הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

הליקובקטר פילורי, עצירות כרונית מלווה בכאבי בטן


רקע אודות המטופל

אניטה, בת 66, נשואה, 2 ילדים ו 4 נכדים, יצאה לפנסיה לפני שנה, עבדה 40 שנה כאחות בבית חולים, עבודה מלחיצה שעות רבות, תזונה לא מסודרת ובזמנים שונים, הרבה אוכל מוכן ומהיר. לא פעילה גופנית, עישנה שנים רבות.


פירוט תלונות עיקריות

אניטה הגיע אלי לטיפול כשהיא על סף ייאוש ממצבה הבריאותי. הבעיות במערכת העיכול שלה נמשכו קרוב ל-20 שנה. היא סיפרה כי מאז שהיא זוכרת את עצמה סבלה מעצירויות ברמות שונות, לרוב יציאות בתדירות של פעמיים-שלוש בשבוע, בדרך כלל קשות, ללא הרגשת התרוקנות. מצב זה תמיד לווה בכאבי בטן שהוקלו מעט לאחר היציאה. בנוסף, לפני כ-15 שנים הופיע לראשונה כאב באזור בטן עליונה. לאחר בירור רפואי אובחן הליקובקטר פילורי עם דלקת קלה בקיבה. אניטה קיבלה בזמנו טיפול אנטיביוטי, שהקל מעט על הכאב. לאחר כמה שנים הכאב שוב חזר, שוב אבחנו הליקובקטר פילורי בקיבה ושוב אניטה קיבלה אנטיביוטיקה. מצב זה חזר על עצמו 3 פעמים במהלך השנים. בשנה האחרונה אניטה שוב נבדקה ושוב נמצא החיידק בקיבה. הפעם היא החליטה שהיא לא רוצה לקחת אנטיביוטיקה אלא לנסות דרך אחרת לשפר את מצבה הבריאותי היא הגיעה עם רצון גבוה לעשות כל מה שיידרש ממנה על מנת לשפר את איכות החיים שלה.


וידאו קצר על הטיפול הטבעי להליקובקטר וצרבותתלונות ברקע

חוץ מבעיות במערכת העיכול אניטה סבלה מעודף משקל של כ-10 קילו. היא דיווחה שבילדותה הייתה רזה והחלה לעלות במשקל לאחר הלידות. בעבר עשתה דיאטות וירדה במשקל, אך בשנה האחרונה העלתה שוב ולמרות שניסתה לעשות שינוי תזונתי ולהמעיט באכילה, עדיין לא הצליחה להוריד במשקל. בעקבות ניסיונותיה לרדת במשקל אניטה משתדלת לאכול בעיקר פריכיות אורז עם גבינה ושותה הרבה משקאות דיאט. כשהיא "נשברת" היא אוכלת בעיקר בצקים - לחם לבן, פיתות ולחמניות.

 

הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

אניטה הגיעה במצב קלאסי של מערכת עיכול מאוד חלשה שהלכה ונחלשה לאורך השנים בגלל טיפול לקוי. העצירות עליה דיווחה לפני 20 שנה כבר רמזה אז לחולשה משמעותית של מערכת העיכול. ההגדרה של עצירות היא חוסר יציאות יומיומית, יציאות קשות וחוסר הרגשת התרוקנות לאחר יציאה. אניטה סבלה מכול הביטויים של עצירות. בזמן עצירות הפסולת של הגוף לא מתפנה בצורה סדירה. מצב זה גורם לעומס מטבולי על מערכת העיכול בפרט ועל הגוף בכלל. העומס המטבולי כולל הצטברות של רעלים ורעלנים במעי ופגיעה בפלורת המעי, כלומר, באוכלוסיית החיידקים ה"טובים" המגנה עלינו מפני חיידקים "רעים". מצב כרוני זה משאיר את מערכת העיכול והגוף כולו במצב פגיע וחשוף למזהמים. חיידק הליקובקטר פילורי הינו חיידק נפוץ וקיים אצל רוב האוכלוסייה המבוגרת. הוא יכול להתרבות בקיבה רק בתנאים מסוימים הכוללים חולשה של מערכת החיסון וחולשה של מערכת העיכול. במקרה של אניטה הסיבה לחולשה הייתה תזונה לקויה וחוסר תנועתיות של המעי (פריסטלטיקה) שהובילה לתקיעות פסולת במעי, להרס של פלורת המעי ולשגשוג חיידק הליקובקטר פילורי.

טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


צמחי מרפא להליקובקטר פילורי

הותאמה לאניטה תכנית טיפול מקיפה אשר כללה התאמה של תכנית תזונתית, צמחי מרפא ותוספי תזונה. מטרות הטיפול היו לשקם את ריריות הקיבה ולרפא את הדלקת, לקדם את תנועתיות מערכת העיכול כך שיהיו יציאות תקינות וסדירות, ולחזק את מערכת החיסון שתתגונן נגד חיידק ההליקובקטר פילורי. בנוסף, הותאמה לאניטה פורמולת צמחי מרפא ותוספי תזונה שמטרתם לפעול ספציפית להכחדת החיידק.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

אניטה התחילה בטיפול המקיף עם מוטיבציה גבוהה. היא הקפידה על פרטי התכנית התזונתית והתמידה בנטילת הצמחים ותוספי התזונה. במקביל החלה בפעילות גופנית מתונה. בשבועיים הראשונים לטיפול לא חל שינוי משמעותי. אניטה סיפרה בשיחות הליווי איתה כי רק הרגשה קלה של אנרגיה מורגשת. בהדרגה, בתוך השבוע השלישי לטיפול התקשרה אניטה בהתרגשות וסיפרה כי הייתה לה יציאה טבעית, לראשונה מזה שנים ללא כדורים, עם הרגשת התרוקנות מלאה. היא סיפרה כי זו הייתה תחושת שמחה ואושר גדולים ורק מי שיודע עצירות קשה מהי יידע להעריך יציאה תקינה ותחושת התרוקנות. מקרה זה הגביר אצל אניטה את המוטיבציה וכבר לאחר חודש טיפול תדירות העצירויות ירדה בצורה דרמטית. כאבי הבטן נעלמו לגמרי והיא ירדה כ-2 קילו במשקלה. בפגישת הבקרה לאחר 2 חודשי טיפול סיפרה אניטה כי כל בעיות העיכול מהם סבלה נעלמו כלא היו והיא מרגישה כאילו "נולדה מחדש". אניטה קיבלה תכנית המשך ובשיחת טלפון לאחר 4 חודשים סיפרה כי הבדיקה החוזרת להמצאות חיידק ההליקובקטר הראתה כי הוא ברמת הנורמה.