זרעי שומר - תרופות סבתא - בריאות

 

זרעי שומר - מידע כללי

זרעי שומר משמשים כתבלין מאז תקופת רומי והאנגלו-סאקסים. שומר מוערך במיוחד בתור צמח מרפא המועיל למערכת העיכול. בשומר משתמשים בזרעים (פירות), עלים, גבעול טרי ובשורש. שומר מחמם, מרפה כיווצים, משחרר את הקיבה, משתן, מניב חלב (ולכן מצוין כתה לנשים מניקות) ומחטא. משתמשים בשומר במצב של קשיי עיכול עם גזים ועויתות מעיים, הפרעות מעיים, כאבים בקיבה עם תחושת שובע ונפיחה, בחילות ושיהוקים..


זרעי שומר - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

השומר נמצא בשימוש ברפואת צמחי מרפא מזה אלפי שנים, הוא מוכר בסגולותיו הייחודיות בעיקר במיטיב עם פעילות מעיים לא תקינה, הפגת גזים הפחתת נפיחות ועוד מעבר לכך לשומר יתרונות בריאותיים מגוונים והוא עשוי לסייע במצבי בריאות כגון:

הפגת גזים ונפיחות בבטן
סיוע למעי רגיז
הקלה של עייפות וכבדות אחרי האוכל
מסייע לשחרור גזים אצל תינוקות - קוליק
ממריץ ייצור חלב אצל מניקות
מסייע לטיפול בשיעול עם ליחה
כחלק מטיפול בקנדידה
הפרעות מעיים
כאבים בקיבה
בחילות ושיהוקים


זרעי שומר - שימושים ביתיים

בארומותרפיה משתמשים בשמן הארומטי של שומר. שמן ארומטי מהול עם שמן מנשא משמש לעיסוי בטן נפוחה. להקלה על אסטמה ועל שיעולים עם קשיי נשימה שורפים את השמן הארומטי במבער. בזרעים יש להשתמש בתמצית או בחליטה ממושכת. טחנו אותם והשתמשו בחצי כפית עד כפית מים רותחים. שתו 3-4 ספלים ביום. לפעוטות עם עוויתות מעיים תנו 1-3 כפיות תה במידת הצורך. לעסו את הזרעים לאחר ארוחה דשנה כדי לסייע לעיכול.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.