גסטריטיס עם בקע סרעפתי וחיידק הליקובקטר - מקרה טיפולי

 


תלונה רפואית עיקרית:
חיידק הליקובקטר פילורי עם דלקת בקיבה - גסטריטיס ובקע סרעפתי קטן. אובחנה לאחר בדיקת גסטרוסקופיה.

רקע אודות המטופלת:
יערה, בת 23. סטודנטית לרפואה, אורח חיים לחוץ. הלימודים קשים, במיוחד בתקופות מבחנים. לא פעילה גופנית, תזונה לקויה מאוד. משקל תקין. רמת סטרס מעל הממוצע. שינה לא סדירה.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


ניווט מהיר:
תלונות מרכזיות
תלונות ברקע
טיפול נטורופתי


פירוט תלונות עיקריות:
דלקת בקיבה - גסטריטיס עם בקע סרעפתי וזיהום חיידקי הליקובקטר. תסמינים עיקריים של בחילות, תחושת גוש בגרון, נפיחות וגזים, כאבים באיזור החזה עם שריפה. אחרי בדיקת גסטרוסקופיה נמצאה דלקת ובביופסיה הליקובקטר. קיבלה טיפול אנטיביוטי ותרופתי. לאחר כשנתיים חזרו התסמינים ועם הגברת הלחץ בלימודים נוספה גם צרבת חזקה וכאבים בבטן העליונה. מידי פעם יציאות כואבות וקשות.


פירוט תלונות ברקע:
אקנה: לקראת המחזור יוצאים מידי פעם פצעים. בגיל ההתבגרות יצאו הרבה פצעים, לקחה ראוקוטן למשך כמה חודשים וזה עזר לה מאוד.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס, בקע סרעפתי והליקובקטר פילורי

חיידק הליקובקטר הינו החיידק היחיד הידוע כיום, היכול לשרוד במיצי הקיבה החומציים. עד לשנות ה-80 לא האמינו שחיידק כלשהוא יכול לשרוד בחומצת הקיבה.

בגישה נטורופתית החיידק הוא התסמין לבעיה ברוב המקרים. משערים כי ככל שאנו מתבגרים כך עולה שיעור המצאות החיידק בקיבה. אצל רבים מאיתנו החיידק נמצא בקיבה ללא שהוא גורם לדלקת או לתסמינים מפריעים.

אז למה אצל אחד הוא משגשג והשני חי איתו בשלום? התשובה טמונה בחוזקה ובאיזונה של הקיבה, מערכת העיכול כולה ומערכת החיסון. בגישה זו, הטיפול היסודי ביותר הוא בקטילת החיידק ובמקביל איזון חומציות הקיבה וחיזוק כללי של מערכת העיכול והחיסון.

פעולות אלו גם תורמות למניעה חוזרת של החיידק והדלקת בעתיד.

כדאי לדעת: בקע סרעפתי הוא מצב פיזיולוגי אשר לרוב אינו מלווה בתסמינים, הטיפול הוא לאיזון הקיבה ותופעות הקשורות לתפקודה


תוצאות הטיפול

יערה קיבלה תכנית טיפול אשר כללה מסגרת תזונתית נכונה בהתאמה ללוחות הזמנים הלחוצים שלה. כמו כן קיבלה תכנית לניהול והפחתת סטרס בדגש גבוה וכן פורמולת צמחים לדלקת בקיבה ובעלת פעילות אנטי חיידקית.

במעקב דיווחה יערה כי התסמינים העיקריים אשר כללו בחילות, תחושת גוש בגרון וכאבים באזור הקיבה פחתו ככל שהתקדמה בטיפול. לאחר כשבועיים דיווחה על היעלמות הבחילות כליל, הפחתה משמעותית בנפיחות בבטן וכן בתחושת הגוש בגרון. יערה התמידה בתזונה ובתכנית להפחתת סטרס.

ההתאמה לאורח חייה כסטודנטית הייתה חשובה ותרמה רבות להצלחה. התזונה כללה רכיבים אנטי דלקתיים קלים לעיכול וכן רעיונות לארוחות מהירות, תחליפים למזונות שונים ועוד.

לאחר שלב ההחלמה התחלנו בהתאמה מחודשת של התזונה לטווח ארוך תוך דגש על שמירה על רמות סטרס נמוכות במטרה למנוע את חזרת החיידק והדלקת. במעקב התקופתי סיפרה יערה כי התסמינים נעלמו. תוכננה ירידה הדרגתית של הצמחים וכן ביקורת המשך לשימור ההחלמה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..