תרופה טבעית לקשקשת שומנית - סבוראה

 

שאלה
אני סובל ב-10 השנים האחרונות מקשקשת שומנית שנקראת סבוראה. בכל פעם הרופאים רושמים לי תכשירים רפואיים כמו אגיספור שעוזרים נקודתית, אך לא לאורך זמן. במהלך השנים ניסיתי כל מיני טיפולים לסבוראה ללא הצלחה מרובה. נתקלתי אצלך באתר בכתבה על כך שיתכן ויש מזונות שיכולים לגרום לסבוראה? ובכלל ניתן לפתור את הבעיה עם תזונה נכונה וגם צמחי מרפא. אודה לך מאוד אם תוכלי לייעץ לי ולתת כיוון למשהו יעיל. אני מודאג מאוד כי זה גם גורם לנשירת שיער.

 

תשובה

סבוראה זו מחלה דלקתית של העור, המופיעה בעיקר בפנים ובקרקפת, ומתבטאת בקשקשת שומנית צהבהבה. בדרך כלל היא אינה מציקה אלא מפריעה אסטטית בלבד והיא יכולה להופיע בדרגת חומרה שונות, להעלם ולהתפרץ במצבים שונים. הטיפול הקונבנציונלי ממליץ על תכשירים המייבשים את הפרשת החלב מבלוטות החלב, בעלי פעילות אנטי פטרייתית ואנטי דלקתית. לרוב תכשירים אלו הם למריחה חיצונית ומקלים בלבד. הסיבה לכך הינה שגם סבוראה, כמו כל מחלות העור, היא ביטוי חיצוני לבעיה פנימית המתרחשת בתוך הגוף. הביטוי של קשקשת ושומניות על פני העור, של הפרשת יתר של חלב ושגשוג פטריה על גבי העור, מעיד על חולשה פנימית אשר מקורה הוא בעיקר ממערכת החיסון. הסיבה לחולשה הזו משתנה מאדם לאדם ומטרת הטיפול הנטורופתי היא להבין את מקור החולשה ולטפל בהתאם.


הטיפול הנטורופתי לסבוראה מספק מענה לשורש הבעיה

מטרת הטיפול הנטורופתי הוא להביא לידי איזון את המערכות הפגועות ועל ידי כך להפסיק את ההפרשה המוגברת מבלוטות החלב. הטיפול הנטורופתי כולל כמה רבדים - העיקרי הינו התאמה של תפריט תזונתי, לרוב היפואלרגני, העוזר גם לנקות את רעלי הגוף ומפנה עודף פסולת מהגוף. על ידי איזון מערכת החיסון מתאפשר לגוף לאזן את העור. בנוסף, סבוראה היא מחלה הנובעת, אצל אנשים מסוימים ממצבי מתח ולחץ. במידה ואובחן מצב זה במסגרת הטיפול הנטורופתי, יש התאמה של צמחי מרפא ותוספי תזונה לאיזון מערכת העצבים. כמו כן צמחי מרפא ותוספי תזונה פועלים לאיזון העור, לתקינותו ולחידושו המהיר.


לסיכום, הטיפול הטבעי בסבוראה כולל

תזונה: היפואלרגנית, מנקה רעלים, מחזקת חיסונית, משקמת כבד
צמחי מרפא: חיזוק מערכת עצבים, תמיכה בעור, פינוי פסולת ורעלים מהגוף והכבד
תוספי תזונה: חיזוק ואיזון מערכת חיסון, חיזוק ושיקום העור


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית