תת פעילות בלוטת התריס

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
תת פעילות בלוטת התריס

רקע אודות המטופלת:
רויטל, בת 28, רווקה, אשת מכירות, עובדת הרבה שעות, יש הרבה לחץ בעבודה, לא עוסקת בפעילות גופנית

פירוט תלונות עיקריות:
תת פעילות בלוטת התריס: נתגלה בגיל 16, לקחת אלטרוקסין לכמה שנים והפסיקה בעקבות המלצת האנדוקרינולוג. כמה שנים בלוטת התריס הייתה מאוזנת. בבדיקה אחרונה רמת ה TSH הייתה 7.3. היא הבחינה בשינויים עקב תת הפעילות - קשה לה יותר לקום בבוקר, יציאות כל יומיים-שלושה, עלתה במשקל כ 3 קילו.

פירוט תלונות ברקע:
מיגרנה: קיים מזה 4 שנים, בעבר היה בדחיפות גבוהה של כל שבוע, כיום מגיע פעם בחודשיים.
ברזל נמוך: רמות ברזל נמוכות בבדיקות דם - 55 .

 

הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס

תת פעילות בלוטת התריס היא בעיה שכיחה מאוד, בעיקר אצל נשים. הסיבות לאי תפקוד בלוטת התריס אינן ידועות ברובן, והרפואה הקונבנציונלית אינה מתמקדת במציאת פתרון לשורש הבעיה, אלא מסתפקת בתחליף להורמון אותו הבלוטה אמורה להפריש. תרופה זו גורמת להחלשה של בלוטת התריס ובסופו של דבר המטופל צריך לקחת את התרופה לכל חייו. במסגרת הטיפול הנטורופתי המטופל עובר תשאול מקיף על מנת לאבחן מה גרם לחולשת בלוטת התריס. בהתאם לאבחנה ניבנת תכנית טיפול שמטרתה לחזק את הבלוטה ולפתור את הבעיה מהשורש. עיקר הטיפול נעשה בעזרת צמחי מרפא. בנוסף, מותאמת תכנית תזונתית להקלה על הגוף והסימפטומים איתם מגיע המטופל. מנסיוני בטיפול בתת פעילות בלוטת התריס, נמצא כי ברוב המקרים החולשה נגרמת בעיקר מתח רב - כרוני או אקוטי, ולכן צמחי מרפא מחזקים, כגון ויטניה, חשובים מאוד להצלחת הטיפול. אצל רויטל הייתה חולשה בעבר של בלוטת התריס. תקופה של מתח ולחץ רב היוו עומס על בלוטת התריס והאדרנל וכתוצאה מכך בלוטת התריס נשחקה. צמחי מרפא אדפטוגנים, שעוזרים לשקם את בלוטת התריס והאדרנל, יאזנו את הגוף. אינדקציה להצלחת הטיפול תהיה בשלב הראשון העלאת רמות האנרגיה, שיפור היציאות וירידה במשקל ובשלב המתקדם ירידה של רמות TSH בבדיקות דם. בנוסף, המלצתי לרויטל תוסף ברזל והוספתי לפורמולת צמחי המרפא שלה צמחי מרפא שמקדמים ספיגה טובה של יותר של מינרלים מהמזון.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס

רויטל החלה לקחת את פורמולת הצמחים, התוספים ולדבוק בטיפול התזונתי. לאחר חודש היא החלה להרגיש הרבה יותר טוב - יותר עירנית, היציאות נהיו סדירות יום-יום והיא הרגישה פחות נפוחה וכבדה. לאחר חודשיים וחצי של טיפול היא עשתה שוב בדיקות דם, הפעם ה TSH היה 4.3! המשכנו עם תכנית הטיפול לעוד חודשיים לוודא שעדיין יש מגמת ירידה ברמת ה TSH, ואכן היא הגיעה ל 2.5. רויטל הרגישה מצוין ובהדרגה הורידה את מינון צמחי המרפא עד שלא הייתה זקוקה להם יותר. התפריט התזונתי הוריד את רמת הרעלים בגוף ואת רמת הדלקתיות ובעקבות כך גם הופעת המגרנה נעלמה עד שהופיעה רק אחת לכמה חודשים, בתקופות מאוד לחוצות בלבד.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית