כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים


רקע אודות המטופל

רמי, בן 46, נשוי עם 3 ילדים, עובד קשה ושעות רבות מלווה במתח מתמיד, לא פעיל גופנית, לטענתו התזונה מאוזנת וטובה.


פירוט תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה- בבדיקת דם שגרתית נמצאו ערכים חריגים של כולסטרול כללי: 239 כאשר ה LDL עמד על 160 והטריגליצרידים עמדו על 178. כולסטרול וטריגליצרידים מהווים כיום את אחד מגורמי הסיכון המרכזיים למחלות לב. לעיתים לא מזהים את העלייה בכולסטרול רק לאחר התקף לב ולכן יש חשיבות רבה לבדיקה שנתית למעקב אחר ערכי הכולסטרול והטריגליצרידים בדם. הסיבה המרכזית לכולסטרול גבוה ולטריגליצרידים גבוהים בדם היא תזונה לקוייה הכוללת צריכה מרובה של שומנים רוויים ממזונות מן החי למשך שנים רבות. הרגלי תזונה אלו לצד חוסר בפעילות גופנית, עישון, סטרס גבוה גורמים לכולסטרול וטריגליצרידים גבוהים. שומנים רוויים משמשים כחומר מוצא ליצירת הכולסטרול בכבד, ובשל כך מומלץ להימנע כמה שאפשר מהם, אך רמת שומנים גבוהה בדם מראה על תפקוד לקוי של הכבד המצריך התייחסות לצורך איזון. רמי מספר כי הופתע מאוד מהערכים הגבוהים כי סבר שהתזונה שלו היתה דווקא טובה ומאוזנת הכללה בשר ועוף בד"כ, מוצרי חלב, קורנפלקס וקינוחים ברמה סבירה.

מידע נוסף >> הורדת טריגליצרדים


וידאו קצר על הטיפול הטבעי בכולסטרול


הטיפול הנטורופתי בכולסטרול גבוה וטריגליצרידים

לאחר התשאול נבנתה לרמי תכנית טיפול אשר כללה תכנית תזונתית מפורטת ופורמולת צמחי מרפא. התכנית התזונתית התמקדה בראש ובראשונה בהפסקת הצריכה של מזונות עשירים בשומנים בעייתיים ובתוספת מזונות דלים בשומנים ועשירים ברכיבים תזונתיים טובים. סוגי הבשר הרע הוחלפו בצריכת דגים המכילים שומנים בריאים, הסרה מוחלטת של מזונות מעובדים שערכם התזונתי רק הרע את המצב והוספת מזונות חשובים לאיזון רמות הכולסטרול.
פורמולות צמחי המרפא היוותה כלי עזר לתמיכה בתהליך הורדת הכולסטרול וניקוי הכבד. לבסוף הורכבה לרמי תכנית פעילות גופנית מותאמת לאורח חייו.

תוצאות הטיפול הנטורופתי בכולסטרול גבוה וטריגליצרידים

לאחר כשלושה חודשים מתחילת הטיפול דיווח רמי על שיפור משמעותי בהרגשה הכללית ועל רמות אנרגיה גבוהות וכן מצב רוח משופר. רמי ביצע שוב בדיקות דם והתוצאות היו: כולסטרול כללי: 197, LDL- 130 טריגליצרידים 114. זה היה הזמן לעדכן את תכנית הטיפול של רמי כך שיוכל לשמר על ההישגים הבריאותיים שלו לשנים קדימה.

טיפול טבעי לגסטריטיס