צמחי מרפא לטיפול בהליקובקטר פילורי

 

שאלה
אובחנה אצלי דלקת בקיבה - גסטריטיס ובבדיקת ביופסיה ראו גם חיידק הליקובקטר פילורי. קיבלתי אנטיביוטיקה ואומפרדקס. אחרי שבועיים עם האנטיביוטיקה הרגשתי יותר טוב וככה זה המשיך לכמה חודשים. לאחרונה התחילו לחזור אלי אותם סימפטומים וכבר שבועיים אני שוב עם כאבים ובחילות ונפיחות בבטן ותחושה של גוש בגרון, בנוסף אני מרגיש דברים שלא היו לי קודם כמו כבדות בבטן והרבה גזים. קראתי על צמחי מרפא שיכולים לעזור - האם הם יעילים להליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה?


טיפול טבעי לחיידק הליקובקטר

תשובה
ישנם מספר צמחי מרפא ידועים שהראו יכולת משמעותית בהתמודדות עם חיידק ההליקובקטר ושיקום רירית הקיבה [ראה מחקרים למטה]. הליקובקטר נמצא בקיבה אצל אנשים רבים. מדוע הוא מתפרץ ומשגשג אצל אנשים מסוימים ואצל אחרים לא? הייחודיות בטיפול בקליניקה הוא השילוב בין צמחי מרפא, תזונה והפחתת סטרס לחיסול החיידק וכן ריפוי הדלקת בקיבה, חיזוק כללי של מערכת העיכול והחיסון.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


פעילות אנטי חיידקית

צמחי מרפא מוכרים כגון: פיליפנדולה (Filipendula ulmaria) ליקוריץ (Glycyrrhiza glabra) אבגר (Agrimonia eupatoria) קופטיס (Coptis chinensis) קינמון (Cinnamomum cassia) הצמחים פועלים בכמה מישורים: הראשון הוא פעילות אנטי חיידקית ישירה, במטרה למגר את החיידק ומניעת השגשוג שלו ברירית הקיבה, מעבר לכך צמחי מרפא עוזרים באיזון רמות החומציות של הקיבה על ידי המרצת פעולות עיכול ומרה. צמחי המרפא תורמים גם לשיקום ריריות הקיבה אשר נפגעו במהלך הדלקת וגורמים לכאבים. היתרון הגדול של צמחי מרפא הוא באופן פעולתם הכוללנית. אשר מסייעת לפתרון הבעיה מהשורש ולא רק חיסול הסימפטומים. בנוסף לצמחים כולל הטיפול גם התייחסות תזונתית אישית וכן הפחתת סטרס במידה וקיים. זהו שילוב אשר מניב תוצאות מאוד טובות בתהליך הריפוי מהליקובקטר ודלקות בקיבה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


מקבץ מחקרים על צמחי מרפא והליקובקטר


טיפול נטורופתי להפחתת פעילות אנזים אוראז

אנזים אוראז (Urease enzyme) מאפשר לחיידק הליקובקטר פילורי לייצר אמוניה המבססת את הסביבה החומצית של הקיבה ועוזרת לו לשרוד במיצי הקיבה. חיידק זה נמצא קשור כעלול לגרום מחלות של דרכי עיכול עליונות כגון: גסטריטיס, דלקת בתריסריון, אולקוס ועוד. צמחי מרפא משמשים שנים רבות כמקור טבעי של חומרים בעלי תכונות ריפוי עם רעילות נמוכה יותר ותופעות לוואי פחותות בזמן שימוש לטיפול אפשרי במגוון מצבי בריאות.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26330884


שימוש בגליצריזה לריפוי דלקת בקיבה

הקבוצה שקבלה חומצה גליצריטינית הראתה שיפור משמעותי במדדים- נצפה שיפור בריריות הקיבה והדלקת פחתה לעומת הקבוצה עם החיידק ללא הטיפול האנטיביוטי. מול הקבוצה אשר נטלה טיפול אנטיביוטי נצפו תוצאות דומות מה שמרמז כי לצמח הגליצריזה יש פוטנציאל פיתוח עתידי כמענה לדלקת בקיבה גסטריטיס על רקע הליקובקטר.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27006947


צמחי מרפא לטיפול בגסטריטיס כאשר ברקע הליקובקטר פילורי

נלקחו עשרים ואחד סוגי צמחי מרפא וכן ארבע סוגי שמנים אתריים לבדיקה מעבדתית למציאת גובה הפעילות האנטי בקטריאלית שלהם אל מול חיידק ההליקובקטר פילורי וחיידק קמפילובקטר ג'ג'וני. מתוצאות הבדיקה עולה כי הצמחים להלן הראו את התוצאות הטובות ביותר בעיכוב גדילת חיידק ההליקובקטר פילורי: פיליפנדולה (Filipendula ulmaria) אבגר (Agrimonia eupatoria) חותם הזהב (Hydrastis canadensis) ומרווה רפואית (Salvia officinalis).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=gastritis+filipendula


בין מטרות הטיפול בהליקובקטר פילורי: פעילות אנטי חיידקית ישירה ואיזון רמת החומציות בקיבה, חיזוק מערכת העיכול, שיפור פעולות ספיגה, שיקום ריריות הקיבה במצבי דלקת, הפחתת סטרס, במידת הצורך, להקטנת העומס על מערכת החיסון והפחתה בייצור מוגבר של מיצי עיכול האופייניים למצבי מתח שונים או מתמשכים.


דוגמאות לסיפורי הצלחה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים

גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתיאודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..