סוכרת סוג 2

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
סוכרת סוג 2

רקע אודות המטופלת:
אמירה נשואה +3 ילדים, בעלת עסק בתחום המזון

פירוט תלונות עיקריות:
סוכרת סוג 2: לפני 4 חודשים עקב תאונת עבודה אושפזה בבי"ח. בבדיקות דם נמצא כי רמת הסוכר 400. קיבלה מיד תרופות לאיזון הסוכר. כרגע רמות סוכר בצום 130.

פירוט תלונות ברקע:
עודף משקל: שוקלת 86, גובה 1.70
יתר דלקתיות: מדד CRP - מראה את רמת הדלקתיות בדם 7.28 - גבוה.
כבד שומני

 

הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2

סוכרת סוג 2 היא מחלה נפוצה ביותר בעולם המודרני ולרוב היא נגרמת מאורח חיים לקוי. תזונה עשירה בפחמימות מזוקקות, סוכרים ושומנים מן החי עלולה להוביל לרמות סוכר גבוהות. רמות הסוכר מתרחשות מכיוון שהורמון האינסולין, שאמור להכניס את הסוכר לתאי הגוף, לא מצליח לעשות זאת. נוצרת חוסר רגישות לאינסולין על גבי התא. אפשר לדמות את זה שהאינסולין הוא כמו מפתח שחוק המסתובב בתוך חור המנעול ולא מצליח לפתוח אותו. רק שכאן פתיחת המנעול הינו פתיחת התא. ה"שחיקה"של האינסולין נגרמת עקב גורמים תזונתיים בעיקר. אכילה של פחמימות מזוקקות וסוכרים מעלה את רמות הסוכר בדם. רמות סוכר גבוהות בדם גורמות שחיקת האינסולין. אכילה מרובה, בעיקר של שומנים מן החי, מעודדים שחיקה של אינסולין. כך גם עודף משקל וחוסר פעילות גופנית. על מנת להחלים (וזה בהחלט אפשרי!) מסוכרת סוג 2 יש לשנות הרגלי חיים, על מנת לאפשר לגוף להגיע לאיזון ולאינסולין לחזור ולעשות את עבודתו כראוי.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2

נבנתה תכנית תזונתית מקיפה לאמירה הכוללת מזון עם אינדקס גליקמי נמוך (מזון שלא מעלה בצורה חדה את האינסולין), ומזון דל בשומן מן החי, המלצה לפעילות גופנית מתונה קבועה והתאמה של תוספי תזונה וצמחי מרפא המאזנים את רמות הסוכר בדם. צמח נחקר ביותר והוכח כיעיל במצבים אלו נקרא ג'ימנמה. לאחר חודש מתחילת התכנית דיווחה המטופלת על ירידה במשקל ועל שיפור רמת האנרגיה. לאחר 3 חודשים מתחילת הטיפול כל הערכים בדם היו תקינים: רמות הסוכר בצום ירדו ל 95, ה CRP ירד ל 0.3, ובדיקת אולטרסאונד הראתה כי הכבד פחות שומני. אמירה התחברה מאוד לתזונה החדשה והחלה לאכול נכון ויותר ובריא יותר. צמחי המרפא והתוספים תמכו בגוף ואפשרו לאינסולין לחזור לעבודתו. המטופלת לא הייתה זקוקה לתרופות, היא התאזנה לחלוטין והבריאה ממחלה כרונית עם השלכות בריאותיות קשות.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..