חיידק בקיבה תסמינים

 

שאלה:
אני בת 45 ואני סובלת מאוד בחודשים האחרונים ממערכת העיכול מכל מיני בעיות. קראתי על זה הרבה באינטרנט והבנתי שיכול להיות חיידק בקיבה שגורם לכל התסמינים האלו. אודה לך מאוד אם תוכלי לכתוב לי איזה תסמינים יש לחיידק בקיבה בד"כ. ומה אפשר לעשות כדי להיפטר ממנו?


וידאו קצר על הטיפול בהליקובקטר חוזר

'/>

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


תשובה

תסמינים של חיידק בקיבה כוללים כאבים בקיבה הממוקמת בחלק העליון של מערכת העיכול, באזור מפתח הלב. כאבים אלו נובעים מדלקת בקיבה הנוצרת עקב החיידק. שם החיידק הוא הליקובקטר פילורי והוא החיידק היחיד שיכול לשרוד בקיבה. הוא אינו כמו חיידק אחר במערכת העיכול שגורם לזיהום אקוטי הכולל הקאות ושלשולים אלא חיידק זה מתרבה בקיבה ועלול לגרום לדלקת בקיבה בצורה כרונית. כשהחיידק מגיע לקיבה הוא יכול להיכנס תחת ריריות הקיבה ושם להתרבות. הוא מפריש רעלנים שגורמים לתגובה של מערכת החיסון בניסיון לחסל אותו. כתגובה של מערכת החיסון נוצרת דלקת מקומית בקיבה ותאי הקיבה נפגעים. כשתאי הקיבה נפגעים הם חשופים לחומצות הקיבה שמגרות עוד יותר את תאי הקיבה וגורמות לדלקת ואף לפצע (אולקוס). מצב זה גורם לכאב רב. בנוסף, גם הדלקת גורמת לכאב רב, בעיקר לפני האכילה, ואכילה יכולה להרגיע קצת את הכאב. חיידק ההליקובקטר פילורי מתרבה כשמערכת העיכול חלשה. חולשה זו יכולה להתבטא בסימפטומים נוספים כגון צרבות, בחילות ויציאות לא תקינות. חולשת מערכת העיכול יכולה להיגרם מסיבות סביבתיות כגון תזונה לקויה, מתח, עודף משקל בטני ועוד.


וידאו קצר על דרכים טבעיות להיפטר מהקליקובקטר פילורי


הטיפול הטבעי יעיל בחיסול חיידק ההליקובקטר

לטיפול הנטורופתי שתי מטרות עיקריות - קטילת חיידק ההליקובקטר וריפוי הדלקת בקיבה. על מנת להשיג מטרות אילו פועלים בכמה חזיתות. ראשית יש לפעול נגד החיידק ולקטול אותו. ישנם חומרים טבעיים רבים עם פעילות אנטי חיידקית ספציפית. צמחי מרפא מסוימים נחקרו ונמצאו יעילים בקטילת החיידק במנגנונים שונים. יחד עם זאת קטילת החיידק אינה מספיקה. על מנת למנוע הישנות של המצב חשוב ביותר לחזק את מערכת העיכול, לעודד הפרשת חומציות תקינה בקיבה, ולחזק את מערכת החיסון שתוכל להגן על הקיבה מפני החיידק. במקביל, הטיפול הנטורופתי פועל לרפא את הדלקת בקיבה. ישנם מזונות בעלי פעילות אנטי דלקתית שפועלים לריפוי הדלקת ולחיזוק מערכת העיכול. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת ריריות קיבה ומאזנת חומציות בקיבה. שילוב של תזונה מתאימה עם צמחי מרפא יפתור את הבעיה מהשורש ימנע את הישנות הבעיה בעתיד.

 

לסיכום, טיפול נטורופתי לחיידק הליקובקטר ולדלקות בקיבה כולל:

תכנית תזונתית מותאמת אישית שמטרתה:
איזון חומציות הקיבה, קטילת החיידק, איזון מערכת העיכול כולה, חיזוק מערכת החיסון, הפחתה מהירה של סימפטומים מציקים כגון צרבות, ריפלוקס ועוד.

הכנת פורמולת צמחי מרפא שתפקידה:
פעילות ישירה לקטילת החיידק, שיקום וריפוי ריריות הקיבה, פעילות אנטי דלקתית, סיוע בחיזוק חיסוני ואיזון מערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, איזון חומציות הקיבה.


שילוב אופטימלי לתוצאות מהירות

מניסיון טיפולי רב שנים השילוב של תכנית תזונתית מותאמת ופורמולת צמחי מרפא מניב את התוצאות הטובות ביותר והמהירות ביותר במסגרת הטיפול הטבעי בחיידק ההליקובקטר בפרט ודלקות בקיבה בכלל.


הטבה מהירה וריפוי ארוך טווח

כוחו של הטיפול הנטורופתי האישי הוא ביכולת להשיג הטבה מהירה יחסית של הסימפטומים המפריעים לאיכות החיים, לצד ריפוי יסודי ושורשי של הבעיה ומקורותיה ובכך ומניעת חזרתה בעתיד.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת