האם חיידק הליקובקטר פילורי מדבק?

 

שאלה
בעקבות בעיות חוזרות ונישנות בקיבה אשר כללו צרבת, נפיחות, כבדות וגזים, שלא מצאתי להם פתרון. הלכתי לייעוץ אצל נטורופתית שהמליצה לי לעשות בדיקת נשיפה לאיתור חיידק הליקובקטר ואכן על פי התוצאות שעלו יש לי רמה גבוהה של החיידק בקיבה. אני מנסה להתחיל לטפל בבעיה על ידי צמחי מרפא ומשתדל גם על ידי תזונה. שאלתי האם חיידק הליקובקטר מדבק? אם כן כיצד אפשר להמנע ולשמור כדי שלא יעבור לבת זוגי? האם ניתן לעשות משהו למניעת ההדבקות מבחינתה? או מה את ממליצה גם עבורי מבחינת הטיפול.

 

תשובה

סוגיית ההדבקות בחיידק הליקובקטר פילורי לא ברורה עד הסוף. זהו לא חיידק מדבק בדומה לחיידקים הגורמים לדלקות גרון לדוגמא או למחלות זיהומיות אחרות, אולם מצאו קשר בין הופעת החיידק אצל בני משפחה קרובים ומשערים כי יתכן ותנאי היגיינה לקויים עשויים להוביל להדבקה בין בני משפחה. כמו כן יש אפשרות של הדבקה דרך רוק, נשיקה או הפרשות גוף אחרות אבל בסבירות מאוד נמוכה. חיידק הליקובקטר פילורי נמצא אצל רבים מאיתנו בקיבה מבלי שאנחנו יודעים על כך.  בכל אופן, בת זוגתך יכולה להרגע.. עד גבול מסויים. כי כאמור יכול להיות שיש לה את החיידק ללא קשר אליך. מדוע אתה סובל ממנו ואחרים שיש להם גם את החיידק לא? התשובה לכך היא מערכת חיסון חזקה ומערכת עיכול מאוזנת. כאשר מערכת העיכול יוצאת מאיזון ונחלשת לצד חולשה חיסונית, חיידק ההליקובקטר יכול לשגשג ולצמוח בקיבה להיקפים אשר גוררים אחריהם תופעות בריאותיות ואף לדלקות בקיבה - גסטריטיס. אני מניחה שבטיפול קיבלת תכנית מסודרת כיצד לחסל את החיידק וכיצד לאזן את מערכת העיכול? אכן טיפול משולב על ידי צמחי מרפא ותזונה נכונה יכולים לפתור את בעיית החיידק ולסייע רבות בריפוי הדלקת.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהצמחי מרפא ותזונה יעילים ביותר בטיפול בהליקובקטר

צמחי מרפא מוכרים בעלי יכולת אנטי חיידקית ישירה יעילים מאוד בקטילה ממוקדת של החיידק וצמצום גדילתו בקיבה, יתרונם של צמחי המרפא הוא בעובדה שפעולתם אינה מצטמצמת רק לחיידק, הם מסייעים בריפוי הריריות המודלקות, מאזנים את פעילות הקיבה על ידי איזון הפרשות ואיזון רמות חומציות הקיבה, צמחי המרפא מחזקים חיסונית ומגבירים את חוסן הגוף. לצד צמחי המרפא גם לתזונה יש תפקיד משמעותי ביותר בריפוי הליקובקטר פילורי. למעשה תזונה לקוייה היא אחד הגורמים המרכזיים לבעייה. יש להקפיד על מזונות קלים לעיכול, מפחיתי דלקתיות, מחזקים חיסונית, חשוב במצבך לחזק ולאזן את מערכת העיכול וכן לחזק את שריר הוושט. השילוב של צמחי מרפא ותזונה נכונה לריפוי הליקובקטר הוא שילוב מנצח אשר הוכיח את עצמו רבות והוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים מאוד.


לסיכום, הטיפול בחיידק הליקובקטר כולל

צמחי מרפא: קטילה ישירה של החיידק, איזון חומציות בקיבה, חיזוק חיסוני, המרצת הפרשות
תזונה נכונה: חיזוק ואיזון מערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, איזון חומציות הקיבה, חיזוק חיסוני, הפחתת שגשוג וגדילה של חיידק ההליקובקטר


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי