מיץ כרוב • תרופות סבתא לגסטריטיסכיצד מיץ כרוב מסייע לטיפול בגסטריטיס?


חשוב לציין כי כרוב הוא ירק נפלא לטיפול בדלקת בקיבה ואף בכיבים - אולם הצריכה שלו חייבת להיות לאחר בישול/אידוי/אפיה - על מנת לרכך אותו או על ידי שתיית מיץ כרוב [במסחטת מיצים] . צריכת כרוב חי עלולה לגרות את רירית הקיבה ולכן לא מומלצת.

כרוב מצוי בזנים רבים: כרוב לבן, כרוב ירוק, כרוב אדום, כרוב ניצנים. כרוב שייך למשפחת המצליבים הכוללת גם ברוקולי, כרובית, קולורבי ולפת. למשפחה כולה סגולות בסיסיות דומות. כרוב אינו רק ירק מאכל כי אם צמח מרפא בעל ערך רב.

בשימוש פנימי כרוב טוב בעיקר לתמיכה בפעילות נוגדת דלקת, ריפוי ריריות וכיבים -במיוחד בקיבה, - יתרון חשוב כחלק מטיפול בגסטריטיס [לחצו למידע מפורט על הטיפול הטבעי בגסטריטיס]. כמו כן הכרוב טוב לתמיכה בפעילות כבד, הפחתת רמות כולסטרול, הפחתת נפיחות וניקוי רעלים.

כרוב נחשב לצמח מקרר, מרגיע גירויים, משכך כאבים, מזין, מסלק רעלים ומשלשל מתון. הוא עשיר במינרלים כגון סידן ואשלגן, גופרית, סיליקה, מגנזיום וברזל. כמו כן בוויטמינים A, B, C ו-E. ויטמינים אלו הם נוגדי חימצון רבי עוצמה החשובים ביותר להפחתת נזקי רדיקלים חופשיים.


כרוב - טיפול טבעי לגסטריטיס


מיץ כרוב לטיפול בגסטריטיס


מיץ הכרוב מכיל רכיבים תזונתיים חשובים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ואנטי זיהומיות בהם קאמפרול וגלוקוזינולטים. רכיבים אלו תורמים רבות לתהליכי ריפוי מדלקות בקיבה, כיבים ומצבים זיהומיים חיידקיים שונים.

מיץ כרוב נחשב כתרופה ביתית נפוצה ומוכרת לטיפול טבעי בגסטריטיס וכיבים בקיבה [אולקוס]. עיקר יתרונות מיץ הכרוב הוא בריכוז הגבוה של ויטמינים שונים המשמשים כנוגדי חימצון חזקים לצד מינרלים חשובים כדוגמת סידן, מגנזיום, אשלגן ועוד. ריכוז ויטמינים ומינרלים זה מספק תמיכה לשיקום ריריות הקיבה המדוקלות וכן למערכת החיסון.


יתרונות בריאותיים של הכרוב


• סיוע בשמירה על הלב וכלי הדם
• ניקוי רעלים מהגוף
• מכיל רכיבים אנטי סרטניים
• מסייע בשמירה על המוח
• עשיר בנוגדי חימצון (ויטמיני C ו E)
טוב לאיזון סוכר בדם - סוכרת סוג 2
• מכיל רכיבים נוגדי דלקת
• מסייע בהאטת תהליכי הזדקנות
• עוזר בהפחתת כולסטרול גבוה בדם


תקצירי מחקרים על מיץ כרוב  - גסטריטיס וכיבים בקיבה


• זירוז החלמה אצל חולים באולקוס [כיב פפטי] על ידי צריכת מיץ כרוב טרי

נבדקו 13 מטופלים אשר סבלו מכיב פפטי [אולקוס] כיצד משפיע מית כרוב טרי על קצב ההחלמה מהכיב.
מית כרוב מוכר בתכולת ויטמין U ובתרומתו להאצת החלמה של כיבים.

ההחלמה מהכיב אצל שבעה מהנבדקים ארך בממוצע 10.4 ימים לעומת ממוצע של 37 ימים במסגרת טיפול סטנדרטי.
זמן ההחלמה אצל שישה נבדקים עמד על 7.3 ימים לעומת 42 ימים על פי דיווחים בספרות.

זמן ההחלמה המהיר מהכיב אשר נבדק באופן רדיולוגי וכן בגסטרוסקטפיה מעיד על תרומתו החיובית של מיץ כרוב טרי לזירוז שיקום ריריות והחלמה מאולקוס.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18104715/


•תרומתו של מיץ כרוב לבן משומר בטיפול בכיב פפטי [אולקוס]
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/5492107/אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..