טחורים הגורמים לכאבים בפי הטבעת

 

שאלה
מזה כבר חודשיים אני סובלת מכאבים בפי הטבעת, הכאבים מופיעים בעיקר אחרי יציאה אבל גם שעה-שעתיים אחרי זה. היציאות שלי קצת קשות, אני צריכה להתאמץ כדי שהיציאה תצא.  בעבר הייתה לי עצירות אבל לא כזו, היום יש לי יציאה כל יום אבל היא קשה מאוד ואין הרגשת התרוקנות. הכאבים מטרידים אותי מאוד, הם הולכים ומתגברים. יכול להיות שזה טחורים? כי אין לי דימום.

 

תשובה

בהחלט יכול להיות שיש לך טחורים. טחורים יכולים לבוא לידי ביטוי בכאבים בפי הטבעת בלבד, ולאו דווקא מלווים בדימום. מה הם בעצם טחורים? טחורים ממוקמים בכלי הדם הוורידיים הנמצאים בסמוך לפי הטבעת. ורידים אילו יכולים להיות גדושים ונפוחים כשדם לא זורם בצורה יעילה. לחץ הדם בוורידים הוא מאוד נמוך. לכן מספיק מצב של לחץ על הורידים כדי ליצור גודש ועומס. מה יוצר לחץ על הורידים בפי הטבעת? בדרך כלל תזונה לקויה, דלה בסיבים ובנוזלים, אשר מובילה לעצירות שמובילה לכך שהאדם בעל העצירות יתאמץ מאוד בזמן יציאה. כמו שאת מתארת במצבך, אצלך הצואה קשה ויוצאת בקושי רב. הלחץ התמידי הזה גורם לוורידים לבלוט החוצה. הצואה הקשה מתחככת בוורידים ופוצעת אותם. לפעמים זה מתבטא בדימום ולפעמים רק בכאב, תלוי במיקום של הטחורים. כיצד פותרים את הבעיה? פועלים בכמה מישורים. מישור אחד הוא מקומי להקלת הכאב, לאלחוש המקום ולריפוי מהיר של הפצע. חשוב ביותר לגרום לריפוי מהיר של הטחורים מכיוון שכאב בפי הטבעת יגרום לך להימנע מיציאות והימנעות מיציאות יגרום לך ליותר צואה קשה, עצירות, והחמרה במצב.


צמחי מרפא מהווים פתרון יעיל ובטוח לבעיית טחורים ועצירות

על מנת להימנע מחזרה של טחורים יש לדאוג ליציאות תקינות וסדירות כל יום. ישנם צמחי מרפא מצוינים אשר מניעים את מערכת העיכול על ידי חיזוקה ליציאה תקינה. צמחי מרפא מקדמים פעילות סדירה של המעיים ופעילות אנטי דלקתית שתעזור לחטא ולשקם את הפצעים במערכת העיכול. כבר לאחר ימים ספורים של שימוש בצמחי מרפא את תרגישי הקלה משמעותית ביציאות ובתחושת ההתרוקנות. בנוסף, חשובה תזונה עשירה במזון מן הצומח אשר עשיר בסיבים. ישנם מזונות מסוימים אשר מקדמים צואה קשה ויש להימנע מהם. נדאג לשלוח לך במייל את ההמלצות התזונתיות המפורטות למניעת עצירות. על מנת לאזן את פעילות מערכת העיכול חשובה ביותר גם פעילות גופנית, אשר מזרימה דם לכל האיברים ומניעה את תנועתיות מערכת העיכול. אפשר לפתור לחלוטין בעיה של טחורים, אין צורך לסבול לשווא.


לסיכום, הטיפול הטבעי בטחורים כולל

שמן נגד טחורים: ריפוי מקומי ישיר של הטחורים על ידי אלחוש וטיפול אנטי דלקתי
צמחי מרפא לעצירות: הגברת ספיגה במעיים, הגברת תנועתיות של המעיים, שחרור עצירות, ריכוך הצואה
תזונה: הגדלת נפח הצואה, הגברת תנועתיות, הקלה על עצירות
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..