תרופת סבתא למניעת נשירת שיער והתקרחות

 

שאלה
אני בן 35 ולאחרונה התחלתי לראות כי יש לי נשירת שיער חזקה יותר מהרגיל. אני שם לב כשאני מסתרק וגם על הכרית בבוקר אני רואה שערות. כמובן שזה מלחיץ ומעצבן. אני לא רוצה להיות קרח בגיל כזה צעיר - אני חייב לציין שאבא שלי, שיהיה בריא, בן 70 ויש לו הרבה שיער. אני מחפש משהו טבעי או משהו אחר אבל בלי חומרים כימיים או מלאכותיים אולי תרופת סבתא כזאת שיכולה לעזור לי למניעת נשירת שיער או אולי צמחי מרפא או כל עיצה אחרת אני מאוד מודה לך.

 

תשובה

נשירת שיער הינה תופעה שכיחה. כל יום יש נשירת שיער ושיער חדש צומח מחדש. הבעיה מתחילה כשיותר שיער נושר מאשר צומח. מצב זה גורם להדלדלות השיער ואף להתקרחות. בעיית נשירת שיער והתקרחות יכולה לנבוע מכמה גורמים, בניהם - פטרייה בקרקפת, אותה מאבחן רופא עור, חסרים תזונתיים, סטרס ומתח, שינויים ברמת הטסטוסטרון בגוף וגנטיקה. את הגורם האחרון אין יכולת לשנות, אם כי אתה מציין שמבחינה גנטית לא אמורה להיות לך קרחת בגילך הצעיר. הסיבה השכיחה ביותר להתקרחות אצל גברים היא עליה בהורמון דהידרוטסטוסטרון. עלייה של הורמון זה גורמת להצטמקות זקיק השערה ולהתקרחות. תרופות המטפלות בהתקרחות עובדות על מנגנון הורדת הדהידרו-טסטוסטרון.


הטיפול הנטורופתי יכול לסייע לנשירת שיער והתקרחות

השלב הראשון של הטיפול הינו מציאת הגורם לנשירת שיער. אם כן מדובר בהתקרחות גברית על רקע עלייה של דהידרוטסטוסטרון, ניתן על ידי הטיפול הנטורופתי לאזן הורמון זה. תוספי תזונה כגון אבץ וצמחי מרפא כגון SAW PALMETTO יכולים לעזור באיזון רמות ההורמון ולעצור את ההתקרחות. כמובן שחשוב, במסגרת התשאול, לבדוק אם יש ברקע חסרים תזונתיים, מתח או לחץ יוצאי דופן ועוד על מנת לתת מענה כולל לבעיה. כמו כן הטיפול הנטורופתי מציע טיפולים נקודתיים לחידוש והזרמת דם לזקיק השערה. לדוגמא, אחד מצמחי המרפא היעילים ביותר להזרמת דם וחיזוק שורשי השיער הינו הרוזמרין. יתרון הטיפול הנטורופתי הינו בראייה הרחבה והכוללת לגבי הסיבות להתקרחות ומתן תכנית טיפול בהתאם.


לסיכום, טיפול ומניעת נשירת שיער והתקרחות כולל

תזונה: עשירה במרכיבים חיוניים - ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות
צמחי מרפא: מאזני מערכת הורמונלית, מחזקים ומזרימי דם לקרקפת
תוספי תזונה: ויטמינים ומינרלים חיוניים לחיזוק השיער ואיזון המערכת ההורמונלית


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית