממש פותרים את שורש הבעיה.. מאחר וברור היום כי צרבות הן תוצר של אורח חיים הדרך לטפל ולהפטר מהם היא פשוטה ויחסית מהירה.

צמחי מרפא מוכרים ביכולתם הטבעית והיעילה בטיפול בצרבות

הטיפול המומלץ ביותר עבורך כולל 2 חלקים עיקריים: הראשון הוא צמחי מרפא והשני תזונה.

מבחינת צמחי מרפא הרי שיש מספר צמחים מוכרים אשר נחקרו רבות ביכולתם לווסת את חומציות הקיבה מחד ולחזק את שרירי הוושט מאידך. שתי פעולות אלו מביאות להקלה מהירה של הצרבות ובנוסף גם לריפוי שלהם ומניעת חזרתם.

צמחים כגון ליקוריץ, אולמוס, קמומיל, לחך ידועים ביכולת הטבעית בטיפול בצרבות. לצד צמחי המרפא יש צורך להקפיד על תזונה נכונה יותר.

נדאג לשלוח לך במייל המלצות תזונתיות שיסייעו בידך להקל על הצרבות. קרא היטב את ההנחיות והשתדל למלא אחריהן כמה שאתה יכול! כמו כן, אני מאוד ממליצה לך להמנע מארוחות כבדות לפחות כ- 3 שעות לפני השינה. נסה לאכול את הארוחה המלאה שלך בצהריים כך שבערב תסתפק במשהו קטן ורצוי מאוד לא שומני.

לסיכום, הטיפול הטבעי בצרבות בלילה כולל

צמחי מרפא: מחזקים את שריר הוושט, מורידים את חומציות מיצי הקיבה, מגנים על הריריות העדינות

תזונה: מאזנים את הפרשת מיצי הקיבה, מחזקים את שריר הוושט