התאמצות בשעת יציאה עם דקירות וכאבים בבטן

 

שאלה
מזה כשבועיים יש לי התאמצות בשעת יציאה. מעבר לכך הצואה יוצאת יבשה וקשה. לפעמים לוקח לי רבע שעה עד חצי שעה עד שיש לי יציאה וגם היא במאמץ רב מלווה בכאבים ודקירות בבטן התחתונה ובפי הטבעת. ניסיתי במשך שבוע לשתות כמויות גדולות יותר של מים במטרה לרכך את הצואה אבל ללא הועיל. ניסיתי לאכול שזיפים וגם לא עזר אני עדיין מתאמצת מאוד בשעת היציאה ועדיין הצואה קשה ומלווה בדקירות. הרופא אבחן שיש לי עצירות ורשם לי נורמלקס שעוזר לי אבל ברגע שאני מפסיקה שוב חוזרת העצירות. האם יש משהו טבעי לבעיית עצירות שיוכל לרפא את העצירות לגמרי?

 

תשובה

הסימפטומים שאת מתארת אופיינים מאוד לעצירות המהווה את אחת מבעיות העיכול הנפוצות בעולם המערבי. עצירות נובעת מפעולות עיכול לא תקינות הנגרמות עקב תזונה לקויה, לחץ ומתח, חוסר פעילות גופנית ועוד. הכאבים, הצואה הקשה וההתאמצות בשעת יציאה מעידים על חולשה של המעיים מצד אחד ועל נפח קטן של הצואה מצד שני. לא פלא שאת מרגישה את הדקירות והכאבים מאחר והצואה פשוט מתקשה לנוע בקלות וגורמת עקב כך להתאמצות, לדקירות ולכאבים. ראשית נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות לעצירות. הקפידי על התזונה שמטרתה היא להגדיל את נפח הצואה ובכך להקל על שחרורה.


צמחי מרפא מומלצים לטיפול טבעי ויעיל ביותר בעצירות

מעבר לכך אני ממליצה לך להתחיל להשתמש בצמחי מרפא לעצירות. זוהי חלופה טבעית טובה ובריאה יותר לבעיית עצירות. צמחי המרפא פועלים בכמה מישורים: הם משפרים יכולות ספיגה ועיכול על ידי הגברת הפרשת מיצי מרה ועיכול, בנוסף צמחי המרפא משפרים את תנועתיות המעיים ובכך מחזקים את יכולתם לשחרר את הצואה בקלות רבה יותר. צמחי המרפא עוזרים, כמו התזונה, להגדיל את נפח הצואה וגורמים בכך ליציאות רכות וקלות. היתרון הגדול של צמחי המרפא, במיוחד בטיפול בעצירות הוא שהם אינם ממכרים והם אינם גורמים ל"מעיים עצלות". תרופות לא טבעיות לעצירות מכילות חומרים משלשלים אשר מעודדים את הפיכת המעיים לעצלות מאחר ולא נדרשת פעולת הפריסטלטיקה (תנועתיות) הטבעית שלהם. במשלשלים הצואה מדוללת כך שהתנועתיות לא נדרשת ואט אט המעיים מתרגלות לחוסר התנועתיות והדבר רק מקבע את בעיית העצירות. זו הסיבה מדוע העצירות חזרה לך כאשר הפסקת להשתמש במשלשלים. לעומת זאת צמחי המרפא מעודדים ומשפרים את תנועתיות המעיים ומחזקים את מערכת העיכול בכלל. פעולה זו חשובה לתהליך הריפוי של העצירות לצד שיפור יכולות העיכול והספיגה. בכך השימוש בצמחי מרפא הופך לטיפולי וברגע שהעצירות נפתרת אין צורך להשתמש בהם יותר. לסיכום, הפתרון הטבעי היעיל ביותר עבורך הוא שילוב של התזונה שתקבלי מאיתנו ושימוש בצמחי המרפא הספציפיים לטיפול בעצירות.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..