מה לעשות כשיש צרבת

 

צרבת היא תופעה נפוצה והיא נגרמת כתוצאה מעליית תכולת מזון ומיצי קיבה אל כיוון הוושט. מיצי הקיבה הם מיצים חזקים ביותר וכאשר הם באים במגע עם ריריות הוושט העדינות נוצרת אותה תחושת צריבה אופיינית. הסיבה לעליית מיצי הקיבה היא בעיקר חומציות יתר וחולשת שריר הוושט. שתי בעיות אלו נובעות לרוב עקב תזונה לקוייה, מתח, עישון ועוד.

השימוש בסותרי חומצה הפך היום לפופולרי אולם, במידה והצרבת היא תופעה חוזרת על עצמה כדאי לבדוק ולטפל בה בצורה יותר יסודית. במידה והצרבת היא מאורע לא שכיח אפשרי להקל עליה בדרכים טבעיות..


5 טיפים להפחתת צרבת

מי קרח

מלאו כוס בקוביות קרח והניחו למים להתקרר מאוד. שתו בלגימות קטנות להרגעה מהירה של צרבות

זרעי פשתן

שימו כף של זרעי פשתן בכוס מים רותחים. הניחו להתקרר לגמרי, סננו את הנוזלים ושתו להרגעת הצרבת

ליקוריץ

מצצו מקל ליקוריץ טבעי תוך בליעה מתמדת של הרוק להקלת הצרבת

שקדים לא קלויים

אכילת מספר שקדים קרים ולא קלויים טובה להפחתת צרבות

שיבולת שועל

צלחת דייסת שיבולת שועל עשוייה לסייע בהפחתת תחושת הצרבת ולהוריד את חומרתה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.