שחלות פוליציסטיות

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות:
שחלות פוליציסטיות.

תלונות ברקע:
עצבנות, דלקת בדרכי בשתן, עייפות

רקע אודות המטופלת:
אסנת בת 27, רווקה, מעידה על עצמה כפרפקציוניסטית, משקל תקין, פעילות גופנית פעמיים בשבוע.

פירוט תלונות עיקריות:
שחלות פוליציסטיות: מגיל 18 לקחה גלולות למניעת הריון, סה"כ 7 שנים ללא הפסקה. עד גיל 18 המחזור היה סדיר. לפני שנתיים הפסיקה לקחת גלולות ובמשך 4 חודשים לא קבלה מחזור. גניקולוג אבחן על ידי בדיקת אולטרסאונד שחלות פוליציסטיות. לקחה תקופה הורמונים לקבלת מחזור והפסיקה עם זה. מאז לא קבלה מחזור.

פירוט תלונות רקע:
שינויים במצב הרוח, נוטה להתעצבן במהירות, מתלוננת על נפיחות וכאבים בבטן התחתונה צד ימין ובאזור השחלה. מתקשה להרדם בלילה, נפילת אנרגיה בערב כשחוזרת מהעבודה. אחת לכחצי שנה דלקת בדרכי שתן.

 

הטיפול הנטורופתי בשחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות הינה תופעה ההופכת יותר ויותר שכיחה. אחת ההשערות לכך שיותר ויותר נשים סובלת מחוסר איזון הורמונלי הינה נטילת גלולות מגיל מוקדם ולהרבה שנים. מערכת הרבייה עוד לא מספיקה להבשיל ומקבעים אותה על ידי הורמונים חיצוניים ובכך לא נותנים לה להתפתח ולמצוא את איזונה. בנוסף, תזונה עשירה בשומן מן החי, כגון, בשר, ביצים ומוצרי חלב, משפיעים על איזון המערכת ההורמונלית. שומן מן החי מעודד הפרשה של הורמון דמוי גדילה, מה שמעודד הבשלה מוקדמת מידי של המערכת ההורמונלית (ולכן יותר ויותר נערות מקבלות ווסת מוקדם יותר, אפילו בגיל 10) ותורם להתפתחות לא תקינה של המערכת ההורמונלית. במסגרת טיפול נטורופתי המטרה לעזור למערכת ההורמונלית לשוב לאיזון על ידי צמחי מרפא ותכנית תזונתית מותאמת אישית.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בשחלות פוליציסטיות

לאסנת הותאמה פורמולת צמחי מרפא ספציפית. הפורמולה הכילה צמחי מרפא מאזנים הורמונלית כגון אנג'ליקה סינית וויטיקס וכן צמחי מרפא מחזקי מערכת עצבים להרגעה ואיזון מצב הרוח. בנוסף, היא החלה בתזונת ניקוי הכללה מזון צמחי לא מעובד. לאחר כחודש וחצי מתחילת הטיפול קבלה המטופלת ווסת ראשונה מזה שנים ללא עזרת הורמונים. מאותה נקודה ואילך הווסת המשיכה לחזור כל חודש באופן סדיר. במהלך חודשים ספורים נטלה אסנת את צמחי המרפא ולאחר מכן הורידה מינון בהדרגה עד שהפסיקה לקחת אותם. המערכת ההורמונלית שבה לאיזון ומשם הגוף כבר חזר לקצב הטבעי שלו.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית