שוש קירח | ליקוריץ | Glycyrrhiza glabra

 

שמות הצמח
שוש קירח | ליקוריץ | Glycyrrhiza glabra | Liquorice

חלקים בשימוש
שורש

רקע כללי
הליקוריץ הוא אחד מצמחי המרפא הכי שימושיים. מגיע במקורו מהרפואה הסינית. הליקוריץ גדל גם בארץ והותיקים זוכרים את "משקה הסוס" בטעמו של הליקוריץ שהגיע משמו העברי "שוש קרח". כמו כן הליקוריץ הוא אחד הממתקים הנפוצים בעולם. ליקוריץ מכיל חומר פעיל בשם גליצריזין חומר זה עובד על כל המערכות בגוף, ולכן אפשר להשתמש בו לכל מטרה. הוא נחשב כצמח מזין ולכן ישתמשו בו להזנת איברים במצבים של חולשה. בייחוד משתמשים בו למצבים של שיעולים, אסטמה, אולקוס, גסטריטיס, קוליטיס.

פעילות רפואית עיקרית
מחזק ומעורר
אדפטוגני - מחזק בלוטת אדרנל
אנטי דלקתי
אנטי חימצוני
נוגד שיעולים וכיווצים
מפנה ליחה

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
אסטמה
אולקוס
קוליטיס
שיעול יבש טורדני
צרבת
תופעות גיל המעבר
אוסטיאופורוזיס
קרוהן
דלקת גרון


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.