הליקובקטר פילורי • טיפול וריפוי טבעי

 

מהו חיידק הליקובקטר

הליקובקטר פילורי הוא חיידק אשר התגלה בשנות ה-80. באותה עת הקהילה הרפואית לא האמינה כי חיידק כלשהו יכול לשרוד ולחיות בחומציות הקיבה לא כל שכן לשגשג ולגרום לדלקת ברירית הקיבה. הרופא אשר גילה את החיידק הוכיח זאת על ידי כך שהדביק עצמו בחיידק וחלה בגסטריטיס. תגלית זו שינתה בצורה משמעותית את דרכי הטיפול בבעיות דרכי עיכול עליונות. כיום משערים כי החיידק נמצא אצל רבים מאיתנו בקיבה ככל שמתקדמים עם הגיל. במקרים בהם החיידק מצליח לשגשג על דופן רירית הקיבה הוא עלול, כאמור, ליצור דלקת.


העובדה כי אצל אנשים מסוימים בלבד מצליח החיידק לגרום לדלקות מדגיש את העובדה כי ישנה חשיבות למערכת עיכול מאוזנת ולמערכת חיסון חזקה. מעבר לכך ישנו קשר הדוק בין אורח חיים ולהתפרצות החיידק. סטרס מתמשך או גבוה מחליש את מערכת החיסון ומגביר הפרשת מיצי עיכול המשבשים את האיזון. תזונה לקויה גם היא תורמת להחלשה חיסונית וכן לגירוי יתר של רירית הקיבה. שילוב של תזונה נכונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס מהווים מענה טבעי וממוקד למיגור החיידק והחלמה מהדלקת בקיבה, אם קיימת.


טיפול משולב

תזונה שיקומית, צמחי מרפא אנטי חיידקייים, הפחתת סטרס מהווים הבסיס הטיפולי להליקובקטר פילורי. טיפול בהליקובקטר פילורי מתחיל באבחון מסודר לאיתור רמות סטרס, תזונה נוכחית וכיצד היא מותאמת לבעיית החיידק, התאמת פורמולות צמחי מרפא לפעילות אנטי חיידקית ישירה וכן למניעה עתידית. שילוב שלושת תחומים אלו מגביר בצורה משמעותית את הצלחות הטיפול כולו.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


בין מטרותיו של טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי: פעילות אנטי חיידקית ישירה ואיזון רמת החומציות בקיבה, חיזוק מערכת העיכול, שיפור פעולות ספיגה, שיקום ריריות הקיבה במצבי דלקת, הפחתת סטרס, במידת הצורך, להקטנת העומס על מערכת החיסון והפחתה בייצור מוגבר של מיצי עיכול האופייניים למצבי מתח שונים או מתמשכים.


סיפורי הצלחה בטיפול להליקובקטר פילורי


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבת קשה ועצירות כרונית

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

אזופגיטיס

אזופגיטיס ובעיות עיכול

אזופגיטיס ומתח כרוני

אזופגיטיס, כולסטרול גבוה ותופעות גיל מעבר

אזופגיטיס, צרבות וגזים

גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

גסטריטיס, חרדה

גסטריטיס, ריפלוקס ובקע סרעפתי


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..