טחורים ועצירות

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
טחורים ועצירות

רקע אודות המטופלת:
ענת, בת 25, גרושה + ילד, עובדת כמזכירה, משקל תקין, לא עוסקת כרגע בפעילות גופנית, שותה 7-8 כוסות קפה ביום.

פירוט תלונות עיקריות:
טחורים: מזה שנתיים מאז הלידה יש טחורים. תמיד הייתה עצירות ברקע. חודשים אחרונים המצב מחמיר - לא יכולה ללכת לשירותים, מתאפקת כשיש יציאה, הכאבים בלתי נסבלים, סובלת מאוד מכאבים בזמן יציאה, גם לאחר יציאה ממשיך הכאב. כל היום יש כאבים בפי הטבעת לאחר היציאה, מקשה על הליכה, ישיבה ושכיבה. לפחות פעם בשבוע יש דם טרי לאחר יציאה, שלפעמים מטפטף לאסלה.

פירוט תלונות ברקע:
עצירות: תמיד סבלה מעצירות, לא מצליחה להשתחרר בשירותים, הטחורים החמירו את הבעיה. יציאות קשות וצריכה לדחוף חזק. יציאה מופיעה כל יומיים-שלושה, צריכה מאוד להתאמץ, אין הרגשת התרוקנות, היא מגדירה את היציאה כואבת כמו לידה.

 

הטיפול הנטורופתי בטחורים ועצירות

טחורים הם ורידים בולטים בפי הטבעת. בזמן יציאה הם יכולים להיות מגורים, להשתפשף, ולהפצע. הפצע יכול לדמם, להזדהם ולגרום לכאב רב. במקרה של ענת, הקשר בין העצירות ארוכת השנים, היציאות הקשות והמאמץ ביציאה קידמו את הופעת הטחורים והכניסו אותה למעגל של יציאה קשה-מאמץ-יציאת הטחורים והופעת כאב-המנעות מיציאה-יציאה קשה-יציאת הטחורים והופעת כאב-המנעות מיציאה וחוזר חלילה. מטרת הטיפול הנטורופתי תהיה לפרוץ מעגל זה על ידי פתירה מצד אחד של הגורם הראשוני - העצירות - ומצד שני לתמוך בורידים המדממים (הטחורים) על ידי הרגעה ופעילות אנטי זיהומית.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בטחורים ועצירות

ענת קיבלה תזונה קלה לעיכול, עשירה בסיבים מסיסים, שלא רק מעלים את נפח הצואה אלא גם מרככים את הצואה ומאפשרים מעבר חלק ולא כואב. היא הפסיקה לשתות כמויות גבוהות של קפה, שעלול לגרום לעצירות, והחלה לתרגל הליכות יומיות, שחשובות בין השאר לפעילות תקינה של מערכת העיכול. בנוסף ענת קיבלה טיפול מקומי של צמחי מרפא שמקדמים החלמה מהירה של פצעים ובעלי פעילות אנטי זיהומית כגון הממליס. הותאמה לה פורמולת צמחי מרפא שתקדם יציאה על ידי חיזוק מערכת העיכול כגון רומקס ותגרום לכיווץ כלי הדם של הטחורים על מנת למנוע דימומים וכאבים. לאחר 3 שבועות חזרה ענת לטיפול ודיווחה כי עדיין יש דימומים לפעמים אבל אחרי יציאה אין כאבים בכלל, היציאה מגיעה כל יום, פחות קשה, יש הרגשת התרוקנות ואין צורך להתאמץ. הכאב התמידי בפי הטבעת נעלם. בפגישה נוספת לאחר חודש דיווחה ענת כי אין יותר דימומים, היא מרגישה נהדר, יש יציאות תקינות כל יום ללא מאמץ.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..