צואה עם דימום על נייר הטואלט

 

שאלה
לפני כמה ימים היתה לי יציאה קשה עם כאבים חזקים, כאשר ניגבתי ראיתי דם בהיר על נייר הטואלט. מיותר לציין שנבהלתי מאוד ולמחרת הייתי אצל הרופא, עשיתי את כל הבדיקות ומתברר שיש לי כנראה עצירות עם טחורים. מאז אני סובל מעצירות ויציאות קשות ולמרות שהדימום הפסיק עדיין יש לי כאבים חזקים ביציאה. קיבלתי תרופה משלשלת אבל קראתי שהיא ממכרת.. אודה לך להסבר מדוע וכיצד? והאם אוכל לטפל בעצירות וטחורים עם צמחי מרפא או בכל דרך טבעית אחרת.

 

תשובה

דימום עם הצואה, בהנחה שאכן נשללו בעיות אחרות, הוא אכן אופייני לטחורים ועצירות. על פי מה שתיארת היתה לך יציאה קשה מאוד וכנראה היא שגרמה לפציעת הטחור ולדימום. ברוב המקרים עצירות גורמת לטחורים וכאשר פותרים את הבעיה גם הטחורים נעלמים. יחד עם זאת יש צורך לרפא את הפצע של הטחור, במידה ויש. בכל מקרה, לשאלתך, אכן יש פתרון טבעי יעיל מאוד לבעיית עצירות והם צמחי המרפא בשילוב עם תזונה ספציפית. לפני שארחיב על צמחי המרפא אתייחס לשאלתך לגבי בעיית ההתמכרות למשלשלים - כאשר אתה נוטל משלש מה שקורה הוא שהצואה מופרשת החוצה מהגוף באופן כזה שהמעיים כמעט ולא פעילות - אחד מתפקידי המעיים הוא להניע את הצואה החוצה על ידי תנועתיות הנקראת פריסטלטיקה. כאשר במשך זמן המעיים לא נעות הן הופכות ל"עצלות" ואז נוצר התלות במשלשל על מנת שתהיה יציאה.


תזונה מותאמת וצמחי מרפא הוכחו כיעילים ביותר בריפוי עצירות

מה שעושים צמחי מרפא במקרה כזה של עצירות היא דווקא עידוד המעיים לתנועתיות גבוהה יותר ובכך רק מסייעים לפתרון העצירות בדרך טבעית ולא נגד פעולת הגוף. מעבר לכך צמחי המרפא מסייעים בפירוק טוב יותר של המזון על ידי עידוד הפרשת מיצי מרה ועיכול שונים, צמחי מרפא עוזרים בשיפור הספיגה ובפעילות אנטי דלקתית במערכת העיכול. צמחי מרפא מוכרים לעצירות כוללים את החומעה, קמומיל, זרעי שומר, ליקוריץ ועוד. לצד צמחי המרפא חלק חשוב בטיפול בעצירות הוא בהתייחסות לתזונה שלך. בגדול יש צורך להגדיל את נפח הצואה על ידי צריכת סיבים תזונתיים מוגברת וכן על ידי מזונות המסייעים לעיכול קל יותר. אני ממליצה לך להתחיל להשתמש בצמחי מרפא לצד תזונה - נשלח לך המלצות תזונתיות לטיפול בעצירות.


לסיכום, הטיפול הטבעי בעצירות כולל

צמחי מרפא: משפרים פעולות עיכול ופירוק, משפרים פעולות ספיגה, מחזקים את תנועתיות המעיים, אנטי דלקתיים
תזונה: מסייעת להגדיל את נפח הצואה, מרככת את הצואה, אנטי דלקתית
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..