מה עושות תרופות נגד צרבת בקיבה

 

שאלה
אני סובל מצרבות כבר הרבה שנים. בהתחלה זה היה פה ושם ולקחתי כדורים למציצה כמו רני וטאמס, אבל הצרבות הלכו והתגברו ובסוף הלכתי לרופא שהמליץ לי על אומפרדקס. רציתי לדעת מה עושות תרופות נגד צרבת? יש להם תופעות לוואי? מה ההבדל בין רני לאומפרדקס? האם יש משהו טבעי לטיפול בבעיה?


טיפול נטורופתי לצרבותלילך נהרי - טיפול טבעי לצרבות


תשובה

צרבת היא תופעה מאוד שכיחה בעולם המערבי. זוהי מילה עממית לתיאור עלייה של חומצות קיבה מהקיבה לוושט. עלייה של החומצה לרוב מלווה בסימפטומים ותחושה של שריפה, בעירה וצריבה ומכאן המילה צרבת. באנגלית המונח העממי לצרבת הוא Heart Burn המתאר גם את תחושת הבעירה והשריפה באזור החזה.


טיפול טבעי ממוקד לצרבות
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


מה עושות תרופות נגד צרבת בקיבה?

תרופות נגד צרבת בקיבה נחלקות לשתי קבוצות עיקריות - תרופות סותרות חומצה, כמו רני וטאמס ותרופות מפחיתות חומציות בקיבה כגון אומפרדקס ונקסיום. תרופות סותרות חומצה מכילות בדרך כלל חומר מבסס כגון סידן, לרוב הם תרופות למציצה שמטרתן לבסס את החומציות העולה מהקיבה לוושט ולספק מענה מקומי, נקודתי, לתחושת הצרבת. תרופות סותרות חומצה מסייעות להפחית את תחושת אי הנוחות או הכאב אך לא את הסיבה של הצרבת. תרופות מפחיתות חומצה פועלות על מנגנונים בקיבה, כגון חסימת תעלות מימן, הגורמים להפרשה של חומצות קיבה. על ידי חסימת תעלות אלו מיוצרות פחות חומצות בקיבה וכתוצאה מכך פחות חומצה עולה מהקיבה לוושט וגורמת לתחושת הצרבת.


טיפול נטורופתי לצרבותלילך נהרי - טיפול טבעי לצרבותהטיפול הנטורופתי לצרבות

צרבת היא תוצאה של חולשה או בעיה אחרת במערכת העיכול. חולשה זו לרוב נובעת מתזונה לקויה, רמות מתח גבוהות ולעיתים תת חומציות בקיבה, ולאו דווקא עודף חומציות. מטרת הטיפול הנטורופתי היא לאבחן את מקור החולשה של מערכת העיכול, שהובילה מלכתחילה להופעת הצרבת, ולפי האבחנה לבנות תכנית טיפול אשר תחזק את מערכת העיכול ותאזן את רמת החומציות בקיבה.


תת חומציות וצרבות

שכיחות הצרבות עולה עם הגיל למרות שעם ההתבגרות מערכת העיכול מפרישה פחות חומצה. מצב זה עשוי להצביע כי דווקא חוסר בחומציות בקיבה עלול להוביל לצרבות. במקרים כאלו עידוד הפרשה תקינה של חומצות קיבה הכרחית לפתרון הבעיה. חיזוק מערכת העיכול נעשה על ידי שילוב של התאמת תזונה שיקומית וצמחי מרפא. תזונה זו תורכב ממזונות התומכים בקיבה ומגנים על ריריות הקיבה והוושט. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מוכרים אשר יכולים לסייע בחיזוק מערכת העיכול, עידוד עיכול תקין ואיזון רמת החומציות בקיבה.

הטיפול הנטורופתי המשולב מספק מענה יסודי לבעיית הצרבות ומטפל בסיבות השורשיות אשר גרמו לבעיה מלכתחילה. טיפול כזה יעיל הן בפתרון מקומי מידי והן למניעה ארוכת טווח של צרבות.


טיפול טבעי ממוקד לצרבות
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329לסיכום, טיפול נטורופתי לצרבת כולל:

תכנית תזונה שיקומית: איזון החומציות בקיבה ואיזון מערכת העיכול, שיקום וריפוי ריריות הקיבה, חיזוק התגובה החיסונית.
פורמולת צמחי מרפא: ריפוי ריריות הקיבה, פעילות אנטי דלקתית מקומית, חיזוק מערכת העיכול ומערכת החיסון.