שמיר - תרופות סבתא - בריאות

 

שמיר - מידע כללי

השם שמיר באנגלית נגזר מהמילה הנורווגית DILL שפירושה להרגיע ולשכך. השם מרמז על תפקידו של השמיר ברפואה העממית. מי שמיר שמשו לעתים קרובות לסייע לתינוקות להירדם. המתיישבים האמריקנים הראשונים נהגו לתת לתינוקות מי שמיר למטרה זו. הם גם נהגו להכין ביסקוויטים עם שמיר בזמן בקיעת השיניים של התינוקות להרגעת החניכיים שלהם. תה משמיר משמש לטיפול בכאבי בטן והפרעות אחרות במערכת העיכול בעיקר אצל תינוקות וילדים, וכדי לשפר את תנובת החלב בנשים מניקות. שמיר, המשמש לעתים קרובות בתרופות לילדים, משמש כקרמינטיב - המפרק גזים במערכת העיכול. מחקרים שנעשו לאחרונה מוכיחים כי לשמיר פעילות נוגדת-חמצון גבוהה ביותר


שמיר - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

השמיר הוא צמח תבלין נפוץ ביותר והוא נמצא בשימוש כמעט בכל מטבח בישראל. לשמיר יתרונות בריאותיים חשובים והוא יכול לסייע לטיפול במגוון מצבי בריאות כגון:

מסייע בהפחתת גזים ונפיחות
מסייע בשיפור ייצור חלב במניקות
עוזר בהרגעה ומקדם שינה
מניעת ריחות רעים מהפה
סיוע בהקלה על הצטננות
אנטי סרטני
מכיל נוגדי חימצון רבים
מכיל כמות גבוהה של אשלגן
עשיר בויטמינים ומינרלים


שמיר - שימושים ביתיים

לאכול בכל אפשרות - על סלטים, כתבלין לתבשילים וכו' ניתן גם לחלוט בכוס מים רותחים מספר עלי שמיר - להמתין כ-10 דקות ולשתות מספר פעמים ביום.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.