תת פעילות בלוטת התריס - טיפול טבעי 

 

תת פעילות בלוטת התריס זה בעצם מצב שבה בלוטת התריס לא מתפקדת כמו שצריך, בלוטת התריס זו בלוטה שאחראית בעיקר על חילוף החומרים שלנו בגוף ולצערי תת פעילות של בלוטת התריס זה מצב שהוא יותר ויותר נפוץ בעולם המודרני ובמקרים מסויימים אפשר בהחלט למצוא לזה פתרון בטיפול הנטורופתי.


מה ההבדל בין הטיפול הנטורופתי לבין לקיחת אלטרוקסין

ברגע שלוקחים אלטרוקסין שזה הטיפול הקונבנציונלי, האלטרוקסין מחליף את ההורמון שהבלוטה אמורה לייצר, זה אומר שעם השנים הבלוטה הולכת ומתנוונת כי אין בה צורך, את ההורמון מקבלים בצורת תרופה חיצונית והטיפול הזה כמובן לא פותר את הבעיה, לא מחזק את הבלוטה, אלא ממסך על הבעיה על ידי מתן חיצוני של מה שהבלוטה אמורה לייצר.


האם הטיפול הנטורופתי יכול לאזן את בלוטת התריס ללא תרופות?

במקרים מסויימים אפשר בהחלט לגרום לכך שהבלוטה תתאזן, במידה והמטופל לא לוקח אלטרוקסין, או לוקח לתקופה מאוד קצרה, אפשר בהחלט לעזור לבלוטה להתאזן. אחת הסיבות הכי נפוצות בעולם המודרני לתת פעילות בלוטת התריס זה מתח ולחץ וסטרס מה שגורם לשחיקת בלוטת האדרנל והיום אנחנו יודעים, מבחינה נטורופתית, שאחד מכיווני הטיפול המרכזיים במצב זה - זה באמת לתמוך בבלוטת האדרנל בנוסף לבלוטת התריס וברוב המקרים הבעיה מתאזנת.


האם הטיפול הנטורופתי יכול לסייע גם אם לוקחים אלטרוקסין?

במקרה שאדם לוקח תקופה ארוכה אלטרוקסין סביר להניח שהסיכויים להפסקת האלטרוקסין הם מאוד מאוד נמוכים, במידה ואותו אדם, למרות שהוא לוקח אלטרוקסין, עדיין סובל מתופעות של תת פעילות בלוטת התריס כגון עודף משקל, עייפות, נשירת שיער וכו' כאן הטיפול הנטורופתי יכול מאוד לעזור בתופעות הללו בנוסף ללקיחת האלטרוקסין.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית