סוכרת סוג 2, כולסטרול, טריגליצרידים, חומצה אורית

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
סוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים, חומצה אורית גבוהה.

רקע אודות המטופלת:
בינה, בת 54, נשואה + 3 ילדים+ 2 נכדים, עובדת כמזכירה ומטפלת בנכדים, משקל תקין.

פירוט תלונות עיקריות:
סוכרת סוג 2: בבדיקות דם נמצא כי HGA1C הוא 6.7, סוכר בצום 120
חומצה אורית גבוהה: בדיקות דם אחרונות הראו חומצה אורית 7.1
טריגליצרידים: בבדיקות דם אחרונות 241
כולסטרול גבוה: מאוזן עם תרופות מזה 10 שנים

פירוט תלונות ברקע:
גאוט: מקרה חד פעמי של התקפת גאוט לפני שנתיים, עבר אחרי כמה שבועות, עדיין נשארה חומצה אורית גבוהה בדם.
תת פעילות בלוטת התריס: מאוזנת על ידי תרופות יותר מ 10 שנים.
גזים ונפיחות במערכת העיכול: בעיקר לאחר אכילת קטניות ומזון עתיר סיבים.

 

הטיפול הנטורופתי בסוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים, חומצה אורית גבוהה

בינה סובלת ממחלות הכי שכיחות בעולם המודרני לגיל המבוגר: סוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה וחומצה אורית גבוהה. שלושת הפתולוגיות הללו נמנות כחלק מתסמונת הנקראת תסמונת מטבולית המהווה גורם סיכון עיקרי למחלות לב וכלי דם. הסיבה העיקרית להתפתחות מחלות אילו הינה אחת - אורח חיים. אורח חיים כולל בתוכו הרגלי תזונה, הרגלי תנועה ורמות מתח ולחץ. חוט השני המקשר בין כל התחלואות הינו תהליך הדרגתי וקטלני של טרשת עורקים. התסמונת המטבולית היא הגורם העיקרי להאצה של התפתחות טרשת עורקים שמשמעה תהליך איטי וכרוני של סתימת עורקי הגוף, שבסופו יש סיכוי גבוה ללקות בהתקף לב או בשבץ מוחי. האם ניתן לרפא מצב כזה? יתכן ולא ניתן לנקות את כלי הדם לחלוטין, ולהשיב אותם למצבם כפי שהיו בגיל ינקות, אך בהחלט אפשר להתחיל בתהליך שיגרום לנסיגה משמעותית של טרשת העורקים, ולא פחות חשוב - ימנע התקדמותה של הטרשת. בינה הגיעה עם מטרה מאוד ברורה - לאזן את רמות הסוכר. אימה נפטרה מסיבוכים של מחלת הסוכרת והיא רוצה לעשות הכל כדי למנוע מצב זה. במסגרת טיפול נטורופתי ניתן בהחלט לאזן רמות סוכר, ואף להבריא מסוכרת סוג 2. סיכויי ההצלחה תלויים ברמת התקדמות המחלה. על מנת לאזן רמות סוכר יש להתאים למטופלת תזונה עם אינדקס גליקמי נמוך, להתאים פורמולת צמחי מרפא מאזנים רמות סוכר כגון ג'ימנמה וכן תוספי תזונה שימנעו את הנזק העתידי של רמות הסוכר הגבוהות. תכנית מסוג זה, על פי נסיוני הרב עם חולי סכרת, יעיל ביותר. בנוסף, תזונה זו תאזן את רמות הטריגליצרידים, את רמות הכוסטרול ורמות החומצה האורית, שכן כל הבעיות הללו נובעות מאותו סגנון של אורח חיים לקוי. מכיוון שההמלצות התזונתיות מכילות, בין השאר, תזונה עשירה בסיבים, ולבינה קשה לעכל סיבים עקב מערכת עיכול חלשה, אוסיף לפורמולת הצמחים צמחי מרפא שמחזקים את מערכת העיכול ובמקביל מאזנים את פעילות הכבד מלייצר הרבה כולסטרול. סינרה היא דוגמא מצוינת לצמח מרפא הפועל גם על חיזוק מערכת העיכול וגם על הורדת כולסטרול.

 

תוצאות הטיפול בסוכרת סוג 2, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים, חומצה אורית גבוהה

לאחר חודש וחצי של לקיחת צמחי מרפא, תוספי תזונה ושינוי תזונתי, בדיקות הדם הראו כי החומצה האורית ירדה מ 7.1 ל 6.3! הטריגליצרידים ירדו מ 241 ל 171! סוכר בצום ירד ל 104! לאחר 3 חודשי טיפול רמות הסוכר בצום ירדו ל 94, הטריגליצרידים ירדו ל 140, חומצה אורית ל 5.4 - מטרת הטיפול הושגה. האתגר הבא במחכה לבינה היא לבנות תכנית תזונתית שתיתן לה מענה מצד אחר לצרכים התזונתיים שלה ומצד שני תמנע את העלייה של הערכים הנ"ל. הוכן לבינה תפריט שתהיה מרוצה ממנו ובבדיקות דם לאחר חצי שנה ושנה היא עדיין מצליחה לשמור על האיזון.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..