צמחי מרפא לתולעי מעיים לילד בן 6

 

שאלה
בני בן ה-6 סובל מזה זמן ארוך (כל פעם מחדש) מתולעי מעיים. אני מתעקשת לא לתת לו ורמוקס ומנסה כל מיני תרופות סבתא שונות שאולי עוזרות לזמן קצר. לאחרונה נתקלתי בפורמולת צמחי מרפא שנאמר עליה שהיא טובה לקטילת תולעי מעיים ואני מאוד אשמח אם תוכלי להרחיב על כך. האם זה נכון שיש צמחי מרפא שיכולים לטפל בתולעי מעיים והאם יש משהו בתזונה שאפשר לעשות שיוכל לעזור גם כן בבעיה?

 

תשובה

תולעי מעיים הם הטפילים השכיחים ביותר בעולם המודרני. בדרך כלל מדובר על תולעים לבנות, דקות כסיכה. ההדבקה נעשית בקלות. כשהאדם בא במגע עם ביצי התולעים ומכניס אותם לפה הן מתפתחות במערכת העיכול ונודדות עד לפי הטבעת על מנת להטיל את ביציהם. מגע בפי הטבעת גורם להברת ביצי התולעים הלאה וכך נמשכת ההדבקה. הטלת הביצים על ידי התולעים מתרחשת בלילה. כשהן מגיעות לפי הטבעת - אזור מעוצבב מאוד ורגיש מאוד, הם גורמות לתחושת דגדוג ועקצוץ. אצל ילדים קטנים נפוץ לאחר שעה-שעתיים של שינה התעוררות בבכי והתלוננות על אזור פי הטבעת. ככל שמערכת העיכול חלשה יותר כך הסיכוי להדבקה והשתרשות התולעים גבוה יותר. פלורת מעי מאוזנת וחומציות תקינה בקיבה מונעות שגשוג תולעים. הדבקה חוזרת ונשנית מעידה על חולשה של מערכת העיכול.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר במיגור תולעי מעיים

הטיפול פועל על 2 רבדים - קטילה ישירה של תולעי מעיים על ידי צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי תולעים, וחיזוק מערכת העיכול כך שלא תהיה הדבקות חוזרת ונשנית. צמחי מרפא כגון לענה בעלי פעילות חזקה ביותר נגד תולעים. תזונה דלה בסוכר ועשירה בסיבים מונעת מהתולעים לשגשג במעי. הטיפול הנוטורופתי נותן לא רק מענה נקודתי לבעיה אלא מענה כללי לחיזוק הגוף בכלל ומערכת העיכול בפרט. לסיכום, הטיפול נטורופתי יעיל ביותר לטיפול בתולעי מעיים, הן לקטילת התולעים והן למיגור הבעיה.


טיפול טבעי לתולעי מעיים לילד בן 6 כולל

תזונה: דלת סוכרים, עשירה בסיבים תזונתיים
צמחי מרפא: לקטילת התולעים ולחיזוק מערכת העיכול
תוספי תזונה: לחיזוק פלורת המעי