חיידק בקיבה תסמינים

 

שאלה:
אני בת 45 ואני סובלת מאוד בחודשים האחרונים ממערכת העיכול מכל מיני בעיות במיוחד בחלק העליון של הבטן. עשיתי גסטרו ובדיקת נשיפה וגילו אצלי חיידק הליקובקטר. לקחתי אנטיביוטיקה משולשת ואני כבר אחרי שבועיים ולא ממש מרגישה שינוי בהרגשה - פניתי לרופא והא נתן לי אומפרדקס. רציתי לדעת מה הסימנים של חיידק בקיבה כשהוא פעיל ואיך אפשר לטפל בו? האם יתכן והחיידק לא קיים ואני עדיין מרגישה את הכאבים?


תשובה:
מרבית התסמינים האופיינים לחיידק הליקובקטר נובעים מהמקרים בהם החיידק מצליח לשגשג על דופן רירית הקיבה ובעקבות כך עלולה להיווצר דלקת -גסטריטיס. כשהחיידק מגיע לקיבה הוא מנסה להיכנס תחת ריריות הקיבה ושם להתרבות. החיידק מפריש רעלנים הגורמים לתגובה של מערכת החיסון בניסיון לחסל אותו. כתגובה של מערכת החיסון נוצרת דלקת מקומית בקיבה ותאי הקיבה נפגעים.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


שגשוג החיידק על דופן הקיבה

כשתאי הקיבה נפגעים הם חשופים לחומצות הקיבה שמגרות עוד יותר את תאי הקיבה וגורמות לדלקת ואף לפצע (אולקוס). מצב זה גורם לכאב רב. בנוסף, גם הדלקת גורמת לכאב רב, בעיקר לפני האכילה, ואכילה יכולה להרגיע קצת את הכאב. חיידק ההליקובקטר פילורי מתרבה כשמערכת העיכול חלשה. חולשה זו יכולה להתבטא בסימפטומים נוספים כגון צרבות, בחילות ויציאות לא תקינות. חולשת מערכת העיכול יכולה להיגרם מסיבות סביבתיות כגון תזונה לקויה, מתח, עודף משקל בטני ועוד.


מה עושים?

לטיפול הנטורופתי שתי מטרות עיקריות - קטילת חיידק ההליקובקטר ושיקום הקיבה והדלקת, אם קיימת. על מנת להשיג מטרות אילו אנו פועלים בכמה חזיתות. ראשית יש לפעול נגד החיידק ולקטול אותו. ישנם חומרים טבעיים רבים בעלי פעילות אנטי חיידקית ספציפית. צמחי מרפא מסוימים נחקרו ונמצאו יעילים בקטילת החיידק במנגנונים שונים. יחד עם זאת קטילת החיידק אינה מספיקה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


התחזקות למניעת חזרת החיידק

על מנת למנוע הישנות של המצב חשוב ביותר לחזק את מערכת העיכול, לעודד הפרשת חומציות תקינה בקיבה, ולחזק את מערכת החיסון שתוכל להגן על הקיבה מפני החיידק. במקביל, הטיפול הנטורופתי פועל לרפא את הדלקת בקיבה. ישנם מזונות בעלי פעילות אנטי דלקתית שפועלים לריפוי הדלקת ולחיזוק מערכת העיכול. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת ריריות קיבה ומאזנת חומציות בקיבה. שילוב של תזונה מתאימה עם צמחי מרפא יפתור את הבעיה מהשורש ימנע את הישנות הבעיה בעתיד.


גם לסטרס יש השפעה

אנו יודעים כי במקרים רבים של בעיות עיכול בהם מעורב חיידק הליקובקטר, מופיע סטרס גבוה במקביל ו/או בתקופה שקדמה להופעת החיידק. אם קיים סטרס ברמה שעלולה להפריע להחלמה הוא מקבל התייחסות טיפולית מקבילה על מנת שתהליך הריפוי יהיה מהיר ושלם ככל האפשר. הפחתת סטרס במסגרת הטיפול נעשית בשלב ראשון על-ידי תזונה וטכניקות שונות.


סיפורי הצלחה דרך טיפול משולב

שילוב תחומי התזונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס -הוכיח את עצמו במאות מקרים כבסיס המוצלח ביותר לטיפול בחיידק הליקובקטר ובדלקות קיבה נלוות. התאמת כל נושא בפני עצמו מול המטופל מסייע להפוך את התהליך לפשוט וקל ליישום ומכאן לשמירה על בריאות לטווח ארוך - דבר חשוב לא פחות.


דוגמאות לסיפורי הצלחה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס ומתח כרוני

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים

גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..