אנטיביוטיקה יעילה לחיידק בקיבה?

 

שאלה
לאחר תקופה ארוכה בה סבלתי מצרבות, כאבים בקיבה במקומות שונים, בחילות ותחושה לא נעימה באזור הגרון, עשיתי, בהמלצת הרופא שלי, תבחין נשיפה לגילוי חיידק בקיבה ואכן התגלה אצלי הליקובקטר פילורי ברמה גבוהה. הרופא רשם לי טיפול משולש של אנטיביוטיקה נגד החיידק ובאמת אחרי כשבועיים התחלתי להרגיש ירידה בסימפטומים והרגשה הרבה יותר טובה. לצערי אחרי כחודשיים בערך אני שוב מתחילה להרגיש את הנפיחות המוזרה הזו בבטן ושוב מתחילות לי צרבות וכאבים, אמנם לא באותה תדירות ואותו חומרה אבל יש לי הרגשה חזקה שהבעיה חוזרת לי וזה מאוד מבאס אותי. הייתי אצל הרופא והוא המליץ לחכות עוד קצת ואם לא ישתנה נשקול שוב טיפול אנטיביוטי ואולי יש חשד לדלקת בקיבה. בינתיים הוא רשם לי נקסיום שאני לא רוצה לקחת במיוחד לאור הפרסומים האחרונים. מה הדרך לטפל בחיידק?


תשובה
אנטיביוטיקה היא דרך הטיפול הנפוצה לחיידק בקיבה. במקרים רבים הצליח הטיפול האנטיביוטי לחסל את החיידק וזו פעולה חשובה שאסור לזלזל בה. הבעיה צצה כשהחיידק חוזר, לפעמים גם אחרי שלושה וארבעה טיפולי אנטיביוטיקה, ואיתו חוזרת הדלקת והסימפטומים הנלווים כגון הצרבות מהם את סובלת - מה שאומר שצריך לטפל בסיבות היסודיות שאפשרו לחיידק לשגשג מלכתחילה וכך למנוע מראש אפשרות לגדילה מחודשת שלו בקיבה.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


החיידק הוא לא הבעיה אלא התסמין

בגילאים מסוימים נמצא חיידק ההליקובקטר בקיבה אצל אחוז גבוה מאוד מהאוכלוסייה. אבל רק בקרב מעטים מהם הוא מצליח לשגשג ולגרום לבעיות. למה אצל חלק כן וחלק לא? בדומה לסיבות אחרות גם כאן התשובה היא בעיקר חוזקה של מערכת החיסון ובמיוחד חוזקה של מערכת העיכול, מאזן החומציות של מיצי העיכול בקיבה בפרט, ותפקודה התקין של הקיבה בכלל.


טיפול משולב להליקובקטר

מאחר ויש צורך לטפל בבעיה מהשורש והכוונה היא לגרום למצב בו החיידק לא מסוגל לשגשג ולגדול על דופן הקיבה. הדרך לעשות זאת היא על ידי חיזוק מערכת החיסון ואיזון מערכת העיכול וחומציות הקיבה כאמור. כאשר מערכת החיסון ומערכת העיכול יהיו חזקות ומאוזנות הדלקת תעלם והחיידק יפסיק להוות בעיה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


מניעה לטווח ארוך

שילוב של תזונה נכונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס מספק מענה מקיף ויסודי לדלקת ולבעיית החיידק. אנו יודעים שתזונה לקויה ורמות מתח גבוהות עלולות להחליש את מערכת החיסון ולהגביר את ייצור מיצי העיכול ובכך להגדיל את חומציות הקיבה ולאפשר את שגשוג החיידק ויצירת הדלקת. שינויים פשוטים בתזונה והורדת סטרס בתמיכה של צמחי מרפא יכולים להביא בזמן קצר להחלמה יסודית לטווח ארוך.


צמחי מרפא, תזונה והפחתת סטרס

לצמחי מרפא יכולת אנטי חיידקית ישירה וחזקה, יכולת אנטי דלקתית - הצמחים מסייעים בחיסול החיידק מצד אחד ומצד שני עוזרים לאיחוי וריפוי ריריות הקיבה. בנוסף, עוזרים הצמחים בחיזוק מערכת החיסון ואיזון מחודש של מערכת העיכול - איזון הפרשות מיצי מרה ועוד. תזונה נכונה היא הבסיס החשוב לטיפול בהליקובקטר ומטרתה לעזור בריפוי ריריות הקיבה והגנה עליהם, שיקום מערכת העיכול כולה, חיזוק מערכת החיסון ועוד. לצד הצמחים והתזונה גם להפחתת סטרס יש חשיבות מאחר ומתח גבוה או כרוני יכול להחליש את מערכת החיסון ולגרום לעלייה בחומציות הקיבה.


בין מטרות הטיפול: צמצום וחיסול חיידק ההליקובקטר | החלמה מהדלקת בקיבה | איזון פעילות מע' העיכול וחיזוקה | איזון רמת החומציות בקיבה | שיפור פעילות עיכול כללית | חיזוק ואיזון מערכת החיסון | הפחתת סטרס ולחצים


דוגמאות לסיפורי הצלחה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים

גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתיאודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..