תת פעילות בלוטת התריס, עייפות והשמנה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
תת פעילות בלוטת התריס

רקע אודות המטופלת:
רחל, בת 42, נשואה + 3 ילדים, כרגע בחופשת לידה, עבדה במשרד, לא נהגה לבצע פעילות גופנית

פירוט תלונות עיקריות:
תת פעילות בלוטת התריס: אובחן על ידי בדיקות דם לפני 4 שנים. ה TSH היה 9. היא הצליחה להתאזן על ידי דיקור, ועכשיו, אחרי שילדה, תת הפעילות חזר, TSH כרגע 14. תת הפעילות מלווה בסמפטומים רבים:

- תחושה שעומדת להתעלף.
- עלייה במשקל - בעבר הייתה רזה, נשארה עם עודף של 10 קילו לאחר הלידה שלא יורד, גם כשעשתה דיאטות.
- חסרת אנרגיות - קשה לעשות פעילות פיזית.
- יציאה אחת ל 3 ימים.

פירוט תלונות ברקע:
נפיחות בטן עליונה, חולף לאחר יציאה סדירה

 

הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס

תת פעילות בלוטת התריס היא בעיה שכיחה מאוד, בעיקר אצל נשים. הסיבות לאי תפקוד בלוטת התריס אינן ידועות ברובן, והרפואה הקונבנציונלית אינה מתמקדת במציאת פתרון לשורש הבעיה, אלא מסתפקת בתחליף להורמון אותו הבלוטה אמורה להפריש. תרופה זו גורמת להחלשה של בלוטת התריס ובסופו של דבר המטופל צריך לקחת את התרופה לכל חייו. במסגרת הטיפול הנטורופתי המטופל עובר תשאול מקיף על מנת לאבחן מה גרם לחולשת בלוטת התריס. בהתאם לאבחנה נבנת תכנית טיפול שמטרתה לחזק את הבלוטה ולפתור את הבעיה מהשורש. עיקר הטיפול נעשה בעזרת צמחי מרפא. בנוסף, מותאמת תכנית תזונתית להקלה על הגוף והסימפטומים איתם מגיע המטופל. מנסיוננו בטיפול בתת פעילות בלוטת התריס, נמצא כי ברוב המקרים החולשה נגרמת בעיקר מתח רב - כרוני או אקוטי, ולכן צמחי מרפא מחזקים, כגון ויטניה, חשובים מאוד להצלחת הטיפול.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בתת פעילות בלוטת התריס

לרחל הותאמה פורמולת צמחי מרפא ותפריט תזונתי מפורט. בנוסף, הומלצו לה על תוספי תזונה התומכים בהפרשת הורמוני בלוטת התריס. לאחר חודש מתחילת הטיפול החלה להרגיש רחל הטבה - היציאות היו יותר סדירות, היא הרגישה יותר אנרגתית ואף ירדה קצת במשקל. לאחר 3 חודשים מתחילת הטיפול עשתה רחל בדיקת דם שהראתה כי ה TSH ירד ל 6. היא המשיכה בהצעתי עם תכנית הטיפול, ולאחר 3 חודשים נוספים, בדיקת הדם הראתה כי ה TSH נמצא בטווח הנורמה, 3.8. הסמפטומים שנילוו לתת הפעילות נעלמו. רחל ירדה במשקל, היציאות נהיו סדירות, הנפיחות בבטן נעלמה. רחל ירדה בהדרגה במינון פורמולת הצמחים, עד שלא הייתה זקוקה יותר לתמיכה של צמחי המרפא ותוספי התזונה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית