גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית

 


תלונה רפואית עיקרית:
גסטריטיס, הליקובקטר פילורי, תסמונת קדם וסתית וכאבי מחזור חזקים

רקע אודות המטופלת:
שמרית, בת 32, עובדת כעצמאית, משקיעה שעות רבות בעבודה, רווקה בזוגיות כבר כמה שנים, לא פעילה גופנית, מספרת כי התזונה לא מאוזנת - צורכת הרבה אוכל קנוי ומהיר. אוכלת מאוחר בלילה כמויות גדולות כי לפעמים לא מספיקה במהלך היום. 


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


פירוט תלונות עיקריות

גסטריטיס: החל לפני 3 שנים, סבלה מהקאות ובחילות, ירדה כתוצאה מכך במשקל, עשתה גסטרוסקופיה ואובחנה דלקת ברירית הקיבה וכן חיידק הליקובקטר, טופלה באנטיביוטיקה ואומפרדקס - לאחר זמן מה רוב התסמינים עברו. נשאר רק ריפלוקס - מיצי קיבה אשר עולים מהקיבה לוושט וגורמים לגירוי ריריות הוושט. לפני חודשיים עשתה שוב בדיקה להמצאות הליקובקטר והתוצאה היתה חיובית. קיבלה שוב אנטיביוטיקה. הפחית קצת את הבחילות אך עדיין סובלת מהקאות. בנוסף, יש כאבים ברום הבטן, לא מסוגלת לאכול, אין תיאבון בכלל, משלשלת 2-3 פעמים ביום.
תסמונת קדם וסתית וכאבי מחזור: יומיים לפני המחזור ובזמן מחזור סובלת משלשולים, הקאות, חום גבוה, חוסר תאבון, כאבי בטן נוראיים. לוקחת 4-5 כדורי אופטלגין כל יום


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


תלונות ברקע

כולסטרול כללי: תוצאות בדיקות דם אחרונות הראו 223
CRP: מדד הדלקתיות בדם הראה 10 - גבוה
שיעול כרוני בגלל ריפלוקס במערכת העיכול
חום גבוה בתדירות: 38 מעלות, מלווה בעייפות, חולשה, כאבי פרקים, צמרמורות, כאבי ראש, חוסר חשק מיני
בגיל 21 הוציאו לה את כיס המרה בגלל אבנים


הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס


דלקת בקיבה

גסטריטיס הינה דלקת ברירית הקיבה. הקיבה מפרישה חומצות עיכול חזקות ביותר. כתוצאה מסיבות שונות, לרוב חיידק הליקובקטר - אשר משגשג על דופן רירית הקיבה וגורם לתגובה דלקתית. הטיפול הקונבנציונלי בגסטריטיס עם הליקובקטר כולל בד"כ טיפול משולש המשלב אנטיביוטיקה מסוגים שונים עם תרופות מעכבות ייצור חומציות כגון אומפרדקס, נקסיום, קונטרלוק וכו'.

תת חומציות

לעיתים, יכול להיווצר מצב הפוך בו חומציות הקיבה פוחתת לרמת של תת חומציות. מצב זה נקרא היפוכלורידריה. במצב זה תרופות להורדת חומציות רק מחמירות את הבעיה. מצבי תת חומציות יכולים להתבטא בצרבות שכן המזון הנכנס לקיבה אינו מתעכל כמו שצריך, מותסס, ההתססה גורמת לגזים המעלים את חומצות הקיבה לכיוון הוושט וגורמים לצרבת.

דלקתיות יתר

התלונות של שמרית, בעיקר הבחילות וההקאות למרות נטילת תרופות לאורך זמן, החשידו כי יתכן ומדובר במצב של היפוכלורידריה. מעבר לכך נראה היה כי ישנם תהליכים דלקתיים נוספים ולכן תוצאות הCRP היו גבוהות וכן התלונות הנוספות כמו כאבי המחזור, חום וכאבי הפרקים -כולם נראה כי היו קשורים לדלקתיות יתר לא רק בקיבה אלא בגוף כולו.


התמקדות טיפולית משולבת להפחתת דלקתיות וריפוי ריריות הקיבה

במסגרת הטיפול נבנתה לשמרית תכנית אשר במרכזה הגברת התהליכים האנטי דלקתיים ככל האפשר לצד הפחתת דלקתיות. שילוב תזונה שיקומית אנטי דלקתית לצד צמחי מרפא לשיקום רירית הקיבה ולסיוע בהגברת היכולת האנטי דלקתית בגוף. צמחי המרפא סייעו גם בהגנה ושיקום של ריריות הקיבה ועידוד הפרשה תקינה של מיצי עיכול לאיזון רמות החומציות בקיבה לרמה נורמלית. במקביל לתזונה וצמחי המרפא קיבלה שמרית תכנית להפחתת סטרס במטרה למנוע הפרשות מיצי עיכול והחלשה חיסונית כתוצאה ממתח מתמשך.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


תוצאות הטיפול

לאחר כ-3 שבועות בתוך הטיפול דיווחה שמרית כי חל שיפור מורגש בתדירות ועוצמת הבחילות וההקאות. שמרית התגייסה כולה לטיפול ושמרה בהתמדה על המסגרת הטיפולית. במהלך המשך תקופת הטיפול ובאמצעות מעקב שוטף הצלחנו להגיע לתפריט מאוזן אשר הפחית לחלוטין את תחושת הבחילות וההקאות. כאבי המחזור פחתו והשימוש במשככי כאבים הפך לנדיר יותר. במפגש ביקורת לאחר חודשיים דיווחה שמרית כי כל תסמיני מערכת העיכול נעלמו. היא עדיין סבלה מכאבי מחזור בעוצמה מופחתת ונכנסה בעקבות כך לתכנית ספציפית לאיזון הורמונלי.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
דוגמאות לעוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,