האם חיידק הליקובקטר פילורי מדבק?

 

שאלה
בעקבות בעיות חוזרות ונשנות בקיבה אשר כללו צרבת, נפיחות, תחושה של גוש תקוע בגרון, כבדות וגזים - עשיתי בדיקת נשיפה לאיתור חיידק הליקובקטר ויצא שיש לי רמה גבוהה של החיידק בקיבה. קיבלתי טיפול משולש של אנטיביוטיקה והייתה הקלה כלשהיא אבל אני מרגיש אחרי שבועיים שוב אותם סימנים. האם חיידק הליקובקטר מדבק? אם כן כיצד אפשר להימנע ולשמור כדי שלא יעבור לבת זוגי? האם ניתן לעשות משהו למניעת ההדבקות מבחינתה? מה ההמלצה לטיפול.


תשובה

סוגיית ההדבקות בחיידק הליקובקטר פילורי לא ברורה עד הסוף. זהו לא חיידק מדבק בדומה לחיידקים הגורמים לדלקות גרון לדוגמא או למחלות זיהומיות אחרות, אולם מצאו קשר בין הופעת החיידק אצל בני משפחה קרובים ומשערים כי יתכן ותנאי היגיינה לקויים עשויים להוביל להדבקה בין בני משפחה.


כמו כן יש אפשרות של הדבקה דרך רוק, נשיקה או הפרשות גוף אחרות אבל בסבירות מאוד נמוכה. חיידק הליקובקטר פילורי נמצא אצל רבים מאיתנו בקיבה מבלי שאנחנו יודעים על כך.  בכל אופן, בת זוגתך יכולה להירגע.. עד גבול מסוים. כי כאמור יכול להיות שיש לה את החיידק ללא קשר אליך. מדוע אתה סובל ממנו ואחרים שיש להם גם את החיידק לא? התשובה לכך היא מערכת חיסון חזקה ומערכת עיכול מאוזנת. כאשר מערכת העיכול יוצאת מאיזון ונחלשת לצד חולשה חיסונית, חיידק ההליקובקטר יכול לשגשג ולצמוח בקיבה להיקפים אשר גוררים אחריהם תופעות בריאותיות כגון אולקוס או דלקות בקיבה - גסטריטיס.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


צמחי מרפא, הפחתת מתח ותזונה לטיפול בהליקובקטר

צמחי מרפא תקניים בעלי יכולת אנטי חיידקית ישירה מסייעים לקטילה ממוקדת של החיידק וצמצום גדילתו בקיבה, יתרונם של צמחי המרפא הוא גם בתרומה שלהם לריפוי הריריות המודלקות, איזון פעילות הקיבה על ידי איזון הפרשות ואיזון רמות חומציות הקיבה. צמחי המרפא מחזקים חיסונית ומקטינים את התגובה הדלקתית. לצד צמחי המרפא גם לתזונה יש תפקיד משמעותי בריפוי הליקובקטר פילורי. תזונה לקויה היא אחד הגורמים המרכזיים לבעיה. במסגרת הטיפול נבנית תכנית תזונתית גמישה עם התייחסות לצרכים האישיים שלך כדי להבטיח שהיא גם תהיה יעילה מבחינה רפואית וגם קלה לביצוע. לצד הצמחים והתזונה אנו כוללים בטיפול גם הפחתת סטרס, אם יש צורך. ידוע כי מתח גבוה או מתמשך גורם לעלייה בחומצות הקיבה ולכן חשוב להפחית את רמות המתח ככל האפשר. שילוב של 3 התחומים האלו מבטיח סיכויי הצלחה גבוהים יותר במיגור החיידק והחלמה מהדלקת.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב: תזונה שיקומית, צמחי מרפא אנטי חיידקיים והפחתת סטרס


בין מטרות הטיפול: צמצום וחיסול חיידק ההליקובקטר | איזון פעילות מע' העיכול וחיזוקה | איזון רמת החומציות בקיבה | שיפור פעילות עיכול כללית | חיזוק ואיזון מערכת החיסון | הפחתת מתח ולחצים


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..