כיב בוושט | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
כיב בוושט

רקע אודות המטופל:
יוני, בן 55, גרוש + 3, עובד הייטק, עבודה מול מחשב 8-10 שעות, נמצא במתח רב בעקבות העבודה

פירוט תלונות עיקריות:
כיב בוושט: בשלוש השנים האחרונות יוני סבל מכאבים באזור החזה, בטן עליונה ובגב באזור בין השכמות. מכיוון ששנים יוני סובל מכאבי גב, הוא חשב שמקור הכאב הוא מהגב ולא יחס לכאבים חשיבות. מאחר והכאבים לא חלפו אלא התעצמו, היתווספו לכאבים בחילות, הוא פנה לרופא ששלח אותו לבדיקת גסטרוסקופיה. בגסטרוסקופיה נמצא כיב בוושט. כשהגיע אליי לטיפול יוני סבל כל יום מכאבים בחזה, כל הזמן חווה קושי בבליעה, תחושה שמשהו תקוע בגרון ובחילה הופיעה מידי פעם.

פירוט תלונות ברקע:
נפיחות במערכת העיכול - בעיקר אחרי האוכל, מלווה לעיתים בכאבים חזקים בבטן תחתונה, כל הזמן מרגיש אי נוחות בבטן, לפעמים קשה להרדם - מוטרד מהעבודה בעיקר, אחרי לילה שקשה להרדם מתעורר עייף


הטיפול הנטורופתי בכיב בוושט

כיב בוושט נוצר לאחר גירוי מתמשך של ריריות הוושט. הוושט הינה צינור המחבר בין חלל הבליעה, הפה, לקיבה. בין הוושט לקיבה יש שריר טבעתי שאמור להיות סגור. כשאוכל נבלע מהוושט לקיבה השריר הטבעתי נפתח וכשהאוכל כולו נכנס לקיבה, בתום הארוחה, השריר הטבעתי נסגר. תפקידו של השריר הטבעתי בין הקיבה לוושט הינו למנוע תכולת של מיצי קיבה לחזור מהקיבה לוושט. בקיבה יש מיצים שמטרתם לעכל את המזון. מיצים אלו חומציים מאוד ומעכלים הכל. במידה ומיצי הקיבה עולים מהקיבה לוושט הם מגרים את ריריות הוושט ויוצרים לאורך זמן דלקת ואף כיב. כיב הוא פצע שנוצר על גבי הרקמה.

יוני לאורך שנים סבל מחזרה של מיצי קיבה מהקיבה לוושט. כתוצאה מכך הוא סבל מכאבים בחזה, בחילות ותחושת תקיעות בגרון. במשך תקופה ארוכה מיצי הקיבה גירו את ריריות הוושט של יוני, גרמו לדלקת ובסופו של דבר לכיב.


הטיפול נטורופתי בכיב בוושט פועל בכמה רמות:

- פעילות אנטי דלקתית על ידי צמחי מרפא אנטי דלקתיים - הן בחליטה והן בסירופ
-שיקום ריריות וריפוי הכיב על ידי צמחי מרפא משקמי ריריות ומזון מרפד ומשקם ריריות
- בניית תכנית תזונתית קלה לעיכול שתאפשר שיקום וחיזוק מערכת העיכול - הנפיחות והגזים במערכת העיכול הם גם תוצאה של מערכת עיכול מאוד חלשה
-איזון רמת חומציות בקיבה על מנת למנוע רפלוקס - עלייה של חומצות קיבה מהקיבה לוושט


תוצאות הטיפול הנטורופתי בכיב בוושט

יוני החל בתכנית התזונתית, בלקיחה של פורמולת צמחי מרפא וחליטות צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת, מחזקת ומרפא. לאחר שבועיים יוני הרגיש הקלה משמעותית בסמפטומים - הבחילות נעלמו, עצמת ותדירות הכאבים פחתה וכן תחושת התקיעות בגרון. לאחר 3 חודשי טיפול כל התופעות נעלמו. מערכת העיכול התחזקה והשתקמה, הנפיחות והגזים נעלמו ואיכות החיים של יוני עלתה. בניתי לו להמשך הטיפול תכנית תזונתית שתמנע רפלוקס על מנת לשמור על ריריות הוושט בהמשך.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת