מה זה בדיקת נשיפה להליקובקטר פילורי

 

שאלה:
אני בת 25, כבר כמה חודשים אני סובלת מכאבים בבטן וצרבות. זה התחיל כשאכלתי פעם אחת במסעדה והתחלתי להרגיש ממש רע, היו לי צרבות איומות ובחילה. תמיד הייתה לי קיבה רגישה, ודי נטייה לשלשל כשאכלתי בחוץ, אבל אף פעם לא היו לי כאבים וצרבות ברמות כאלה. הלכתי לרופא והוא שלח אותי לבדיקת נשיפה להליקובקטר פילורי. רציתי לשאול מה זה בדיקת נשיפה להליקובקטר פילורי, מה זה בכלל החיידק הזה - האם הוא מסוכן? אפשר להבריא ממנו?


וידאו קצר על הטיפול בהליקובקטר חוזר


תשובה

בדיקת נשיפה להליקובקטר פילורי היא בדיקה שבה בודקים אם קיים אצלך בקיבה חיידק בשם הליקובקטר פילורי. לפני הבדיקה את נדרשת לבלוע חומר. במידה והחיידק קיים אצלך בקיבה הוא יפרק את החומר הזה. תוצרי הפירוק יבואו לידי ביטוי בבדיקת אוויר על ידי נשיפה לתוך מבחנה. זוהי בדיקה פשוטה ולא פולשנית שמטרתה לבדוק אם החיידק הליקובקטר קיים אצלך בקיבה ובאיזו רמה. הליקובקטר פילורי הוא החיידק היחיד, המוכר כיום, שיכול לשרוד את האזור החומצי של הקיבה. עד לפני כמה עשורים האמינו החוקרים כי אף חיידק לא יכול להתרבות בסביבת הקיבה. בקיבה רמת החומציות גבוהה מאוד וזאת בגלל שתאי הקיבה מפרישים חומצה הידרוכלורית שתפקידה לפרק את המזון שנכנס מהוושט לקיבה. תפקידיה של חומצה זו היא לא רק לפרק את המזון אלא גם לחסל כל חיידק או פרזיט שמנסה להכנס לגוף דרך הקיבה. מיצי הקיבה יכולים ביעילות לחסל חיידקים וטפילים רבים. חיידק ההליקובקטר  הוא היחיד בעל מנגנון המאפשר לו לבסס את סביבתו בקיבה, לחדור לתוך ריריות הקיבה, ושם, בסביבה פחות חומצית, להתרבות. חיידק זה מפריש רעלנים ומגרה את מערכת החיסון לפעול נגדו. כתגובה לכך נוצרת דלקת בקיבה. הדלקת גורמת לכאב באזור העליון של מערכת העיכול. החיידק אינו יכול לגרום לסכנת חיים אך המצאותו בקיבה באופן כרוני יגרום לדלקת כרונית - מצב שאינו מומלץ וגורם, כפי שאת יודעת, לירידה משמעותית באיכות החיים..


וידאו קצר על דרכים טבעיות להיפטר מהקליקובקטר פילורי

'/>

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


טיפול נטורופתי אישי יכול למגר את חיידק ההליקובקטר פילורי

חיידק ההליקובקטר פילורי מתרבה בקיבה כשמנגנוני ההגנה של הגוף חלשים. תפקידה של מערכת החיסון ומערכת העיכול להגן על הקיבה מפני התרבות חיידקים. כשאלה חלשים החיידק יכול לשגשג בקלות. את מספרת שכבר שנים את סובלת ממערכת עיכול רגישה. מצב זה יכול להעיד על חולשה במערכת העיכול שקיימת כבר אצלך. חולשה זו יכולה לנבוע מסיבות שונות: חולשה מולדת, חולשה בעקבות לקיחת תרופות, תזונה לקויה, מתח וכולי. במסגרת  הטיפול הנטורופתי מאובחנות הסיבות לחולשה של מערכת העיכול ואחת המטרות הראשונות בטיפול היא חיזוק מנגנוני ההגנה של הגוף על מנת למנוע התרבות של החיידק. בנוסף, ישנם כלים ספציפיים לקטילת החיידק. ישנם צמחי מרפא יעילים בעלי פעילות מחטאת המונעים את שגשוגו של החיידק בקיבה. לצמחי המרפא יש גם פעילות אנטי דלקתית אשר מגנה על ריריות הקיבה ועוזרת לתאי הקיבה להשתקם ולדלקת להרפא. מהניסיון הטיפולי שלי, השילוב של תזונה מתאימה עם צמחי מרפא הוכיחו את עצמם כיעילים ביותר נגד החיידק ספציפית וכן לריפוי הסימפטומים, ריפוי הדלקת ולמניעה של חזרת החיידק.

לסיכום, טיפול נטורופתי יעיל לטיפול בחיידק ההליקובקטר פילורי כולל:

 

תכנית ריפוי תזונתית מותאמת אישית שעיקר מטרותיה:
פעילות אנטי חיידקית עקיפה, איזון חומציות הקיבה, איזון מערכת העיכול, חיזוק מערכת החיסון כאשר המטרות הם חיסול מהרי של החיידק והטבה של הסימפטומים ולטווח הארוך חיזוק משמעותי של מערכות העיכול והחיסון כדי למנוע את חזרת החיידק.

התאמת פורמולת צמחי מרפא שתפקידה:
פעילות אנטי חיידקית ישירה במטרה לקטול את חיידק ההליקובקטר, ריפוי ריריות הקיבה, פעילות אנטי דלקתית כללית ושיקום ריריות הקיבה, חיזוק חיסוני וחיזוק מערכת העיכול.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת