הליקובקטר פילורי סימפטומים

 

שאלה
אני סובלת בתקופה האחרונה מצרבת יומיומית למרות שאני משתדלת להמנע ממזון שומני יתר על המידה. קראתי שיכול להיות שהצרבת נגרמת כתוצאה מחיידק שנמצא בקיבה הליקובקטר פילורי. האם לדעתך יכול להיות שהצרבת קשורה לחיידק? מה עוד סימפטומים את מכירה של הבעיה? גם בבקשה אם אפשרי לקבל הכוונה לגבי מה אני צריכה לעשות אם יש לי הליקובקטר ואיך אני מטפלת בו כדי שלא יהיו הצרבות ושאר הסימפטומים. אני מקווה שלא אצטרך לקחת אנטיביוטיקה. כמו כן רציתי לפרט שאני בת 35, ואין לי שום בעיה רפואית חוץ ממה שכתבתי. אני משתדלת מאוד לאכול אוכל נכון ולעשות גם פעילות גופנית מידי פעם. 

 

תשובה

סימפטומים נפוצים של הליקובקטר פילורי

לחיידק הזה, השוכן אצל רבים מאיתנו בקיבה, יש כמה סימפטומים אופייניים. אולם לא די בזה וחשוב שתעשי בדיקה מסודרת לגילוי כמות החיידק שיש לך בקיבה. בכל מקרה סימפטומים נפוצים של הליקובקטר יכולים להיות: צרבת, הכי קלאסי, צרבות שיכולות לעלות ללא קשר אם אכלת משהו שומני. גם מזון חריף יכול לעשות צרבת לא פחות קשה. עוד סימפטומים הם: בחילות ותחושה לא נעימה בגרון, כאבים בבטן עליונה, נפיחות וכבדות בבטן, טעם מר או רע בפה יכול גם להיות קשור. ריפלוקס - עלייה של תכולת מזון בחזרה אל הוושט, עייפות אחרי האוכל, תחושה של אוכל תקוע בגרון וכו'. אלו למעשה הסימפטומים הקלאסיים והנפוצים ביותר. חשוב להבין שחיידק הליקובקטר אשר משגשג בקיבה יתר על המידה ולאורך זמן עלול ליצור דלקת כרונית הנקראת גסטריטיס ובשלב מאוחר יותר אף לאולקוס -כיב קיבה. לכל הסימפטומים האלו יש פתרון יסודי די פשוט והוא חיסול וצמצום נוכחות החיידק בקיבה לרמות כאלו שהוא לא יוצר דלקתיות והסימפטומים נעלמים.


צמחי מרפא יעילים ביותר בריפוי הליקובקטר פילורי

לצמחי מרפא יש יכולת מצוינת לטיפול בחיידק. צמחים כגון: קופטיס, קינמון, אכינצאה, מרווה ועוד הם בעלי פעילות אנטי חיידקית ישירה, הצמחים משקמים את ריריות הקיבה המודלקות ומפחיתים את הדלקת המקומית. צמחי המרפא מסייעים בהגברת הפרשות בקיבה ובכך מאזנים את רמת החומציות בקיבה ואת מערכת העיכול כולה. מחזקים את מערכת החיסון כדי למנוע שגשוג מחודש של הליקובקטר פילורי בקיבה.


לתזונה תפקיד חשוב גם כן בחיסול הליקובקטר פילורי

מעבר לצמחי המרפא גם לתזונה תפקיד חשוב בריפוי גסטריטיס וחיסול החיידק. תזונה נכונה אנטי חיידקית פועלת לקטילת החיידק וצמצומו, איזון הקיבה ומערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, שיקום רקמות בקיבה, חיזוק גופני וחיזוק חיסוני למניעת חזרה של הדלקת. תזונה נכונה היא לא רק מה לאכול אלא גם ממה יש להימנע במצב של הליקובקטר וגסטריטיס. הרבה מזונות מעודדים צרבות וריפלוקס באופן עצמאי ולכן חשוב מאוד להימנע מהם.


לסיכום, ריפוי מוצלח של הליקובקטר פילורי כולל

צמחי מרפא: פעילות אנטי חיידקית ישירה שיקום ריריות הקיבה, חיזוק ואיזון הקיבה ומערכת העיכול, איזון חומציות בקיבה, חיזוק חיסוני.
תזונה: חיזוק שריר הוושט, פעילות אנטי חיידקית, שיקום תאי קיבה מודלקים, חיזוק מערכת החיסון וחיזוק גופני כללי למניעה.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי