גסטריטיס, בקע סרעפתי, הליקובקטר פילורי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
גסטריטיס, בקע סרעפתי, הליקובקטר פילורי

רקע אודות המטופלת:
יערה, בת 23, משקל תקין, סטודנטית, לא פעילה גופנית, תזונה לא מאוזנת

פירוט תלונות עיקריות:
גסטריטיס: הסימפטומים במערכת העיכול התחילו בגיל 18. הרגשה של שריפה בבטן עליונה בעיקר אחרי מזונות חמוצים. לפני שנה המצב החמיר. תקפו אותה צרבות כל הזמן. בדיקה לגילוי חיידק ההליקובקטר פילורי נמצאה חיובית. יערה התחילה ליטול אנטיביוטיקה לקטילת החיידק והייתה הקלה משמעותית בסימפטומים. לאחרונה חלה שוב החרפה - אי נוחות בבטן עליונה וצרבות. זקוקה כרגע לתרופה כל יום על מנת להקל על הסימפטומים. בנוסף, סובלת מגזים וכאבים לוחצים בבטן. מידי פעם אין יציאה לכמה ימים ולאחר מכן יש יציאה קשה וכואבת.

פירוט תלונות ברקע:
אקנה: לקראת המחזור יוצאים מידי פעם פצעים. בגיל ההתבגרות יצאו הרבה פצעים, לקחה תרופה בשם ראוקוטן למשך כמה חודשים וזה עזר לה מאוד.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובההטיפול הנטורופתי בגסטריטיס, בקע סרעפתי, הליקובקטר פילורי

בקע סרעפתי הינו חולשה של עצבים בשריר הסרעפת. שריר הסרעפת הוא שריר עיקרי לנשימה. מבחינה אנטומית הוא עוטף את פתח הקיבה בחיבור בין הקיבה לוושט. כשיש חולשה באזור זה נוצר בקע, מזון וחומצות קיבה יכולות יותר בקלות לזרום מהקיבה בחזרה לוושט וכתוצאה מכך מרגישים בערה וכאב באזור בטן עליונה. בנוסף, נוצר גירוי ברירית הקיבה ולכן נוצרת דלקת (גסטירטיס). לא ניתן להשיב לשריר הסרעפת את חוזקו, אבל זה גם לא הכרחי על מנת לפתור את הבעיה. תופעות של עלייה של מיצי קיבה נגרמות בגלל מכלול רחב יותר של סיבות, בהם בהחלט ניתן לטפל. חיידק ההליקובקטר הינו החיידק היחיד שיכול לשרוד במיצי הקיבה החומציים. עד לא ממזמן לא האמינו שחיידק יכול להתקיים במיצי הקיבה. המצאות החיידק בקיבה הוכחה לאחר שחוקר שגילה את חיידק ההליקובקטר בקיבה הדביק את עצמו בחיידק, פיתח גסטריטיס, וזאת על מנת להוכיח לעולם הרפואה שחיידק אכן יכול לשרוד ולשגשג בקיבה. הראייה הנטורופתית רואה את השתלשלות סיפור המחלה בצורה שונה. לא החיידק הוא הגורם לבעיה. כמו במקרים רבים אחרים בגוף, של המצאות חיידקים בגופינו, אצל כולנו קיים חיידק ההליקובקטר פילורי ברמה מסוימת. אז למה אצל אחד הוא משגשג והשני חי איתו בשלום? התשובה טמונה בחוזקה של מערכת החיסון והעיכול. אצל אדם בו החיידק מתפרץ, מתרבה וגורם לתחלואה יש מערכת עיכול וחיסון מאוד חלשה. זו גם הסיבה מדוע לאחר לקיחת אנטיביוטיקה יחזור החיידק לקנן בקיבה. החולשה לא נפתרה אלא החריפה עם לקיחת האנטיביוטיקה המחלישה את מערכת העיכול. הפתרון אם כן לא רק בקטילת החיידק אלא בעיקר בחיזוק והזנה.

הטיפול נטורופתי בגסטריטיס וחיידק ההליקובקטר פילורי פועל בכמה רמות:
- קטילת החיידק על ידי שימוש בצמחי מרפא בעלי פעילות אנטי חיידקית, כגון קופטיס
- חיזוק מערכת העיכול, בעיקר שיקום הריריות, על ידי צמחי מרפא אנטי דלקתיים מחזקים מערכת עיכול כגון פיליפנדולה וקמומיל
- בניית תכנית תזונתית קלה לעיכול שתאפשר שיקום וחיזוק מערכת העיכול


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס, בקע סרעפתי, חיידק הליקובקטר פילורי

יערה החלה בתכנית התזונתית, בלקיחה של פורמולת צמחי מרפא וחליטות צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת, מחזקת ומרפא. לאחר שבועיים היא הרגישה הקלה משמעותית בסימפטומים והורידה את מינון התרופה. לאחר חודש כבר לא הזדקקה לתרופה יותר. הסימפטומים נעלמו. הוכן ליערה תפריט תזונתי מותאם לאורח החיים שלה מצד אחד ולמניעת הופעת הגסטריטיס מצד שני. על ידי השינוי התזונתי וצמחי המרפא מערכת העיכול התחזקה, פעולה אשר מנעה את התפתחות החיידק.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי