דם על נייר טואלט יכול להיות טחורים?

 

שאלה
אתמול אחרי יציאה ראיתי שיש לי דם על נייר הטואלט. זה היה כשנגבתי וראיתי טיפות דם באסלה. זה מאוד מאוד הלחיץ אותי. הצואה היתה קשה וכואבת. יש לי יציאות לא סדירות מזה זמן מה אבל אתמול זו היתה הפעם הראשונה שהיציאה היתה כואבת וקשה מאוד. מה זה יכול להיות ואיך פותרים את זה? אני חושש ללכת לרופא שיבדוק אותי.

 

תשובה

לפי מה שאתה מספר יכול להיות שאתה סובל מטחורים. אבל ראשית עליך לגשת לרופא ולבדוק את העניין ואכן לוודא שזה טחורים! אם אכן אתה סובל מטחורים אזי אלו כלי דם ורידיים הנמצאים בסמוך לפי הטבעת. ורידים אילו יכולים להיות גדושים ונפוחים כשדם לא זורם בצורה יעילה. לחץ הדם בורידים הוא מאוד נמוך. לכן מספיק מצב של לחץ על הורידים כדי ליצור גודש ועומס. מה יוצר לחץ על הורידים בפי הטבעת? בדרך כלל תזונה לקויה, דלה בסיבים ובנוזלים, מובילה לעצירות המובילה לכך שהאדם בעל העצירות יתאמץ מאוד בזמן יציאה. הצואה נהיית קשה ויוצאת בקושי רב. הלחץ התמידי הזה גורם לורידים לבלוט החוצה. הצואה הקשה מתחככת בהם ופוצעת אותם. התוצאה היא דימום וטחורים. כיצד פותרים את הבעיה? פועלים בכמה מישורים. מישור אחד מקומי להקלת הכאב, לאלחוש המקום ולריפוי מהיר של הפצע. חשוב ביותר לגרום לריפוי מהיר של הפצע שנוצר מכיוון שכאב בפי הטבעת גורם להימנע מיציאות והימנעות מיציאות יגרום לצואה קשה, עצירות, והחמרה במצב. על מנת להימנע מחזרה של טחורים יש לדאוג ליציאות תקינות וסדירות כל יום.


צמחי מרפא יעילים ביותר להנעת מערכת העיכול וטיפול בטחורים

ישנם צמחי מרפא מצוינים אשר מסייעים בהנעת מערכת העיכול על ידי חיזוקה ליציאה תקינה. צמחי המרפא מקדמים פעילות סדירה של המעיים ופעילות אנטי דלקתית אשר תעזור לחטא ולשקם פצעים במערכת העיכול צמחי המרפא מגבירים הפרשת מיצי עיכול ומחזקים את פעילות מערכת העיכול כולה. בנוסף, חשובה תזונה עשירה במזון מן הצומח שעשיר בסיבים.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..