כאבי בטן חזקים על רקע לא מוסבר

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות:
כאבי בטן חזקים על רקע לא מוסבר

רקע אודות המטופלת:
נורית בת 26, רווקה, סטודנטית, מעשנת 3-5 סגריות ליום, מתרגלת פילאטיס\ריקוד 3-4 פעמים בשבוע. בריאה בד"כ.

פירוט תלונות עיקריות:
כאבי בטן חזקים: כאבים בבטן עליונה ב 6-7 שנים אחרונות, מופיע בעיקר כשעצבנית ולחוצה, מרגישה מתח בבית החזה. כאבי הבטן מלווים בצריבה באזור הבטן העליונה, בטן קשה ונפוחה, גזים, עייפות לאחר האוכל, הקרנת הכאבים לגב. יכולה להתעורר עם כאב חזק מאוד (ברמה של 10 מתוך 10) מלווה בצרבות וטעם רע בפה. מחריף את הכאבים: מזון חומצי, מטוגן, יין אדום, קפה, סיגריות. מקל על הכאבים: תה קמומיל, מי שבולת שועל, מי תפוחי אדמה. תדירות: פעם בחודש-חודשיים סובלת מכאבים במשך 4-5 ימים. בבדיקות רופא לא נמצא אולקוס או חיידק הליקובקטר פילורי.

פירוט תלונות ברקע:
בתקופת הצבא היו לה הפרעות אכילה. באותו זמן המחזור הפסיק לשנה וחצי. נלחצת בקלות, מרגישה שנמצאת במתח רב, סובלת מיקיצות רבות בלילה וקושי להרדם לאחר מכן.


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לכאבי בטן


הטיפול הנטורופתי בכאבי בטן

המקרה של נורית הוא מצב קלאסי של מערכת עיכול מאוד חלשה. מבחינת הרפואה הקונבנציונלית מצב זה יכול להצביע על דלקת בקיבה עם או בלי המצאות של חיידק ההליקובקטר. במידה ולא מאובחנת דלקת בקיבה, המצב נשאר כתעלומה. מבחינה נטורופתית מצב זה מעיד על חוסר פירוק וספיגה תקינים של מזון. מטופלים שסבלו בעבר מהפרעות אכילה לרוב מפתחים חולשה גדולה וחוסר איזון במערכת העיכול. ריריות הקיבה מגורות, אין הפרשה מספקת של חומצות קיבה, אוכל שלא מתפרק מותסס בקיבה גורם לצרבות, לנפיחות, גזים וכאבים. מטרת הטיפול הנטורופתי במצב זה לשקם את ריריות הקיבה מצד אחד ולדאוג לשיפור הספיגה מצד שני.

נורית קבלה תזונה צמחונית קלה לעיכול, בעיקר חמה ומבושלת, בליווי צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת ריריות, כגון פיליפנדולה, וכן צמחי מרפא המעודדים הפרשה של חומצות עיכול מצד אחד אך גם מרגיעים את מערכת העצבים מצד שני כגון ורבנה. ישנם צמחי מרפא הפועלים ישירות על שיקום מערכת העיכול אך יש להם גם פעילות מרגיעה כללית, ולכן מאוד מתאימים במצב זה.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בכאבי בטן

כבר לאחר 10 ימים חל שיפור משמעותי בכאבי הבטן. היתה הקלה בעוצמת הכאב, בתחושת הנפיחות ובכמות הגזים. לאחר חודש ימים כאבי הבטן נעלמו לגמרי. התזונה המתאימה וצמחי המרפא המשקמים עשו עבודה יסודית של חיזוק והזנה של מערכת העיכול, מערכת העיכול השתקמה, מערכת העצבים התאזנה וכל התופעות מהם סבלה נורית נעלמו.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..