סוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
סוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה

רקע אודות המטופלת:
ירדנה, בת 69, נשואה +5 ילדים, כרגע פנסיונרית מזה 4 שנים, מבלה את זמנה בטיפול בנכדים, מציירת, לומדת.

פירוט תלונות עיקריות:
סוכרת סוג 2: אובחנה סוכרת סוג 2 לפני כ 6 שנים, מאז מטופלת עם תרופות לאיזון רמות הסוכר, בשנים הראשונות התרופות הצליחו לאזן את רמות הסוכר, אך בשנים האחרונות יש עלייה הדרגתית ברמות הסוכר. בדיקות דם אחרונות הראו כי סוכר בצום 155 ו HGA1C 7.2 .

פירוט תלונות ברקע:
עודף משקל: עלתה 7 קילו בשנתיים האחרונות. לטענתה עקב תזונה לקויה.
מתח ועייפות: מרגישה כל הזמן במתח ובעקבות זה עייפות.
כולסטרול גבוה: סובלת מכולסטרול גבוה מאוזן על ידי תרופות.
לחץ דם גבוה: סובלת מיתר לחץ דם מאוזן על ידי תרופות.

 

הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה

ירדנה סובלת ממחלות הכי שכיחות בעולם המודרני לגיל המבוגר: סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה ועודף משקל. ארבעת המחלות הללו נמנות כחלק מעשרת התחלואות הראשונות הגורמות למוות בעולם המודרני. הסיבה העיקרית להתפתחות מחלות אילו הינה אחת - אורח חיים. אורח חיים כולל בתוכו הרגלי תזונה, הרגלי תנועה ורמות מתח ולחץ. חוט השני המקשר בין כל התחלואות הינו תהליך הדרגתי וקטלני של טרשת עורקים. ארבעת התחלואות שיש לירדנה הם ארבע סיבות עיקריות להאצה של התפתחות טרשת עורקים שמשמעה תהליך איטי וכרוני של סתימת עורקי הגוף, שבסופו יש סיכוי גבוה ללקות בהתקף לב או בשבץ מוחי. אצל ירדנה טרשת העורקים כבר במצב מתקדם, זאת אנחנו יודעים עקב גילה ועקב השנים ברבות בהם הגוף שלה כבר לא נמצא באיזון. האם ניתן לרפא מצב כזה? יתכן ולא ניתן לנקות את כלי הדם לחלוטין, ולהשיב אותם למצבם כפי שהיו בגיל ינקות, אך בהחלט אפשר להתחיל בתהליך שיגרום לנסיגה משמעותית של טרשת העורקים, ולא פחות חשוב - ימנע התקדמותה של הטרשת. ירדנה הגיעה עם מטרה מאוד ברורה - לאזן את רמות הסוכר. במסגרת טיפול נטורופתי ניתן בהחלט לאזן רמות סוכר, ואף להבריא מסכרת סוג 2. סיכויי ההצלחה תלויים ברמת התקדמות המחלה. על מנת לאזן רמות סוכר יש להתאים למטופלת תזונה עם אינדקס גליקמי נמוך, להתאים פורמולת צמחי מרפא מאזנים רמות סוכר כגון ג'ימנמה וכן תוספי תזונה שימנעו את הנזק העתידי של רמות הסוכר הגבוהות. תכנית מסוג זה, על פי נסיוני הרב עם חולי סכרת, יעיל ביותר.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה

ירדנה התגייסה לשינוי אורח חיים. היא החלה לאכול מאוזן על פי תפריט שנבנה לה בהתאמה אישית. היא החלה לעסוק בפעילות אירובית מתונה. התאמתי לה פורמולת צמחי מרפא להורדת רמות סוכר ולניקוי כלי הדם. לא היה קל לירדנה לבצע את השינויים התזונתיים, אך אני הייתי שם להקל עליה על ידי הנחייה צמודה, מציאת פתרונות ידידותיים לאכילה ולכל בעיה שעלתה. בבדיקת דם לאחר חודש חלה ירידה ברמות הסוכר בצום. רמות הסוכר הראו 120. תוצאות בדיקות דם לאחר 3 חודשים טיפול היו: סוכר בצום 98 HGA1C 5.8 ירדנה ירדה 6 קילו ממשקלה, הרגישה חיונית יותר ואנרגתית יותר. בהסכמת הרופא המטפל היא הורידה במינון התרופות לאיזון הסוכר. בעזרת שינוי אורח החיים ירדנה השתלטה על מחלתה והורידה את הסיכון בצורה משמעותית לתמותה מהתקפי לב ושבץ מוחי.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..