עצירות כרונית טיפול עם צמחי מרפא

 

שאלה
אבי בן 71 והוא סובל מזה כשנה מעצירות כרונית די קשה. בהתחלה התחילו יציאות קשות ולאט לאט הם הפכו לעצירות שנמשכה יומיים שלושה בלי יציאות. לאחרונה העצירות שלו מלווה בכאבי בטן עזים ולמרות שערכנו לו בדיקות לא נמצא שיש בעיה כלשהיא. הרופא המליץ על תרופה שעוזרת לו מעט אבל כל פעם שהוא לא לוקח העצירות חוזרת. הבנתי גם שהתרופה גורמת להתמכרות? מה הכוונה? אני יודעת שאפשר להקל על עצירות על ידי תזונה יותר טובה אבל הוא לא מוכן לשמוע על זה. אני מחפשת משהו טבעי שיכול לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

 

תשובה

עצירות אכן באה לידי ביטוי בכמה צורות, היציאות הופכות לקשות ומלוות בכאבי בטן בדרגות שונות, תכיפות היציאות פוחתת ואפשרי שתלווה בנפיחות בבטן. עצירות היא בעיה נפוצה מאוד בעולם המערבי ואפשר להסיק מכך שיש קשר בין אורח החיים המערבי ובין עצירות. התזונה שלנו לא אופטימלית ובנוסף למתחים ובעיות אחרות מהר מאוד אפשר להגיע לבעיות עיכול שהעצירות היא אחת מהן.


תזונה נכונה וצמחי מרפא הוכחו כיעילים ביותר בריפוי עצירות

תזונה נכונה היא אכן טיפול יעיל וטוב לבעיית עצירות אולם מאחר ואביך מתעקש שלא לשנות את תזונתו ניתן בהחלט לטפל בעצירות גם על ידי צמחי מרפא. התמכרות לתרופות משלשלות משמעו שהתרופה מבצעת את עבודת שחרור העצירות ולא המעיים ובכך היא הופכת את המעיים למה שאנו מכנים "מעיים עצלות" במצב כזה העצירות תחזור כאשר התרופה לא נלקחת מאחר שהמעיים הפכו לפסיביות בפעולת שחרור הצואה. כאבי הבטן נפוצים בבעיית עצירות והם נגרמים בשל הלחץ הנוצר במעיים. ישנם צמחי מרפא שנחקרו רבות ונמצאו יעילים מאוד לטיפול בבעיות עיכול שונות ובכללם עצירות.

צמחי המרפא מחזקים ומשקמים את פעילות המעיים התקינה
על ידי עידוד והמרצה של המעיים לתנועתיות גבוהה יותר ובכך לשחרור קל ומהיר יותר של צואה. בנוסף צמחי המרפא משפרים באופן משמעותי את יכולת הספיגה במעיים על ידי הגברת ההפרשה של מיצי מרה. מאחר וזו פעולה המחזקת ומעודדת את מערכת העיכול והמעיים אין שום תלות טיפולית בצמחי המרפא, היינו כשהעצירות נעלמת אין צורך להמשיך ולקחת או לחילופין שחרור העצירות לא תלוי בלקיחת הצמחים באופן קבוע. ברגע שהבעיה נפתרה נגמר הטיפול וכאן יתרונם הגדול של צמחי מרפא. רצוי לבדוק כי המוצר שאת רוכשת מכיל רכיבים טבעיים בלבד למרות שרוב מוצרי צמחי המרפא הם כאלו.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..