גסטריטיס וגזים

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות:
גסטריטיס וגזים

תלונות ברקע:
גזים רבים עם ריח רע מזה כמה שנים
כפעם בחודש כאב בחזה
תחושה לא נעימה בבטן אחרי יציאה
כולסטרול קצת גבוה
חסר ב B12

רקע אודות המטופל:
אבשלום בן 47, נשוי עם ילד, עובד מול מחשב, 8.5 שעות ביום, עבודה משעממת, אור פלורסנט, אין אויר נקי במשרד, היה רוצה לצאת לחיים עצמאיים אך חושש מכך. משקל תקין, שותה בירה או יין מידי פעם, עושה הליכות 3 פעמים בשבוע, 45 דקות כל פעם.

פירוט תלונות עיקריות:
גסטריטיס: מזה חצי שנה, החל כטעם מר בפה, התווספו כאבי בטן, עשה גסטרוסקופיה ונמצא גסטריטיס - דלקת בקיבה ללא ממצא של חיידק ההליקובקטר פילורי. קיבל תרופות להורדת החומציות בקיבה שהפחיתו את עצמת התופעות אך הסימפטומים לא נפסקו לגמרי. נכון לעכשיו לא לוקח את התרופות. לפני שבוע חווה כאבים חזקים. כיום כאב בצד שמאל תחתון של מערכת העיכול שבא והולך. כאב יומיומי באזור הקיבה (החלק העליון של מערכת העיכול).


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס וגזים

גסטריטיס הינה דלקת בקיבה. הקיבה מפרישה חומצות עיכול חזקות ביותר. אם נוצר חוסר איזון בקיבה, חומצות הקיבה מגרות את רירית הקיבה, פוצעות אותה וגורמות לדלקת מקומית המתבטאת בכאב. הטיפול הקונבנציונלי הינו תרופות סותרות חומצה ותרופות המורידות את יכולת הקיבה להפריש חומצות קיבה. מצב זה מטיל מום בקיבה וביכולת שלה לפרק את המזון, יש ירידה בספיגת המזון ולאורך זמן מופיעים חסרים. הנטורופתיה מאבחנת מצב נוסף לעודף חומציות. מצב הפוך לגמרי הנקרא היפוכלורידריה, תת חומציות. מצבי תת חומציות גם יכולים להתבטא בצרבות שכן המזון שנכנס לקיבה אינו מתעכל כמו שצריך, הוא נשאר בקיבה ומותסס, ההתססה גורמת לגזים המעלים את חומצות הקיבה למעלה וגורמים לצרבת. אנשים הסובלים מצרבות בעקבות תת חומציות מקבלים תרופות להורדת החומציות, מה שמוביל להחמרה במצב לאורך זמן. אבשלום אובחן סובל מהיפוכלורידריה. חוץ מהגסטריטיס הוא סבל מתופעות נוספות המעידות על היפוכלורידריה - הגזים הרבים המעידים על עיכול לקוי וחסר ב B12 למרות שאוכל מזון מן החי מעיד על ספיגה לקויה בקיבה. ויטמין B12, בניגוד לשאר הוויטמינים, מתחבר למרכיב בקיבה המופרש מתאי הקיבה ורק אז יכול להיספג במעי. אם המרכיב אינו מופרש דיו בקיבה נוצר חסר של B12.

נבנתה לאבשלום תכנית טיפול אישית הכוללת תזונה קלה מאוד לעיכול - תזונה צמחונית, מבושלת, מחוממת. בנוסף, הוא החל ליטול צמחי מרפא אשר מצד אחד מורידים את הדלקת בקיבה, מגינים על רירית הקיבה, כגון מטריקריה (קמומיל) ופיליפנדולה ומצד שני מעודדים הפרשה של מיצי עיכול ומחזקים את תהליך העיכול כגון סינרה ואנג'ליקה אירופאית.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס וגזים

לאחר כשבועיים בלבד החל אבשלום להרגיש הקלה משמעותית במערכת העיכול. הכאב פחת והגזים פחתו בצורה דרמטית. לאחר חודש וחצי כל הסימפטומים נעלמו. נבנה לו המשך תפריט מגוון יותר, שיוכל להמשיך ולהתמיד עם התזונה. במסגרת הטיפול שוחחנו רבות על מצב רוחו הירוד עקב עבודתו ועל הרגשתו שהוא "תקוע". ההרגשה הכללית הטובה יותר, רמת האנרגיה שעלתה, הביאה אותו להחלטה לקחת אחריות ולצאת לחיים עצמאיים. בעקבות שינוי הרגלי החיים שלו הכולסטרול התאזן, מצב רוחו עלה והוא העיד כי הטיפול עשה שינוי לא רק פיזי אלא גם נפשי בחייו.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס