הליקובקטר פילורי סימפטומים

 

שאלה

אני בת 35 בריאה בלי בעיות מיוחדות. בחודשיים האחרונים התחילו לי כאבי בטן בחלק העליון באזור הקיבה יחד עם תחושת בחילה וכאילו האוכל נתקע לי בגרון ולא יורד - לא משנה מה אני אוכלת. בביקור אצל הרופא הוא שלח אותי לבדיקת נשיפה לבדוק אם זה חיידק הליקובקטר פילורי. הכאבים שלי ממש חזקים אני מגיעה למצב של חוסר יכולת לזוז. בנוסף התחילה לי נפיחות וקראתי שזה יכול להיות בגלל החיידק. האם זה יכול להיות קשור? איזה עוד סימפטומים יכולים להיות במצב של הליקובקטר? הבנתי שבדרך כלל נותנים אנטיביוטיקה והשאלה האם אפשר לטפל במקביל בדרך אחרת?


תשובה


סימפטומים נפוצים של הליקובקטר פילורי

לחיידק הליקובקטר, אשר הפך להיות פופולרי מאוד בשנים האחרונות, יש כמה סימפטומים אופייניים. בדיקת הנשיפה שאת הולכת תגלה באיזה רמה החיידק נמצא ומה הכמות שלו. הסימפטומים שאת מדווחת אכן יכולים להיות קשורים להמצאות של החיידק. בין השאר תסמינים נוספים העלולים להיות קשורים לחיידק כוללים: צרבות ברמות שונות, גזים ונפיחות, תחושת גוש בגרון, בחילות, תחושה של אוכל לא מתעכל, כאבים באיזור הקיבה, כבדות ועייפות אחרי האוכל, לעיתים טעם מר או רע בפה, הקאות, עצירויות ותסמינים נוספים של מערכת העיכול.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך. קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


בנוסף, יתכן קשר בין חיידק הליקובקטר להופעת ריפלוקס - עלייה של תכולת מזון בחזרה אל הוושט ( נקרא גם GERD). הטיפול הקונבנציונלי הוא על ידי אנטיביוטיקה ( בד"כ 3 או 4 סוגים). חשוב להבין כי זהו חיידק הנמצא אצל רבים בקיבה ללא שהוא גורם לבעיות - אצל אחרים הוא משגשג ואנו יודעים שכנראה הסיבה לכך היא חולשה חיסונית, חוסר איזון בחומציות הקיבה וזאת כתוצאה, בד"כ, של אורח חיים הכולל תזונה לקויה, רמות מתח ולחץ גבוהים וכו'. הליקובקטר עלול להוביל לדלקת בקיבה הנקראת גסטריטיס, לאולקוס ועוד.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


יעילות השילוב של תזונה, צמחי מרפא והפחתת לחץ

אחת הסיבות המרכזיות לשגשוג החיידק הוא אורח חיים הכולל תזונה לקויה במיוחד צריכת שומנים רוויים, מזונות מעודדי דלקתיות וכאלו היוצרים עומס מטבולי המחלישים את מערכת החיסון. במקביל גם רמות לחץ גבוה או מתמשך יוצרות חוסר איזון בחומציות הקיבה ומחלישות את התגובה החיסונית. עישון וצריכת אלכוהול מגבירים גם הם את הסיכון ללקות בחיידק.


שילוב של תזונה נכונה, צמחי מרפא והורדת מתחים מהווים תשובה מקיפה ויסודית למיגור החיידק. בטיפול ישנה התמקדות לפעילות אנטי חיידקית ישירה, שיקום ריריות הקיבה והחלמה מהדלקת אם יש, איזון רמות החומציות בקיבה, הגנה על ריריות הוושט, חיזוק מערכת החיסון ועוד.


חשיבותה של תזונה במיגור הליקובקטר והסימפטומים הנלווים

לתזונה תפקיד חשוב בטיפול בסימפטומים של החיידק ובמקור הבעיה גם יחד. תזונה נכונה בעל רכיבים אנטי חיידקיים פועלת לקטילת החיידק וצמצומו, איזון פעילות מיצי העיכול בקיבה ובמערכת העיכול כולה, שיקום והגנה של ריריות הקיבה, חיזוק כללי וחיזוק חיסוני למניעת חזרה של הדלקת. תזונה נכונה היא לא רק ממה להימנע אלא במיוחד מה חשוב להכניס לתפריט התזונתי .במצב של הליקובקטר והסימפטומים הנלווים לו. (מידע נוסף: טיפול טבעי בהליקובקטור פילורי)


טיפול משולב: תזונה שיקומית, צמחי מרפא אנטי חיידקיים והפחתת סטרס


בין מטרות הטיפול: צמצום וחיסול חיידק ההליקובקטר | איזון פעילות מע' העיכול וחיזוקה | איזון רמת החומציות בקיבה | שיפור פעילות עיכול כללית | חיזוק ואיזון מערכת החיסון | הפחתת מתח ולחצים


מקבץ סיפורי הצלחה טיפוליים - הליקובקטר פילורי


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדה