זרעי שומר • כיצד להקל על כאבי בטן ונפיחות

 

זרעי שומר - מידע כללי

זרעי שומר משמשים כתבלין מאז תקופת רומי והאנגלו-סאקסים. שומר מוערך במיוחד בתור צמח מרפא המועיל למערכת העיכול כולה. בשומר משתמשים בזרעים (פירות), עלים, גבעול טרי ובשורש. שומר מחמם, מרפה כיווצים, משחרר את הקיבה, משתן, מניב חלב (ולכן מצוין כתה לנשים מניקות) ומחטא. משתמשים בשומר במצב של קשיי עיכול עם גזים ועויתות מעיים, גסטריטיס, הפרעות מעיים, כאבים בבטן העליונה עם תחושת שובע ונפיחה, בחילות ושיהוקים..


זרעי שומר - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

השומר נמצא בשימוש ברפואת צמחי מרפא מזה אלפי שנים, הוא מוכר בסגולותיו הייחודיות בעיקר במיטיב עם פעילות מעיים לא תקינה, הפגת גזים הפחתת נפיחות ועוד מעבר לכך לשומר יתרונות בריאותיים מגוונים והוא עשוי לסייע במצבי בריאות כגון:


זרעי שומר כאבי בטן


הפגת גזים ונפיחות בבטן
סיוע למעי רגיז
הקלה של עייפות וכבדות אחרי האוכל
מסייע לשחרור גזים אצל תינוקות - קוליק
ממריץ ייצור חלב אצל מניקות
מסייע לטיפול בשיעול עם ליחה
כחלק מטיפול בקנדידה
הפרעות מעיים
כאבים בקיבה
בחילות ושיהוקים


זרעי שומר - שימושים ביתיים

בארומותרפיה משתמשים בשמן הארומטי של שומר. שמן ארומטי מהול עם שמן מנשא משמש לעיסוי בטן נפוחה. להקלה על אסטמה ועל שיעולים עם קשיי נשימה שורפים את השמן הארומטי במבער. בזרעים יש להשתמש בתמצית או בחליטה ממושכת. טחנו אותם והשתמשו בחצי כפית עד כפית מים רותחים. שתו 3-4 ספלים ביום. לעסו את הזרעים לאחר ארוחה דשנה כדי לסייע לעיכול.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.