דקירות בבטן התחתונה עם תחושת לחץ

 

שאלה
לפני כשבועיים התחלתי לסבול מדקירות בבטן התחתונה מלווה בתחושת לחץ וכאבי בטן. היציאות נהפכו לקשות ולא תכופות (יש לי יציאה כל יומיים) קראתי שזרעי פשתן יכולים לעזור ורציתי לשאול כיצד להשתמש בהם? בנוסף אני מבינה שאפשר לפתור את בעיית העצירות על ידי צמחי מרפא ורציתי לשאול איזה צמחי מרפא טובים לעצירות ולהורדת הדקירות ותחושת הלחץ.

 

תשובה

ראשית כדאי לך לבדוק שאכן מדובר בעצירות ולא בבעיה אחרת למרות שדקירות בבטן התחתונה ותחושת לחץ אכן מאפיינים עצירות. בנוסף, יציאות לא סדירות וצואה קשה רק מאשרים כי מערכת העיכול שלך פועלת בצורה לא תקינה והתוצאה היא עצירות. זרעי פשתן אכן טובים באופן מקומי להקלה על עצירות, אני ממליצה לך לשים כף זרעי פשתן בכוס מים רותחים ולחכות עד שהמים יתקררו לגמרי ואז לשתות הכל כולל הזרעים במים. זרעי הפשתן מפרישים חומר שמנוני במים הרותחים. החומר השמנוני הזה עוזר לרכך את הצואה ובכך להקל על היציאות. אולם זהו פתרון מקומי ושטחי בלבד לבעיית העצירות וכדאי לך לטפל בצורה יסודית בעצירות.


תזונה וצמחי מרפא יעילים ביותר לריפוי עצירות

נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות לבעיית העצירות. הקפידי לשמור על התזונה הזו לפחות במשך חודש חודשיים. בנוסף, צמחי מרפא יכולים לסייע מאוד בבעיה.. הם מצויינים לשיקום מערכת העיכול ולפתרון העצירות. צמחי מרפא כמו רומקס, קמומיל, שוש קרח, שומר ושורש שן ארי ידועים ביכולתם להמריץ פעולות הפרשה של מיצי מרה ועיכול ובכך לשפר את יכולת העיכול, כמו כן מסייעים צמחי המרפא בהגברת התנועה של המעיים (פריסטלטיקה) דבר חשוב בריפוי עצירות. צמחי המרפא מגדילים גם את נפח הצואה דבר שימנע צואה קשה וכואבת. בשילוב עם התזונה היציאות שלך יהפכו לסדירות וקלות וכל הסימפטומים כולל הדקירות ותחושת הלחץ יעלמו איתם. לסיכום חשוב להבין כי עצירות היא תוצר של אורח חיים לקוי ובעיקר תזונה לקויה העשירה בשומנים וסוכרים מחד ודלה בסיבים וחומרים מזינים מאידך. מאחר וכך, ניתן בצורה פשוטה יחסית לרפא עצירות וזאת כאמור על ידי תזונה נכונה ושימוש בצמחי מרפא.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..