ניקוי רעלים מהכבד באמצעות צמחי מרפא

 

שאלה
רציתי לשאול האם ניקוי רעלים מהכבד באמצעות צמחי מרפא יעיל כמו ניקוי כבד שעושים עם דיאטה או תזונה לניקוי? מה עושים צמחי המרפא על מנת לנקות את הכבד וכמה זמן צריך לעשות את הניקוי? מעבר לזה האם יש מגבלות למישהו שסובל מכולסטרול גבוה וסוכר גבולי? והאם אולי עדיף לעשות ניקוי רעלים מהכבד באמצעות צמחי מרפא וגם באמצעות דיאטה? מכל החומר שקראתי באינטרנט על ניקוי כבד אני לא ממש מצליחה להבין מהי הדרך הטובה ביותר שתביא את התוצאות הכי טובות. יש מקומות שממליצים רק דיאטה לניקוי כבד ויש כאלו שממליצים על ניקוי רק עם צמחי מרפא. אני די מבולבלת ואשמח אם תוכלי להבהיר את הנקודה הזו עבורי.


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

השאלה שלך טובה ובמקום. אכן ישנן עשרות רבות של שיטות ודרכים לביצוע ניקוי רעלים מהכבד עם צמחי מרפא, עם דיאטה, ביחד או לחוד. כל הנושא הזה הוא עניין של השקפה וגישה מקצועית. ההתמחות שלנו היא גם בתזונה וגם בצמחי מרפא ולכן הגישה שלנו היא שהשילוב בין השניים מניב את התוצאות הטובות ביותר. אולם כדאי לך לדעת כי ניתן לעשות ניקוי רעלים מהכבד בדרך אחת של תזונה או צמחי מרפא. היעילות של ניקוי רק בתזונה או בצמחי מרפא תלוי מאוד ברמת המקצועיות של המטפל שנותן לך את התכנית. על מנת לעזור לך להמנע מהבלבול נדאג לשלוח לך את התכנית התזונתית שלנו לניקוי כבד לצד צמחי המרפא כך שתוכלי להחליט בעצמך מה הדרך המתאימה כי זו למעשה ההתייחסות החשובה בבניית תכנית ניקוי המבוססת בעיקר על תזונה - ההתאמה האישית. לפני שארחיב מעט לגבי אופן פעולת צמחי המרפא לניקוי רעלים מהכבד רק אענה לך שלגבי בעיית הכולסטרול הגבוה והסוכר הרי שלא רק שניקוי רעלים מהכבד לא יזיק לך אלא הוא אפילו מאוד יעזור לך במיוחד אם את עושה את הניקוי באמצעות צמחי מרפא. ניקוי רעלים מהכבד באמצעות צמחי מרפא נמשך תקופה קצרה יחסית והוא קל ופשוט לביצוע.

 

צמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף

 

צמחי מרפא בעלי יעילות גבוהה בשיקום הכבד וניקוי רעלים מהגוף

צמחי המרפא פועלים ישירות על שיקום הכבד ובנייתו מחדש (פעולה מרכזית וחשובה בתהליך הניקוי מאחר והכבד הוא האיבר המרכזי המסנן רעלים בגוף ולאחר תקופה ארוכה של עבודה ובמיוחד במידה והיה על הכבד עומס גבוה של רעלים - תרופות, אלכוהול, כימיקלים, זיהומים שונים) מעבר לשיקום וחידוש הכבד צמחי המרפא גם מפנים ומנקזים ישירות רעלים מהגוף. הם מזרזים פעולות ניקוז ומעודדים הפרשת מיצי מרה דבר המזרז פינוי רעלים דרך מערכת העיכול. לצמחי המרפא פעילות אנטי-אוקסידנטית (נוגדת חימצון) חזקה מאוד המגנה על הכבד ומשקמת אותו. צמחי המרפא מזרזים את כל פעולות חילוף החומרים בגוף, הם משפרים ומניעים נוזלי לימפה ונוזלי דם ומעודדים הפרשת רעלים דרך מערכת השתן. פעולות אלו אופייניות בעיקר לצמחי מרפא כגון:

כורכום לניקוי רעלים
כורכום שהחומר הפעיל שלו כורכומין נחקר רבות לאחרונה והתגלה כחומר נוגד דלקתיות ונוגד חימצון רב עוצמה, צמח מרפא כמו לענה שטעמה המריר גורם להפרשת מיצי מרה מוגברת ומעודד פעולות ניקוי טבעיות ופעולות לסילוק פסולת במערכת העיכול.

הרוזמרין מסייע מאוד להגברת זרימת דם משופרת, בנוסף לתרומות בחידוש ושיקום תאי כבד פגומים וביכולתו לעודד פינוי רעלים באופן ישיר. כשאת עושה שימוש בצמחי מרפא לניקוי רעלים מהכבד בדקי שצמחי מרפא כגון עלי ארטישוק, שורש שן ארי ועוד נמצאים (יש עוד צמחים אבל אלו המרכזיים). פעולת ניקוי הגוף מרעלים מניבה תוצאות בריאותיות חשובות אשר תורמות רבות לשמירה על בריאות כללית. יתרונם הגדול של צמחי מרפא בתהליך הוא בכך שהם פועלים מערכתית ומשפרים את התפקוד של מערכות כלליות בגוף כגון מערכת העיכול, מערכת החיסון ועוד.

יכולת זו של צמחי המרפא תורמת גם להורדה של כולסטרול גבוה בדם, הורדת לחץ דם גבוה, איזון רמות סוכר גבוה בדם (פעולה חשובה לסובלים מסוכרת סוג 2) ניקוי רעלים מהכבד והגוף מעניק לך אנרגיה מחודשת וכוחות חדשים. תופעות כמו כאבי ראש, עייפות, לאות וחוסר חשק מופחתים עד נעלמים, יכולות מחשבתיות כמו ריכוז וזיכרון משתפרות, חשק מיני גובר, מצב רוח וחיוניות עולים. בקיצור ניקוי רעלים מהכבד הוא בכל מצב פעולה מאוד מומלצת והכי טוב לבצעה בשילוב של תזונה נכונה וצמחי מרפא.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי