אליקובקטר זה חיידק טוב או רע?

 

הטיפול הטבעי בהליקובקטר | סיפורי הצלחה

שאלה:
אני קוראת המון באינטרנט על בריאות ואורח חיים בריא. בעקבות כאב בטן שהיה לי הגעתי לכתבה על אליקובקטר. הבנתי שזה חיידק שיש לכולם בקיבה. לא הבנתי מהכתבה אם אליקובקטר זה חיידק טוב או רע? כי יש חיידקים טובים ויש חיידקים רעים? את יכולה בבקשה להסביר באמת אם אליקובקטר זה חיידק רע - איך הוא משפיע על הגוף? ואם צריך לטפל בו?


תשובה

הליקובקטר פילורי (נהוג לכתוב עם ה' למרות שזו מילה לועזית) הינו שמו המלא של חיידק שהמיוחד בו הינו שהוא החיידק היחיד שיכול לשרוד את מיצי הקיבה החומציים ולחדור לרקמות הקיבה. לאחר שההליקובקטר חודר לרקמות הקיבה הוא הוא מתרבה ומוביל לבעיות שונות. חיידק זה עד שנות ה 80' לא היה מוכר, אך מרגע גילויו נעשו על פעילותו מחקרים רבים. ידוע כי חיידק ההליקובקטר פילורי קיים אצל רוב האוכלוסייה המבוגרת בקיבה, אבל הדבקתו אינה ברורה חד משמעית.


הליקובקטר אינו חיידק ידידותי

יש מצבים בו הוא קיים בכמות קטנה ואז אינו גורם לבעיות במערכת העיכול אך כשהוא מתרבה ומשגשג בקיבה או בתרסריון, החלק של המעי הדק המתחבר לקיבה, הוא עלול לגרום לבעיות בריאתיות. חיידק ההליקובקטר בהחלט אינו חיידק טוב והוא לא חיידק ידידותי מכיוון שהתרבותו בקיבה גורמת להפרשת רעלנים ולתגובה של מערכת החיסון. כתוצאה מתגובת מערכת החיסון נוצרת דלקת בקיבה. דלקת זו עלולה לגרום לסימפטומים רבים ואף לא נעימים וכואבים.טיפול נטורופתי להליקובקטר פילורי

אפשר בהחלט לטפל בחיידק בצורה טבעית. הטיפול חייב לעבוד על 2 רבדים במקביל על מנת להשיג תוצאות טובות ולמנוע את חזרתו של החיידק בהמשך. הרובד הראשון הינו קטילה ישירה של החיידק ומניעת התרבותו בקיבה. הרובד השני זה חיזוק מערכת העיכול והחיסון על מנת שיוכלו להתמודד בצורה עצמאית בחיידק הקיים ובנוסף ימנעו התרבות ושגשוג עתידי בקיבה.


שמן אורגנו לקטילת החיידק

מרכיבים טבעיים כגון שמן אורגנו וזרעי אשכוליות פועלים ישירות לקטילת ההליקובקטר פילורי. צמחי מרפא נוספים פועלים לחיזוק מערכת החיסון ומערכת העיכול. בנוסף מותאמת תכנית תזונתית שמטרתה להקל על הסימפטומים ולחזק את הגוף על מנת שיוכל להתגונן בצורה אופטימלית מפני החיידק. בנוסף, בגלל פעילות החיידק נוצרת בד"כ דלקת בריריות הקיבה ולכן יש צורך גם לרפא את ריריות הקיבה. ישנם צמחי מרפא מצוינים לשיקום וריפוי ריריות הקיבה המודלקות.

 

לסיכום, טיפול נטורופתי לחיידק הליקובקטר ולדלקות בקיבה כולל:

 

תכנית תזונתית מותאמת אישית שמטרתה:
איזון חומציות הקיבה, קטילת החיידק, איזון מערכת העיכול כולה, חיזוק מערכת החיסון, הפחתה מהירה של סימפטומים מציקים כגון צרבות, ריפלוקס, כאבים בבטן, נפיחות וגזים ועוד.

הכנת פורמולת צמחי מרפא שתפקידה:
פעילות ישירה לקטילת החיידק, שיקום וריפוי ריריות הקיבה, פעילות אנטי דלקתית, סיוע בחיזוק חיסוני ואיזון מערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, איזון חומציות הקיבה.


שילוב אופטימלי לתוצאות מהירות

מניסיון טיפולי רב שנים השילוב של תכנית תזונתית מותאמת ופורמולת צמחי מרפא מניב את התוצאות הטובות ביותר והמהירות ביותר במסגרת הטיפול הטבעי בחיידק ההליקובקטר בפרט ודלקות בקיבה בכלל.


הטבה בתסמינים וריפוי ארוך טווח

כוחו של הטיפול הנטורופתי האישי הוא ביכולת להשיג הטבה מהירה יחסית של הסימפטומים המפריעים לאיכות החיים, לצד ריפוי יסודי ושורשי של הבעיה ומקורותיה ובכך מניעת חזרתה בעתיד.


להיפטר מהליקובקטר בדרך טבעיתסיפורי ריפוי מוצלחים מהליקובקטר

יערה - תיאור מקרה ריפוי מהליקובקטר וגסטריטיס

שמרית - תיאור מקרה ריפוי מהליקובקטר, תסמונת קדם ווסתית וגסטריטיס

אבשלום - גסטריטיס וגזים