שיעול ליחה וקשיי נשימה - תרופות סבתא

 

שיעול ליחה וקשיי נשימה - סימפטומים עיקריים

שיעול הינו סימפטום שיכול להגרם מכמה סיבות. שיעול יכול להיות אקוטי, כלומר, לזמן קצר, ושיעול יכול להיות כרוני, נמשך למשך שנים.

סיבות לשיעול:

1. שיעול כרוני יבש יכול להגרם מתרופות מסוימות, בעיקר קאפטופריל, תרופה להורדת לחץ דם מסוג מעכבי ACE
2. מחלת האסטמה יכולה להיות מלווה בשיעול כרוני
3. שיעול עונתי על רקע אלרגיה
4. שיעול על רקע עישון כבד
5. צרבות כרוניות יכולות לצרוב ולגרות את רירית הוושט ולגרום לשיעול
6. שיעול עקב חשיפה לחומרים כמו אסבסט או זיהום אוויר
7. שיעול אקוטי על רקע מחלה ויראלית או חיידקית כגון ברונכיטיס או דלקת ריאות, לרוב ילווה בחום והרגשה כללית רעה
יש לעשות ראשית בירור מקיף כדי להבין את מקור השיעול


שיעול ליחה וקשיי נשימה - מזונות וצמחי מרפא מקובלים ברפואה טבעית


אפרסק

עלי אפרסק יעילים לשיעול ולברונכיטיס. יש לאסוף עלי אפרסק בהתחלת הקיץ או באמצע הקיץ. יש לשפוך כוס מים רותחים על 2 כפיות עלי אפרסק ולחכות כ 10 דקות. יש לשתות 3 פעמים ביום.

טימין - קורנית

טימין מועיל לשיעולים לחים. זהו צמח עדין המתאים במיוחד לטיפול בילדים. חולטים כפית גדושה של עלי קורנית | טימין בכוס מים רותחים, משהים כ - 3 דקות ושותים.

בזיליקום

שימוש בבזיליקום מסייע לטיפול וריפוי שיעול. לטיפול בשיעול סוחטים את הנוזל של עלי בזיליקום טריים ומוסיפים מידה שווה של דבש. את הסירופ המתקבל שותים כתרופה.

אורגנו

לאורגנו יש פעילות אנטימיקרוביאלית הודות לתכולת התימול (thymol) שבו. התימול הוא פנול המשמש כקוטל חיידקים. התימול מסייע בשחרור ליחה המצטברת במערכת הנשימה והוא משמש כתרופה יעילה נגד שיעול. להרגעת שיעול: לחלוט 1-2 כפות אורגנו טרי במים רותחים למשך 10 דק', להניח להתקרר ולשתות.

רוטה

רוטה היא צמח עם היסטוריה עתיקה. שם הצמח מקורו במילה היוונית "reuo", לשחרר, המראה על התכונה המיוחסת לו כמשחרר מחלות. ל רוטה תכונה אנטי ספזמוטית, מרפה כיווצים. אפשר להשתמש ב רוטה להרגעת שרירים. התכונה של הרגעת הכיווץ יעילה בעיקר במצבים של שיעול.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.