ליקוריץ ודלקת בקיבה - גסטריטיס

 

דלקת בקיבה - גסטריטיס, [Gasatritis] עלולה להיגרם, בין השאר, על ידי חיידק בשם הליקובקטר פילורי. בניסיון למצוא דרכים טיפוליים במקביל לאנטיביוטיקה, אשר חיידקים שונים עשויים לפתח לה עמידות, נבדק החומר הפעיל בצמח המרפא ליקוריץ (Glycyrrhiza glabra) וכיצד הוא משפיע על ריריות הקיבה המודלקות בעכברים, כשברקע הליקובקטר פילורי.

נערכה בדיקה על ההשפעות המגנות של חומצה גליצריטינית (18β-Glycyrrhetinic Acid), החומר הפעיל בצמח הליקוריץ (Glycyrrhiza glabra) על ריריות הקיבה המודבקות בחיידק ההליקובקטר פילורי.

חומצה גליצטינית הינה מרכיב מרכזי בצמח הליקוריץ אשר נמצא בשימוש קליני נרחב ברפואת צמחי מרפא. במחקר נבדקו עכברים שחולקו לקבוצות בצורה רנדומלית - קבוצה ללא חיידק הליקובקטר פילורי, קבוצה עם החיידק אשר נטלה אנטיביוטיקה וקבוצה עם החיידק אשר נטלה חומצה גליצריטינית.

הקבוצה שקבלה חומצה גליצריטינית הראתה שיפור משמעותי במדדים- נצפה שיפור בריריות הקיבה והדלקת פחתה לעומת הקבוצה עם החיידק ללא הטיפול האנטיביוטי. מול הקבוצה אשר נטלה טיפול אנטיביוטי נצפו תוצאות דומות מה שמרמז כי לצמח הליקוריץ יש פוטנציאל פיתוח עתידי כמענה לדלקת בקיבה גסטריטיס על רקע חיידק הליקובקטר פילורי.

לחצו כאן לקריאת תקציר המחקר (Abstract) :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27006947


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה