חומציות בקיבה וצרבת

 

שאלה
אני בת 35 אחרי לידה שלישית לפני חצי שנה בערך וכבר כמה שבועות אני מרגישה צרבת נוראית בעיקר אחרי ארוחות. בהתחלה חשבתי שזה בגלל הלידה והפסקת ההנקה שהיתה בערך בזמן שהתחילו הצרבות. התייעצתי עם חברה שלומדת צמחי מרפא והיא אמרה לי שיכול להיות שהחומציות בקיבה אצלי גבוהה מידי ולכן יש לי צרבות כרגע אני לוקחת טאמס להרגעת הצרבת אבל אני מרגישה שאני מתמכרת לסותר חומצה הזה וזה לא לעניין בכלל. אנא כתבי לי כיצד אני יכולה לטפל בבעיה והאם באמת חומציות כזאת יכולה לגרום לצרבת


טיפול נטורופתי לצרבותלילך נהרי - טיפול טבעי לצרבות


תשובה

בהחלט יכול להיות שיש קשר בין חומציות גבוהה בקיבה ובין הצרבת שאת מרגישה. אבל חשוב להבין כי הסיבות לצרבת יכולות להיות גם אחרות ולנבוע גם ממצבים של חומציות נמוכה בקיבה לא רק גבוהה. ראשית יש לאבחן בצורה מסודרת מה מקור הצרבת. אח"כ לטפל במקור הבעיה. הצרבת שאת מרגישה היא רק הסימפטום, את מרגישה לבד שנטילת סותרי חומצה לא ממש פותרים את הבעיה אלא יכולים במקרים רבים אף להחמיר אותה על ידי פגיעה ברמת החומציות בקיבה. לפני שאספר לך מה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה רק הסבר קצר, בכל זאת, על הקשר בין חומציות גבוהה לצרבת. בדרך כלל הגורמים לעליית החומציות בקיבה גם מחלישים את שריר הוושט אשר תפקידו הוא למנוע מתכולת הקיבה להעלות לכיוון הוושט והגרון. מדוע? מאחר ונוזלי הקיבה הם כאמור חומציים וחזקים מאוד וריריות הוושט עדינות מאוד. כאשר נוזלי הקיבה באים במגע עם ריריות הוושט העדינות נוצרת אותה תחושת שריפה מפורסמת הנקראת צרבת.. אצלך זה בולט במיוחד כי אחרי ארוחה עולה רמת החומציות בקיבה והיא מטפסת לכיוון הוושט והגרון וגורמת לך לכאבי הצרבת. אז מה בכל אפשר לעשות? לאזן את פעילות הקיבה, לחזק את שרירי הוושט ולפתור את הבעיה מהשורש.


טיפול טבעי ממוקד לצרבות
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהצמחי מרפא ותזונה יעילים ביותר לאיזון חומציות בקיבה

הפעולה הטיפולית הראשונה במקרה שלך היא לאבחן את מקור הבעיה. לאחר האבחנה כל מה שנותר לעשות הוא למקד את הטיפול בצרבת. בהנחה שאת סובלת מחוסר איזון כלשהוא בקיבה או יתכן מדלקת גסטריטיס. הרי שגם לתזונה וגם לצמחי מרפא יש יכולת נהדרת לרפא את הדלקתיות, לחזק את מערכת החיסון, לאזן את מערכת העיכול ואת רמות החומצה, לחזק את שריר הוושט ובכך למעשה לספק מענה כולל ומקיף לבעיה שלאחריה יעלמו כל הסימפטומים ובראשם הצרבות מהם את סובלת.


לסיכום, איזון חומציות בקיבה וטיפול בצרבת כולל

תזונה: חיזוק ואיזון מערכת העיכול, חיזוק חיסוני, חיזוק שריר הוושט, הפחתת הדלקתיות,
צמחי מרפא: איון חומציות הקיבה, חיזוק חיסוני, ריפוי הדלקתיות.