קינמון וגסטריטיס - דלקת בקיבה

 

ההשפעה של שמן קינמון (Oleum cinnamomi) על הגנת תאי הקיבה ופעילות נוגדת חימצון בעקבות נזק הנגרם מאלכוהול.

כיבים פפטים (אולקוס) הינם מחלת מערכת עיכול המוגדרת על ידי נזק לריריות הקיבה. רמת רדיקלים חופשיים גבוהה מקושרת לכיבים פפטיים וגסטריטיס. קינמון הינו צמח מרפא מסורתי למחלות רבות וכמו כן יש לו השפעות אנטי אוקסידנטיות, אנטי דלקתיות, אנטי ספזמודיות (אנטי עוויתיות) ופעילות מונעת כיבים.

המחקר מבוסס על רמת רדיקלים חופשיים (oxidative stress) וההשפעות של שמן קינמון על בעיות קיבה, כבד וכליות הנגרמות מצריכת אלכוהול. במחקר השתמשו בעכברים בני 2-3 חודשים. שעה לפני שנעשה נזק לריריות על ידי 70% אלכוהול, הוסף שמן קינמון לקבוצות. נבדק רמת ה-PH בקיבה, וכן ניתוח של ריריות הקיבה. נבדקו רמות של SOD ו CAT בקיבה, כבד וכליות. כמו כן נעשתה בדיקה היסטולוגית של הקיבה, כבד וכליות על ידי הכתמה בטכניקת H&E.

הקבוצה ללא טיפול בכיב קיבה הראתה ניקוד גבוה יותר מאשר הקבוצה שטופלה עם שמן קינמון כשהשוו רמת כיבים, ריריות קיבה ורמות חומציות בקיבה. נמצא כי רמות גבוהות יותר של חימצון שומנים נמצא בכבד, כליות ובתאי דם אדומות שעברו המוליזה. פעילות של SOD פחתה בכבד וגברה בקיבה בקבוצות שסבלו מכיב עקב אלכוהול. רמות CAT עלו בקיבה ובכבד בעכברים שטופלו באלכוהול.

בדיקה היסטולוגית הראתה שאלכוהול גרם לנזק באיברים כגון קיבה, כבד וכליות. טיפול בשמן קינמון הגן מפני נזק לרקמות על ידי האלכוהול. המחקר הראה כי שמן קינמון בעל השפעות מגנות מפני נזק האלכוהול לריריות הקיבה.

לחצו כאן לקריאת תקציר המחקר (Abstract):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23868387


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לדלקת בקיבה